در سال‌های گذشته و با مرور زمان،‌ شاهد کم و کمتر شدن حاشیه و بیشتر شدن درصد صفحه نمایش نسبت به ابعاد گوشی‌های هوشمند بوده‌ایم. با به حداقل رسیدن حاشیه، دیگر فضای کافی برای قرارگرفتن دوربین سلفی وجود نداشت، در نتیجه لنز دوربین سلفی به داخل نمایشگر منتقل شد، با اینکه به عنوان یک راه‌حل موقت ایده مناسبی به نظر می‌رسید، وجود یک زائده در صفحه نمایش از نظر بصری زیبا نیست. اما به نظر می‌رسد کمپانی سامسونگ مشکلی با ناچ‌های قطره‌ای روی نمایشگرهای خود ندارد، زیرا با وجود تکنولوژی دوربین‌ سلفی پاپ‌آپ، به سراغ استفاده از آن نرفته بود.

اما با توجه به شایعات دنیای تکنولوژی و رندرهای منتشر شده توسط یک افشاگر، به نظر می‌رسد باید منتظر رونمایی از اولین گوشی سامسونگ با دوربین سلفی پاپ‌آپ باشیم.

طبق رندرهای منتشر شده، این محصول سامسونگ با صفحه ۶/۵ اینچی، که به لطف دوربین پاپ‌آپ به‌طور کامل در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و حاشیه حداقل، به جز در قسمت پایین گوشی، عرضه خواهد شد، دوربین سلفی پاپ‌آپ نیز مانند محصولات سایر برندهایی که از این تکنولوژی استفاده کرده‌اند در بالا و سمت چپ قرار خواهد داشت.

دوربین سلفی پاپ‌آپ

سامسونگ در این زمینه کاملا بی‌تجربه نیست و  پیش از این نیز از دوربین با مکانیزم مکانیکی در A80 استفاده کرده که از یک ماژول دوربین برای عکاسی از تصاویر پشت و جلو استفاده می‌کرد.

نکته دیگر که در تصاویر جلب‌ توجه می‌کند، محل قرارگیری حسگر اثرانگشت است که بر خلاف روند فعلی سامسونگ در مورد میان‌رده‌ها، در قسمت پشت گوشی قرارگرفته. با اینکه به‌نظر می‌رسد این اقدام گامی به عقب باشد، اما احتمالا با استقبال کاربران مواجه خواهد شد زیرا سرعت حسگرهای اثرانگشت زیر نمایشگر این کمپانی (اپتیکال یا اولتراسونیک) با نمونه‌های فیزیکی آن غیرقابل مقایسه است.

دوربین سلفی پاپ‌آپ

اطلاعات زیاد دیگری در مورد این گوشی منتشر نشده، اما از روی تصاویر می‌توان به نکاتی مانند حذف جک ۳/۵ میلیمتری هدفون، استفاده از پورت USB-C و استفاده از دوربین سه‌گانه اشاره کرد.

جایگاه این گوشی در دسته‌بندی‌های سامسونگ هنوز مشخص نیست، اما از روی تصاویر و امکانات می‌توان حدس زد که به احتمال زیاد در دسته‌ میان‌رده‌ها قرار خواهد گرفت.