شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید قسمتی از منوی گوشی خود را برای شخصی دیگر نشان دهید یا موضوعی را توضیح دهید که این کار با گرفتن فیلم از صفحه گوشی، بسیار ساده می شود. با آموزش ضبط ویدیو از صفحه نمایش در iOS با ما همراه شوید.

 

آموزش ضبط ویدیو از صفحه نمایش در iOS

 

 

شرکت اپل در آخرین نسخه سیستم عامل خود یعنی iOS 11 امکان ضبط فیلم از صفحه نمایش آیفون و آیپد را بدون نیاز به جیلبریک یا شکستن قفل دستگاه، برای کاربران خود فراهم کرده است. زیرا یکی از دلایل اصلی اقدام کاربران به انجام جیلبریک کردن دستگاه خود، ضبط فیلم از روی صفحه نمایش دستگاه بوده است. که دیگر با وجود این بروزرسانی نیازی به این کار نخواهد بود.

برای استفاده از این قابلیت کارآمد، کاربران باید از ویژگی Screen Recording استفاده کنند. با فعال کردن یک گزینه قادر خواهید بود در هر کجای منو گوشی که هستید، ‌تنها با زدن یک گزینه، از صفحه نمایش دستگاه شروع به فیلم برداری کنید. سپس می توانید فایل فیلم را در قسمت Camera Roll ذخیره کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

 

آموزش اسکرین رکورد در آیفون

 

 

نخوه فعالسازی Screen Recording :

 

ابتدا باید به مطمئن شوید که ورژن دستگاه خود iOS 11 به بالا باشد. شما می توانید با دنبال کردن مسیر زیر از ورژن iOS دستگاه خود مطلع شوید.

Settings > General > About > Version

 

 

اسکرین رکورد در iOS11

 

 

در غیر اینصورت اگر از ورژن پایین تری استفاده می کنید، لازم است که آیفون یا آیپد خود را آپدیت کنید. برای اینکار می توانید به صفحه

دانلود آپدیت نهایی آی او اس iOS 11.3.1 در سایت رفته و دستگاه خود را آپدیت کنید.

 

 

آموزش ضبط کردن تصویر در iOS

 

 

برای فعالسازی وارد بخش تنظیمات / Settings شوید و سپس وارد قسمت Control Center شوید.

 

 

Control Center در آی او اس

 

 

آیتم Screen Recording را که در قسمت More Controls قرار دارد را به صفحه کنترل سنتر اضافه کنید. در آموزش مدیریت کنترل سنتر در iOS نحوه اضافه کردن آیتم های مختلف به کنترل سنتر آموزش داده شده است. با تپ کردن علامت + سبز رنگ میتوانید گزینه Screen Recording را به صفحه کنترل سنتر خود اضافه کنید.

 

 

اضافه کردن Screen Recording

 

 

بعد از اتمام این مراحل برای استفاده از این قابلیت تنها کافیست در هر مکان از منو گوشی که هستید، کنترل سنتر خود را باز کرده و آیکون Screen Recording را تپ کنید.

 

 

فیلم گرفتن از صفحه در آی او اس