اشتراک

* آخرین اخبار و به روزرسانی ها را در مورد افراد مشهور مورد علاقه خود دریافت خواهید کرد!

اخبار ترند

وب سایت موبایل اول با دامنه Ir-Tci.org به دامنه MobileAval.ir منتقل شده است.

پست وبلاگ

بال های خورشیدی در اپل استور دبی مال
اخبار موبایل

بال های خورشیدی در اپل استور دبی مال 

فروشگاه اپل استور دبی مال، ظاهر و دمای هوای خود را بر اساس شرایط جوی شهر تغییر می دهد. پنل هایی که نمای این فروشگاه هستند، دارای سیستمی مجهز به موتور شده اند که پنجره های آن را باز و بسته می کند. این مسئله بر دمای هوا در داخل فروشگاه نیز تاثیر دارد و می تواند هزینه های سیستم سرمایش را کاهش دهد.

 

اپل استور دبی مال

 

پنل هایی که در جلوی فروشگاه باز بسته می شوند، قدی ۱۱.۲ متری دارند و در طول روز،‌ به شکل خودکار باز و بسته می شوند و فروشگاه را در زمانی که خورشید بیشترین گرما را تولید می کند، خنک می کنند. اپل نام این پنل ها را «بال های خورشیدی» گذاشته و خبر می دهد که هر کدام از ۳۴۰ ردیف فیبرکربن تقویت شده ساخته شده اند. «Foster + Partners»، شرکتی که ساخت این فروشگاه برای اپل را بر عهده داشته، در بیانیه ای می گوید به این دلیل از فیبر کربن در بال های خورشیدی استفاده شده که وزن بسیار سبکی دارد و از طرفی، زنگ نمی زند.

 

اپل استور دبی مال

 

شهر دبی در سردترین حالت خود به حدود ۲۰ درجه سانتیگراد می رسد در حالی که طوفان شن، باران و بادهای شدید غیر قابل پیش بینی هستند. اپل در زمان ساخت این فروشگاه، تمام این مسائل را در نظر گرفته است. «فاستر + شرکا»، شرکت طراح ساختمانی مورد علاقه اپل است و بخش های زیادی از مقر اصلی همین شرکت که در کوپرتینو در حال ساخت است را نیز طراحی کرده است.

 

حضور در اپل استور تجربه ای جالب در نوع خود است. زمانی که وارد بیشتر فروشگاه های اپل می شوید، با دیوارهایی سفید و گجت هایی که روی میزهای چوبی به نمایش کشیده شده اند مواجه می گردید. اما اپل در اپل استور دبی مال، قاعده همیشگی را رعایت نکرده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن