از ورود آیفون 5s به بازار حدود 5 سال می گذرد، به نظر می رسد که بروزرسانی iOS12 برای آیفون 5s عرضه خواهد شد. در حالی که گوشی های پرچمدار اندرویدی حداکثر 3 سال بروزرسانی نسخه های اصلی سیستم عامل گوگل را دریافت می کنند، اپل مدت زمان بیشتری برای محصولات خود بروزرسانی عرضه می کند.

 

iOS12 برای آیفون 5s

 

در صورتی که آیفون 5S از نسخه دوازدهم سیستم عامل موبایل اپل پشتیبانی کند، یک سنت شکنی برای این شرکت کوپرتینویی به حساب می آید. اپل هر ساله با معرفی نسخه جدید سیستم عامل خود یکی از دستگاه های قدیمی را از لیست محصولاتی که آن را دریافت می کنند، حذف می کند. اپل با معرفی iOS 10 اعلام کرد که آیفون 4S از آن پشتیبانی نخواهد کرد و iOS 9 آخرین نسخه برای این محصول محسوب می شود. چنین اتفاقی در رابطه با iOS 11 نیز رخ داد و گوشی های هوشمند آیفون 5 وآیفون 5c از لیست دستگاه های دریافت کننده این سیستم عامل خط خوردند. در همین راستا در زمان معرفی سیستم عامل iOS 12 انتظار می رود که آیفون 5S قادر به دریافت این نسخه نباشد، با این وجود گزارش جدید اعتقاد دیگری دارد. برای اطمینان از این موضوع باید تا WWDC 2018 در خرداد ماه 97 و معرفی نسخه جدید سیستم عامل موبایل اپل یعنی iOS 12 صبر کنیم.

 

iOS12 برای آیفون 5s

 

اپل در سال 2013 از گوشی هوشمند آیفون 5s رونمایی کرد و در حال حاضر صاحبان این دستگاه از سیستم عامل 11 iOS استفاده می کنند. بنابراین اپل تا 5 سال از یک محصول تولیدی خود پشتیبانی نرم افزاری کرده است. در حالی که شاید هم اکنون آیفون 5s کاربران زیادی نداسته باشد، به نظر می رسد اپل قصد دارد که سیستم عامل iOS 12 را برای این دستگاه عرضه کند. این خبر توسط گزارش های مربوط به توسعه این نسخه از سیستم عامل موبایل اپل منتشر شده است.