اشتراک

* آخرین اخبار و به روزرسانی ها را در مورد افراد مشهور مورد علاقه خود دریافت خواهید کرد!

اخبار ترند

وب سایت موبایل اول با دامنه Ir-Tci.org به دامنه MobileAval.ir منتقل شده است.

پست وبلاگ

زوم در دوران کرونا از لحاظ تعداد کاربران رکوردشکنی کرد
اخبار تکنولوژی

زوم در دوران کرونا از لحاظ تعداد کاربران رکوردشکنی کرد 

زوم به همراه بسیاری از سرویس‌های ویدئو کنفرانس، به لطف سیاست‌های قرنطینه و دورکاری، رکوردشکنی کردند و با افزایش چشم‌گیر و قابل‌توجه تعداد کاربران مواجه شدند.

در این دوران که دورکاری و ارتباط از راه دور برای افراد جامعه و مشاغل اهمیت بسیاری پیدا کرده، استفاده از سرویس‌های ویدئو کنفرانس مانند زوم، برای حفظ ارتباط و پیش‌برد مشاغل، راه‌حل مناسبی به نظر می‌رسد. و همین مسئله باعث شده کاربران این سرویس‌ها به شدت افزایش پیدا کند.

گزارش مالی اخیر شرکت زوم از رشد بسیار زیاد در تعداد کاربران و به دنبال آن افزایش درآمد این شرکت خبر می‌دهد.

در این گزارش آمده است، شرکت زوم در ماه‌های فوریه تا آپریل، ۳۲۸ میلیون دلار درآمد داشته است. برای اینکه به نجومی بودن این اعداد پی ببریم، باید آن را با درآمد این شرکت در همین بازه زمانی در سال گذشته مقایسه کنیم که ۱۲۲ میلیون دلار بوده است. جالب اینجاست که پیش‌بینی درآمدی زوم برای فصل گذشته، ۲۰۰ میلیون دلار بوده است، که رقم درآمد به‌دست آمده حتی رکورد پیش‌بینی‌ها را هم با فاصله زیادی پشت‌سر گذاشته است.

این شرکت در گزارش مالی خود به تعداد کاربران اشاره‌ای نکرده‌، و تنها در بخشی از این گزارش می‌خوانیم که سران این شرکت از عبارت “تعداد بی‌سابقه‌ای از کاربران” استفاده می‌کنند.

این شرکت در دوره گزارش مالی خود، ۱۷۵ مجوز جدید برای مشتریان ثبت کرده که با درنظر گرفتن این عدد باید این شرکت در حال حاضر حدود ۲۶۵ هزار مشتری با بیش از ۱۰ کارمند داشته باشد که نشان‌دهنده رشد ۳۴۵ درصدی نسبت به سال گذشته است.

اما افزایش تعداد مخاطب افزایش هزینه را به دنبال دارد. هزینه‌های این شرکت با دو برابر شدن نسبت به سال گذشته به حدود ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است.

همچنین این شرکت در گزارش اخیر خود ادعا می‌کند که حدود ۳۰۰ میلیون نفر، روزانه از سرویس‌های زوم استفاده می‌کنند، آماری که در دسامبر ۲۰۱۹ تنها ۱۰ میلیون نفر بوده است.

کلی استکلبرگ، مدیر مالی زوم، در جلسه‌ای با سرمایه‌گذاران گفته بود که با وجود روند کاهشی از زمان ارائه گزارش، رسیدن دوباره به عدد ۳۰۰ میلیون کاربر در یک روز غیرممکن نیست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن