سرنوشت آیفون‌های دزدیده شده از فروشگاه‌های اپل چه می‌شود؟

13 خرداد 1399

آیفون‌های دزدیده شده ، ردیابی و غیرفعال خواهند شد.

شرکت اپل، این غول تکنولوژی آمریکایی هم نتوانست از ناآرامی‌های اخیر جان سالم به‌ در برد. در مدت تظاهرات در آمریکا، بسیاری از فروشگاه‌های اپل در ایالت‌های مختلف، مورد هجوم قرارگرفتند و بسیاری از محصولات این شرکت از جمله تعداد زیادی گوشی آیفون به سرقت رفت.

در همین راستا، شرکت اپل که به تازگی و بعد از قرنطینه شروع به بازگشایی فروشگاه‌های خود کرده بود، مجددا دستور تعطیلی همه فروشگاه‌های خود تا پایان هرج و مرج‌های اخیر را داد.

اما سارقانی که گوشی‌های آیفون را از فروشگاه اپل به سرقت برده بودند یا افرادی که آیفون‌های دزدیده شده را از بازار آزاد خریداری کردند، در روزهای اخیر به شدت غافلگیر شدند. آیفون‌های دزدیده شده هیچ فعالیتی انجام نمی‌دهند، به‌طور کامل از دسترس خارج شده‌اند و به احتمال زیاد توسط مقامات ردیابی می‌شوند.

نمونه‌های زیادی از پیغام‌های “درحال ردیابی” در فضای مجازی منتشر شده و از افرادی که این گوشی‌ها را در اختیار دارند خواسته شده که آن‌ها را به فروشگاه‌های اپل بازگردانند، در همین پیغام به کاربران اطلاع داده شده که گوشی آن‌ها در حال ردیابی توسط مقامات قضایی نیز هست.

هنوز تعداد مشخصی از آیفون‌های دزدیده شده و همچنین آن‌هایی که غیرفعال شده‌اند در دسترس نیست.

در توضیح این ماجرا باید بگوییم که اپل نوعی از iOS را روی گوشی‌های نمونه در فروشگاه‌ها نصب می‌کند که به محض فاصله گرفتن و قطع ارتباط آن با Wifi فروشگاه، به طور کامل غیرفعال می‌شود.

همچنین اپل مدت‌هاست که قابلیت Find My Iphone را به کاربران خود ارائه کرده که به کاربران امکان ردیابی گوشی سرقت شده را می‌دهد و حالا خود این شرکت از این امکان بهره برده است.

نظر شما در مورد اعتراضات مردم آمریکا و تبعات آن و تاثیری که بر دنیای تکنولوژی گذاشته چیست؟

نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان این پست به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *