اشتراک

* آخرین اخبار و به روزرسانی ها را در مورد افراد مشهور مورد علاقه خود دریافت خواهید کرد!

اخبار ترند

استفاده از وب سایت، به منزله موافقت شما با استفاده وب سایت از کوکی ها می باشد.

پست وبلاگ

آموزش جلوگیری هک تلگرام
آموزش iOS

آموزش جلوگیری هک تلگرام 

با فراگیر شدن برنامه موبایل تلگرام در کشورمان، روش های هک و سوء استفاده از این برنامه نیز شایع شده است. از فروش ابزار برای هک تلگرام و یا جلوگیری هک تلگرام که صرفا کلاه برداری می باشد و متاسفانه افراد زیادی اطمینان میکنند و برای خرید این ابزار بی استفاده هزینه های گزاف انجام میدهند تا روش های ساده هک کردن و ورود به حریم شخصی افراد

 

توجه: شرکت سازنده تلگرام برای هک کردن این برنامه هزاران دلار جایزه در نظر گرفته است که نشان از امنیت بالای این برنامه دارد، اگر شخصی در تلگرام هک می شود به دلیل سهل انگاری خودش می باشد.

 

تصور کنید در منزل یا محل کارتان نشسته‌اید که یک پیام، حاوی یک کد 5 رقمی از شرکت تلگرام با همان لوگوی آبی آسمانی به همراه موشک کاغذی سفید دریافت می‌کنید. بلافاصله این بار در یک گفتگوی دیگر باز هم از طرف تلگرام و باز هم با همان لوگوی آبی آسمانی به همراه موشک کاغذی سفید رنگ، پیامی به زبان فارسی و شاید هم انگلیسی با این مضمون که “شرکت تلگرام برای تایید شماره شما نیازمند دریافت کد ارسالی می‌باشد و در صورتی که کد ارسال نشود، شماره شما از سرور تلگرام حذف خواهد شد” به دستتان می‌رسد و شما هم با تصور این که پیام از طرف تلگرام ارسال شده است، کد را برای هکر محترم فرستاده و دسترسی به حساب شخصی خود را به جناب هکر هدیه می‌دهید. و از این جا داستان رنگ دیگری به خود می‌گیرد، ارسال پیام‌های نا مربوط به دوستان، آشنایان و دیگر افراد و تشکیل گروه‌های غیر اخلاقی و یا حتی سوء استفاده‌های مالی و… یکی از چندین و چند پیامد ناگوار این اتفاق شوم می‌باشد.

 

توصیه های امنیتی برای جلوگیری هک تلگرام:

 

1- هیچ گاه کدهای تاییدی که از طرف تلگرام یا هر برنامه دیگری برایتان ارسال می‌شود را در اختیار هیچ کس حتی نزدیکانتان هم قرار ندهید چون این کدهای تایید، کلید ورود به حریم خصوصی شما می‌باشند.

2- اگر تا الان قابلیت تایید دو مرحله ای یا همان Tow-Step Verification در تلگرام را فعال نکرده‌اید، هرچه زودتر این فعالسازی را انجام دهید تا ورود به حساب تلگرام  شما به صورت دو مرحله‌ای و با تایید خودتان صورت بپذیرد.

3- در هنگام انجام عمل Terminate all Sessions از صفحه یک Screen Shot یا همان “عکس از صفحه” بگیرید که در صورت نیاز، آی پی آدرس‌های دیگر افرادی  که وارد حساب تلگرام شما شده‌اند را در اختیار داشته باشید.

4- هرگاه کد 4 یا 5 رقمی از طرف تلگرام برای شما به صورت پیام یا پیامک آمد فورا آن را پاک نمایید و قسمت Active Sessions تلگرام را چک کنید.

5- حتی الامکان بر روی تلگرام خود رمز قرار دهید تا پیام های شما بر روی صفحه موبایل نمایش داده نشود (کد ارسالی تلگرام از سمت هکر بر روی صفحه نیاید)

 

در صورت افتادن به دام هک کنندگان تلگرام این موضوع را به مقامات قضایی و پلیس فتا اطلاع دهید تا از همه گیر شدن این فریبکاری و سوءاستفاده های غیر اخلاقی در جامعه جلوگیری شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن