در iOS 12 به سلامت استفاده از دستگاه های دیجیتال پرداخته شده است. این نوع دستگاه ها به صورت روزانه مورد استفاده بسیار توسط کاربران خود قرار میگیرند و به نوعی زمان زیادی از امور روزانه را از کاربران خود صلب می کند. به طور مثال اعتیاد به استفاده از شبکه های اجتماعی، بازی های فوق العاده جذاب و برنامه های نظیر این ها از این نوع استفاده های مضر و وقت گیر برای افراد هستند. محدود کردن زمانی برنامه ها می تواند  کمک به هدفمند کردن و استفاده منظم و کاربردی از وسایل دیجیتال کند. در آموزش استفاده از محدود کردن برنامه ها در iOS 12 به بررسی این موضوع و همینطور ویژگی جدید محدودیت برنامه ها در محصولات اپل نظیر آیفون و آیپد خواهیم پرداخت.

Limit زمانی برنامه ها به شما این اجازه را می دهد که برای استفاده از یک دسته برنامه ها برای مثال بازی ها زمان خاصی در نظر بگیرید. هنگامی که زمان تعیین شده به پایان برسد، سیستم عامل iOS به شما یک هشدار برای اطلاع از زمان اختصاص داده شده شما برای استفاده از آن برنامه می دهد، البته شما می توانید این هشدار را نادیده بگیرید اما این هشدار باعث می شود تا شما بتوانید بهتر زمان خود را مدیریت کنید.

 

آموزش استفاده از محدود کردن برنامه ها در iOS 12:

1- ابتدا وارد Settings دستگاه آیفون یا آیپد خود شوید.

2- وارد بخش Screen Time شوید.

3- بر روی Secreen Time Graph، قسمت مشخص شده در تصویرتپ و سپس بر روی All Device تپ کنید.

 

 

آموزش استفاده از محدود کردن برنامه ها در iOS 12

 

 

4- به پایین صفحه رفته و از لیست برنامه های پر کاربرد خود هر برنامه ای را که میخواهید برای آن حد تعیین کنید را انتخاب کنید.

5- گزینه Add Limit در پایین این صفحه را انتخاب کنید.

 

 

آموزش محدود کردن زمانی اپلیکشن ها

 

 

6- شما می توانید در اینجا محدودیت زمانی را بر اساس ساعت و دقیقه مشخص کنید، و اگر تمایل دارید  برای روزهایی خاص از هفته نیز تنظیم کنید، باید Customize Days را انتخاب کنید.

7- و در آخر برای اعمال تنظیمات خود Add را تپ کنید.