اشتراک

* آخرین اخبار و به روزرسانی ها را در مورد افراد مشهور مورد علاقه خود دریافت خواهید کرد!

اخبار ترند

وب سایت موبایل اول با دامنه Ir-Tci.org به دامنه MobileAval.ir منتقل شده است.

پست وبلاگ

پرفروش‌ترین برندهای گوشی‌های هوشمند مجهز به تکنولوژی نسل پنجم شبکه تلفن همراه
اخبار تکنولوژی

پرفروش‌ترین برندهای گوشی‌های هوشمند مجهز به تکنولوژی نسل پنجم شبکه تلفن همراه 

اگر به آمار فروش گوشی‌های هوشمند در ۳ ماه اول سال جدید میلادی نگاهی بیندازیم، خواهیم دید که شرکت سامسونگ بیشترین تعداد گوشی موبایل مجهز به تکنولوژی نسل پنجم شبکه تلفن همراه یا 5G را در جهان فروخته است.

در این مدت، در کل حدود ۲۴ میلیون گوشی مجهز به 5G فروخته شده است، که از این میان حدود  ۸.۳ میلیون از آن‌ها، یعنی حدود ۳۴٪ از سهم بازار، به سامسونگ تعلق داشته است.

هوآوی با ۸ میلیون گوشی 5G یعنی حدود ۳۳٪  از فروش جهانی، در رتبه دوم قرار دارد.

به دنبال سامسونگ و هوآوی، ویوو و شیائومی قرار دارند که هر کدام به ترتیب با ۲.۹ و ۲.۵ میلیون فروش در رتبه سوم و چهارم قرار گرفته‌اند.

اما آمار سال گذشته نشان می‌دهد که هوآوی رتبه یک در فروش گوشی‌های هوشمند را داشته و سامسونگ به دنبال آن در رتبه دوم جهانی قرار گرفته بود. این بدان معنی است که سامسونگ در توسعه و فروش گوشی‌های هوشمند مجهز به تکنولوژی نسل پنجم شبکه تلفن همراه موفق‌تر ظاهر شده و آینده روشن‌تری در پیش‌رو دارد.

البته موضوع تحریم هوآوی توسط دولت آمریکا را نباید نادیده گرفت، هرچند رقیب قدرتمند او، سامسونگ، نیز شرایط خوبی در بازار گوشی‌های هوشمند ندارد.

با این وجود باید دید در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ و با رونمایی از گوشی‌های جدید مجهز به نسل پنجم شبکه تلفن همراه یا 5G، داستان رقابت این غول‌های صنعت گوشی‌های هوشمند به کجا خواهد رسید.

البته در سال آینده رقیب جدیدی به نام آیفون ۱۲ نیز به این رقابت اضافه خواهد شد، که تجربه نشان‌داده توانایی بهم ریختن کلیه پیش‌بینی‌ها را دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن