اشتراک

* آخرین اخبار و به روزرسانی ها را در مورد افراد مشهور مورد علاقه خود دریافت خواهید کرد!

اخبار ترند

استفاده از وب سایت، به منزله موافقت شما با استفاده وب سایت از کوکی ها می باشد.

پست وبلاگ

بالا رفتن قیمت بیمه به دلیل استفاده از تلفن های هوشمند در زمان رانندگی
موبایل و تبلت

بالا رفتن قیمت بیمه به دلیل استفاده از تلفن های هوشمند در زمان رانندگی 

تحقیقات نشان می‌دهند که تصادف‌های مختلف در کشور آمریکا باعث شده‌اند تا قیمت بیمه‌ها مدام افزایش پیدا کنند. بنا به ادعای شرکت‌های بیمه، یکی از عوامل موثر در ایجاد تصادفات رانندگی همین تلفن‌های هوشمند هستند که به عنوان یک عادت همیشگی، حواس راننده را پرت ‌می‌کنند.

بنابر یکی از بررسی‌هایی که در سال ۲۰۱۵ در آمریکا صورت گرفته، ۳۶ درصد مردم می‌گویند که در هنگام تصادف مشغول پیام دادن با گوشی‌هایشان پشت فرمان بودند. ۲۹ درصد هم اعتراف کرده‌اند که سرگرم وب‌گردی بودند. اعداد و ارقام گزارش‌ها نشان می‌دهند که در سال ۲۰۱۱ هم نزدیک به ۵۲ درصد تصادفات به‌خاطر استفاده‌ی رانندگان از گوشی‌هایشان بود که این میزان در سال ۲۰۱۵ به ۸۸ درصد رسیده است.

ارتباط بین استفاده‌ از تلفن‌های همراه هوشمند، حواس‌پرتی رانندگان و درنتیجه ایجاد تصادفات برای پژوهشگران در حال روشن‌تر شدن است. در عین حال، پژوهشگران باور دارند که وسعت این موضوع از آن‌چه که تصور می‌شود مهم‌تر است. مثلا خیلی از رانندگان در این نظرسنجی به استفاده از تلفن‌های همراه‌شان اعتراف نکرده‌اند.

البته تنها استفاده رانندگان از موبایل ها نیست که در بالابردن میزان تصادفات نقش دارد؛ اما استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند درصد زیادی را به خودشان اختصاص داده‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن