دانلود iOS 14.5.1 و بررسی تغییرات

14 اردیبهشت 1400

امروز اپل iOS 14.5.1 و iPadOS 14.5.1 را منتشر کرد ، به روزرسانی های جزئی امنیتی که فقط یک هفته پس از انتشار نسخه iOS 14.5 انجام شد. همچنین یک به روزرسانی برای اپل واچ watchOS 7.4.1 و به روزرسانی iOS 12.5.3 برای دستگاه های قدیمی آیفون و آیپد که از آخرین نسخه های سیستم عامل اپل پشتیبانی نمی کنند ، وجود دارد.

طبق یادداشت های منتشر شده اپل ، آی او اس 14.5.1 اشکالی را در App Tracking Transparency برطرف می کند که ممکن است مانع دریافت اعلان برخی از کاربران از برنامه ها شود.

این به روزرسانی مشکلی با App Tracking Transparency را برطرف می کند ، جایی که برخی از کاربرانی که قبلاً اجازه درخواست پیگیری برنامه ها را در تنظیمات غیرفعال کرده اند ، ممکن است پس از فعال کردن مجدد آن ، از برنامه ها اعلانی دریافت نکنند. این به روزرسانی همچنین به روزرسانی های امنیتی مهمی را ارائه می دهد و به همه کاربران توصیه می شود.

یادداشت های امنیتی این نسخه نشان می دهد که این مسئله به یک مشکل خرابی حافظه و سرریز عدد صحیح در WebKit پرداخته است که هر دو می توانند با استفاده از محتوای وب بدخواهانه مورد سو استفاده قرار گیرند. اپل می گوید که از گزارشی مطلع شده است که ممکن است از این مسائل به طور فعال سو استفاده شده باشد ، بنابراین به کاربران توصیه می شود بلافاصله آن را ارتقا دهند.

دانلود iOS 14.5.1

آپدیت iOS 14.5.1 و iPadOS 14.5.1 به صورت رایگان قابل دانلود است و این نسخه در تنظیمات در همه دستگاه های واجد شرایط از طریق OTA در دسترس است. برای دسترسی به آپدیت جدید ، به Setting > General> Software Update بروید.

دانلود iOS 14.5.1:

دانلود iOS 12.5.3 برای نسخه های قدیم آیفون:

دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *