PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش و پاسخ در مورد رام کوکینگ

Reza WM
2010-07-27, 05:53 PM
دوستان لطف کنند تمامی سوالات خود در مورد آموزش ها و غیره رو در این تاپیک بیان کنند که از بینظمی جلوگیری بشه و بتونیم جمع بندی داشته باشم.

در صورت رعایت نکردن پست های اضافی بدون اطلاع قبلی پاک خواهند شد.

saeed8080
2010-07-30, 04:05 PM
نکته بسیار مهم: با تمام کیچن های موجود فقط میتوانید رام های رسمی رو Dump و باز کنید.

یعنی رام های کوک شده (مثلا انرژی) رو نمیشه توشون تغییراتی ایجاد کرد!؟

Reza WM
2010-07-30, 05:21 PM
نکته بسیار مهم: با تمام کیچن های موجود فقط میتوانید رام های رسمی رو Dump و باز کنید.

یعنی رام های کوک شده (مثلا انرژی) رو نمیشه توشون تغییراتی ایجاد کرد!؟

خیر چون نمیشه دامپشون کرد و قفل میوند نمیشه بازشون کرد و تغییرات داد و یا از پکیج هاشون استفاده کرد

Mersad WM
2010-07-31, 04:08 PM
دو روز تو مسافرت بودم ببین رضا جون چقدر ترکونده
ممنون رضا جان واقعا بحث عالیی رو شروع کردی من پیشنهادش رو یک ماه پیش به فرب جاند دادم و برای این کار که آموزشش رو بدم موافقت بدم اما چون بحث بزرگی بود بیخیالش شدم اما حالا که تو شروع کردیش سعی می کنم اطلاعات دوستان رو افزایش بدم
دوستانی که اطلاعات کاملی ندارند خواهشا کوک نکنند
رضا جان ممکنه nataly رو هو توضیح بدی
در ضمن نکته ایی هم که باید اضاف کنم اینه که برای کوک رام های سامسونگ یه چندتا از فایل ها باید پاک بشه وگرنه رام لود نمی شه
سعی می کنم آموزش های خودمم هم ارایه کنن
رضا جان زحمت nataly رو بکشی ممنون می شم

Reza WM
2010-07-31, 06:07 PM
دو روز تو مسافرت بودم ببین رضا جون چقدر ترکونده
ممنون رضا جان واقعا بحث عالیی رو شروع کردی من پیشنهادش رو یک ماه پیش به فرب جاند دادم و برای این کار که آموزشش رو بدم موافقت بدم اما چون بحث بزرگی بود بیخیالش شدم اما حالا که تو شروع کردیش سعی می کنم اطلاعات دوستان رو افزایش بدم
دوستانی که اطلاعات کاملی ندارند خواهشا کوک نکنند
رضا جان ممکنه nataly رو هو توضیح بدی
در ضمن نکته ایی هم که باید اضاف کنم اینه که برای کوک رام های سامسونگ یه چندتا از فایل ها باید پاک بشه وگرنه رام لود نمی شه
سعی می کنم آموزش های خودمم هم ارایه کنن
رضا جان زحمت nataly رو بکشی ممنون می شم

ناتالی عزیز یکی از دوستای خوب خودمه که خیلی کمکم کرد اما فقط واسه دیاموند 2 هستش و به نظرم چیزی که عمومی تر باشه بهتر نیست؟!

Mr.zeus WM
2010-07-31, 07:46 PM
من برنامه های موجود رو دان کردم. حالا یه نوضیح مختصر از نحوه ی استفادشون میگی؟ (مهم نیست برای چه گوشی استفاده کنم؟)
یه سوال تخصصی: رام برای htc shift هم میشه باهاشون ساخت؟ چون اصلا این گوشی براش WM وجود نداره (فقط کوک شده اش هست اونم داغونه)

ادامه ی سوالام. من باید الان یه رام مخصوص ویوا رو روش عملیات انجام بدم یا رام دستگاه دیگه ای رو هم میتونم؟ مثل touch 2
به نظر شما دستگاه جدیدی که بیشترین شباهت رو به ویوا داره چیه؟ مثلا میشه رام pro یا diamond رو برای ویوا درست کرد یا به رزلوشن هم ربط داره. ببخشید اگه زیاد میپرسم. آخه آموزش کمی ناکامله

Reza WM
2010-07-31, 11:34 PM
من برنامه های موجود رو دان کردم. حالا یه نوضیح مختصر از نحوه ی استفادشون میگی؟ (مهم نیست برای چه گوشی استفاده کنم؟)
یه سوال تخصصی: رام برای htc shift هم میشه باهاشون ساخت؟ چون اصلا این گوشی براش WM وجود نداره (فقط کوک شده اش هست اونم داغونه)

ادامه ی سوالام. من باید الان یه رام مخصوص ویوا رو روش عملیات انجام بدم یا رام دستگاه دیگه ای رو هم میتونم؟ مثل touch 2
به نظر شما دستگاه جدیدی که بیشترین شباهت رو به ویوا داره چیه؟ مثلا میشه رام pro یا diamond رو برای ویوا درست کرد یا به رزلوشن هم ربط داره. ببخشید اگه زیاد میپرسم. آخه آموزش کمی ناکامله

آموزش های جدید هم اضافه خواهند شد به زودی برای شیفت راحت نیست و باید بسیار حرفه ای بود! و رام های موجود هم چون رام مخصوص ندارند زیاد جالب نیستند
شما میتونید رام ویوا رو دامپ کنید و همون رو بسازید و یا رام دستگاه دیگه ای رو باز کنید و بسازید و برای همون دستگاه استفاده کنید

شما باید رام ویوا رو باز کنید (دامپ ) و رام touch 2 رو نیز همچنین و از پکیج های اون یکی در ویوا استفاده کنید

Mersad WM
2010-08-01, 10:40 AM
ناتالی عزیز یکی از دوستای خوب خودمه که خیلی کمکم کرد اما فقط واسه دیاموند 2 هستش و به نظرم چیزی که عمومی تر باشه بهتر نیست؟!

درسته رضا جان اما برای بعضی گوشی های دیگه هم هست اما واقعا ابزار های معرکه ایی داره و خیلی کارآمد است

آموزش های جدید هم اضافه خواهند شد به زودی برای شیفت راحت نیست و باید بسیار حرفه ای بود! و رام های موجود هم چون رام مخصوص ندارند زیاد جالب نیستند
شما میتونید رام ویوا رو دامپ کنید و همون رو بسازید و یا رام دستگاه دیگه ای رو باز کنید و بسازید و برای همون دستگاه استفاده کنید

شما باید رام ویوا رو باز کنید (دامپ ) و رام touch 2 رو نیز همچنین و از پکیج های اون یکی در ویوا استفاده کنید

آموزش های کنونی هم از نظر من خیلی خوبه چون خیلی ساده نیست که هر کاربر آماتوری بخواهد کوک کنه که گوشیش رو death کنه
اما یک سوال : منظور رو درست نگرفتم مگه می شه رام یه گوشی رو برای گوشی دیگه کوک کرد ؟ مگه درایور های مخصوص خوده گوشی رو نمی خواد ؟ یا اینکه خودمون بهش درایور اضاف کنیم ؟
باز هم ممنون از بخش فوق العاده ای که ساختی اما زیاد سادش نکن که اول کاربران اطلاعاتشون رو کامل کنند و بعد دست به کوک بزنند :flower:

Reza WM
2010-08-01, 11:59 AM
درسته رضا جان اما برای بعضی گوشی های دیگه هم هست اما واقعا ابزار های معرکه ایی داره و خیلی کارآمد است

آموزش های کنونی هم از نظر من خیلی خوبه چون خیلی ساده نیست که هر کاربر آماتوری بخواهد کوک کنه که گوشیش رو death کنه
اما یک سوال : منظور رو درست نگرفتم مگه می شه رام یه گوشی رو برای گوشی دیگه کوک کرد ؟ مگه درایور های مخصوص خوده گوشی رو نمی خواد ؟ یا اینکه خودمون بهش درایور اضاف کنیم ؟
باز هم ممنون از بخش فوق العاده ای که ساختی اما زیاد سادش نکن که اول کاربران اطلاعاتشون رو کامل کنند و بعد دست به کوک بزنند :flower:

اول اینکه آموزش ها سادست و هنوز کامل نیست
اون ابزار ها رو هم کامل کنید من تایید میکنم و همه خواهدند دید فقط اگر کامل باشه و در ضمن هم آموزش هارو جمعه به جمعه کامل میکنم و اضافه میشه

raha_7
2010-08-21, 11:12 PM
سلام.من تا حالا رام های زیادی رو روی گوشیم امتحان کردم.اکسپریا وان دارم.توی هر کدوم از این رامها یه سری نرم افزار اضافه هست و یه سری هم نرم افزارای جالبی دارن.خیلی سعی کردم که هون نرم افزارها رو به صورت جدا پیدا کنم ولی پیذا نمی کنم.سوالم اینه میشه نرم افزار هایی که روی این رامها هستش رو جدا داشتع باشم؟اگه میشه لطفا راهنماییم کنین! ممنون از لطفتون.

Mersad WM
2010-08-21, 11:22 PM
سلام.من تا حالا رام های زیادی رو روی گوشیم امتحان کردم.اکسپریا وان دارم.توی هر کدوم از این رامها یه سری نرم افزار اضافه هست و یه سری هم نرم افزارای جالبی دارن.خیلی سعی کردم که هون نرم افزارها رو به صورت جدا پیدا کنم ولی پیذا نمی کنم.سوالم اینه میشه نرم افزار هایی که روی این رامها هستش رو جدا داشتع باشم؟اگه میشه لطفا راهنماییم کنین! ممنون از لطفتون.

بله امکانش هست اما رام کوک رو نمی تونید
تمام برنامه هایی که در یک رام هست جداگانه قابل دسترسی است
در تاپیک زیر بیان کنید تا برنامه ها رو براتون بزارند
در خواست نرم افزار پاکت پی سی را اینجا قرار دهید (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=15972)

Mr.zeus WM
2010-08-24, 05:37 PM
استاد رضا با این برنامه ها میشه بنامه های سیستمی مثل مانیلا رو هم اضافه کرد؟ نیاز به برنامه های دیگه ای هم داره برای اجرا؟
اگر هم میشه یک برنامه برای باز کردن رام های کوک شده بذارید .ممنون
اینجا رو هم اگه میشه جواب بدید: http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=688531&postcount=596

Mersad WM
2010-08-24, 05:56 PM
استاد رضا با این برنامه ها میشه بنامه های سیستمی مثل مانیلا رو هم اضافه کرد؟ نیاز به برنامه های دیگه ای هم داره برای اجرا؟
اگر هم میشه یک برنامه برای باز کردن رام های کوک شده بذارید .ممنون
اینجا رو هم اگه میشه جواب بدید: http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=688531&postcount=596

کیچنی که رضا جون گزاشتن فقط آفیشال باز می شه و با هر کیچنی هم باشید نمی تونی هر رام کوکی رو کوک کنید
بله با کوک می تونید به رامی که مانیلا نداره مانیلا اضافه کنید که به ext پکیج مانیلا نیاز دارید

رضا جان این بخش رو یه پاک سازی کن

Mr.zeus WM
2010-08-24, 07:22 PM
خشبختانه برنامه برای باز کردن رام کوک شده پیدا کردم. فقط یه برنامه میخوام که بتونم این برنامه هارو داخل هم کنم
مطمین نیستم که بشه ب این برنامه ها رامی رو که بهش مانیلا اظافه شده رو nbh کرد. اگه یک برنامه که پکیج باشه معرفی کنید خوب میشه
برای ویوا از چه SYS و OEM هایی استفاده کنم خوبه؟ اگه میشه چند تا مناسب معرفی کنید

Mersad WM
2010-08-25, 12:24 PM
خشبختانه برنامه برای باز کردن رام کوک شده پیدا کردم. فقط یه برنامه میخوام که بتونم این برنامه هارو داخل هم کنم
مطمین نیستم که بشه ب این برنامه ها رامی رو که بهش مانیلا اظافه شده رو nbh کرد. اگه یک برنامه که پکیج باشه معرفی کنید خوب میشه
برای ویوا از چه SYS و OEM هایی استفاده کنم خوبه؟ اگه میشه چند تا مناسب معرفی کنید

چنین برنامه هایی بسیار زیاد هستند
شما با یک کیچن می تونید این کار رو انجام بدهید
اطلاعاتتون رو در مورد کوک کامل کنید و بعد دست به کوک بزنید

Mr.zeus WM
2010-08-25, 02:41 PM
چنین برنامه هایی بسیار زیاد هستند
شما با یک کیچن می تونید این کار رو انجام بدهید
اطلاعاتتون رو در مورد کوک کامل کنید و بعد دست به کوک بزنید

شما فرض کن اطلاعات من برای رامی ساده کافی هست

آقا رضا این برنامه رو معرفی کردن: osKitchen Zero نظرتون چیه؟ چون برای برای مانیلا احتمالا باید پکیج مانیلا رو که اینا هست:

2D Manila v2.0.19191432.04
2D Manila v2.0.19191432.04 Default Skin
AGPS Confirmation v1.0.19183131.03
DRM Middleware v1.5.19142824.00
Google Location Service v1.0.1.12R1
GPS GMM v3.0.012.3
HTC Animation v1.3.5.0
HTC Framework v1.1.19183729.00
HTC Geo Service v1.0.19191120.00
HTC Scroll v2.0.19173130.00
Shared Modules v1.01.19143331.01
با فایل های dump شده جایگزین کرد. مشکل من رجیستری هست که نمیتونم وارد کنم. اگه میشه با این برنامه ها یه آموزش هم بذاری. ممنون
راجع به این هم کمی توضیح بدید http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=528548

Mersad WM
2010-08-26, 12:41 PM
شما فرض کن اطلاعات من برای رامی ساده کافی هست

آقا رضا این برنامه رو معرفی کردن: osKitchen Zero نظرتون چیه؟ چون برای برای مانیلا احتمالا باید پکیج مانیلا رو که اینا هست:

2D Manila v2.0.19191432.04
2D Manila v2.0.19191432.04 Default Skin
AGPS Confirmation v1.0.19183131.03
DRM Middleware v1.5.19142824.00
Google Location Service v1.0.1.12R1
GPS GMM v3.0.012.3
HTC Animation v1.3.5.0
HTC Framework v1.1.19183729.00
HTC Geo Service v1.0.19191120.00
HTC Scroll v2.0.19173130.00
Shared Modules v1.01.19143331.01
با فایل های dump شده جایگزین کرد. مشکل من رجیستری هست که نمیتونم وارد کنم. اگه میشه با این برنامه ها یه آموزش هم بذاری. ممنون
راجع به این هم کمی توضیح بدید http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=528548

شما بیان کردید با oskitchen می خوایید رام کوک رو دامپ کنید... این کار غیر ممکنه چون این کیچن فقط رام آفیشال رو باز می کنه
خودم آموزش این کیچن رو تا یک هفته ی دیگه کامل می زارم کمی صبر کن

Mr.zeus WM
2010-08-26, 05:35 PM
ببینید اصلا مشکلات من درباره ی برنامه ی مناسب برای کوک کردن رو فراموش کنید
من دنبال راهی هستم که بشه مانیلا v2 رو روی 6.1 در ویوا اجرا کنم.(با کوک کردن رام) : به این تیکه توجه کنید
oskitchen هم اگه رسمی رو dump میکنه که اشکالی نداره. من میخوام 6.1 رو dump کنم

tir2
2010-08-30, 05:42 PM
سلام .

آقا رضا من می خوام یه تم برای 6.5.5 رو طوری بریزم روی رام که وقتی رام ریلیز شد ، با اون تم بالا بیاد ، نه اینکه همون تم دیفالت Build باشه .

چه کار کنم ؟؟؟

البته فایل تم ها رو هم PKG میکنم تا در TODAY هم قرار بگیره ، اما تنها مشکلم همین هست که بالا گفتم .

Mersad WM
2010-08-30, 06:48 PM
سلام .

آقا رضا من می خوام یه تم برای 6.5.5 رو طوری بریزم روی رام که وقتی رام ریلیز شد ، با اون تم بالا بیاد ، نه اینکه همون تم دیفالت Build باشه .

چه کار کنم ؟؟؟

البته فایل تم ها رو هم PKG میکنم تا در TODAY هم قرار بگیره ، اما تنها مشکلم همین هست که بالا گفتم .

از این (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=659615)استفاده کن
ببخشید خودم حوصله توضیح دادنش رو نداشتم که لینک دادم
مشکلی داشتی بپرس

tir2
2010-08-30, 08:08 PM
از این (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=659615)استفاده کن
ببخشید خودم حوصله توضیح دادنش رو نداشتم که لینک دادم
مشکلی داشتی بپرس

ممنون مرصاد جان .

من این راه رو امتحان کردم اما مشکلی که هست ، وقتی رام release میشه و کامل بالا میاد ، بعد از یبار soft reset ، تم کامل میاد .

طبق این کد :

LOCK:Enabled
TSK: \WINDOWS\Htc_black.tsk
LOCK:Disabled
RST: Reset

Mersad WM
2010-08-30, 08:19 PM
ممنون مرصاد جان .

من این راه رو امتحان کردم اما مشکلی که هست ، وقتی رام release میشه و کامل بالا میاد ، بعد از یبار soft reset ، تم کامل میاد .

طبق این کد :

LOCK:Enabled
TSK: \WINDOWS\Htc_black.tsk
LOCK:Disabled
RST: Reset

خودم حوصله ی کوک رو ندارم و این رو تست نکردم اما تو برنامه های first time run یک برنامه بزار که بعد از انجام کاستومایز ها یک ریست بده مثلا تا یوزر کاستومایز یا ... یا اگه تو ران اول برنامه ایی برای کاستومایز نگذاشتی یه برنامه برای ریست بزار که اتوماتیک ریست بده
رضا جان اگه روش دیگه داری بگو :student:

tir2
2010-08-30, 08:25 PM
خودم حوصله ی کوک رو ندارم و این رو تست نکردم اما تو برنامه های first time run یک برنامه بزار که بعد از انجام کاستومایز ها یک ریست بده مثلا تا یوزر کاستومایز یا ... یا اگه تو ران اول برنامه ایی برای کاستومایز نگذاشتی یه برنامه برای ریست بزار که اتوماتیک ریست بده
رضا جان اگه روش دیگه داری بگو :student:

راستش منم خودم تا حالا دقیق امتحان برای first time run نکردم .:mixed:

برنامه های first time run دقیقا کجا هستند ؟

Mersad WM
2010-08-30, 08:36 PM
راستش منم خودم تا حالا دقیق امتحان برای first time run نکردم .:mixed:

برنامه های first time run دقیقا کجا هستند ؟

با چه کیچنی کار می کنی ؟

tir2
2010-08-30, 09:19 PM
با چه کیچنی کار می کنی ؟

new_visualkitchen_v_1_8_1_only_exe_+_Tools_folder

Mersad WM
2010-08-30, 09:35 PM
new_visualkitchen_v_1_8_1_only_exe_+_Tools_folder

برای اویروس که رضا توضیح داده
تو ext پکیج ها Autorun(0 هست اینه
پست زیر و نگاه کن رضا جان توضیح داده
#2 (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=650442&postcount=2)

am3d
2010-08-31, 04:08 PM
با سلام.ببخشید کوک کردن رام نیاز به یادگیری برنامه نویسی خاصی داره؟(مثل ویژوال بیسیک)

Mersad WM
2010-08-31, 04:58 PM
با سلام.ببخشید کوک کردن رام نیاز به یادگیری برنامه نویسی خاصی داره؟(مثل ویژوال بیسیک)

خیر . کوک رام یک شخصی سازی ( کاستومایز ) کردن رام برای خودتون است و کمی به اطلاعات در مورد پاکت پی سی نیاز دارد نه برنامه نویسی
موفق باشید

Mr.zeus WM
2010-08-31, 05:01 PM
در خواست: اگه میشه در مورد SyS ها و OEM توضیحات بیشتر بدید و مناسب هاشو برای ویوا اعلام کنید

Mersad WM
2010-08-31, 05:15 PM
در خواست: اگه میشه در مورد SyS ها و OEM توضیحات بیشتر بدید و مناسب هاشو برای ویوا اعلام کنید

صبر کنید آقا رضا تاپیکش رو کامل کنه خودش اضاف می کنه
شناخت پکیج های موجود در رام Dump شده (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=80063)

الان خیلی کار دارم و اون تاپیک هم قفل است و گرنه خودم کامل براتون توضیح می دادم در ضمن آقا رضا توضیح بده خیلی بهتره

Mr.zeus WM
2010-08-31, 08:55 PM
1-با oskitchen میخوام فایل های یک رام دیگه رو به رام خودم اضافه کنم. رام 2 رو dump کردم اما از اونجا که بعد از دامپ دیگه بصورت cab نیست چجوری میتونم از اون برنامه در رام مورد نظر استفاده کنم؟
مثلا چجوری میتونم مانیلای رام 6.5 رو که دامپ شده به رام خودم اضافه کنم؟
2-اگه یه برنامه رو اضافه کنم, بعد از هارد ریست کمی طول میکشه تا برنامه ها ریخته بشه یا همراه با هارد ریست برنامه ها ریخته شده با رام بالا میاد؟

Mersad WM
2010-08-31, 10:11 PM
1-با oskitchen میخوام فایل های یک رام دیگه رو به رام خودم اضافه کنم. رام 2 رو dump کردم اما از اونجا که بعد از دامپ دیگه بصورت cab نیست چجوری میتونم از اون برنامه در رام مورد نظر استفاده کنم؟
مثلا چجوری میتونم مانیلای رام 6.5 رو که دامپ شده به رام خودم اضافه کنم؟
2-اگه یه برنامه رو اضافه کنم, بعد از هارد ریست کمی طول میکشه تا برنامه ها ریخته بشه یا همراه با هارد ریست برنامه ها ریخته شده با رام بالا میاد؟ از منوی import برنامه به راحتی می تونید اضافه اش کنی در ضمن تبدیلش کن به EXT پکیج بعد برنامه راحت اضافه می کنه برای ریختن مانیلا از یک رام دیگه اون رام رو باز کن و مانیلا رو اکسترکت کن و بعد توی رام جدید اضافه کن برای اطلاع باید بگم رام هیچ گونه فولدری نداره و هنگام نصب تمام این فلدر های برنامه ها ساخته می شود برنامه های ریخته شده روی رام یکجورایی نصب می شود در ضمن رام هایی که روی رام کوک می کنی خیلی سریع تر از نسخه ی نصبی است

eder
2010-09-02, 09:13 AM
سلام و خسته نباشید.....

من یه امنیا 2 دارم و می خوام رام اصلی خود گوشی رو روش نصب کنم .... فقط می خوام یکسری برنامه ها حذف بشن .... یعنی برنامه های اضافه رو پاک کنم و رام رو تبدیل به یه رام لایت کنم .....!!

امکانش هست با اون آموزشی که داش مرصاد گذاشته این کار رو انجام داد !!؟؟؟ (آخه تو اون لیست اسم گوشی من نبود )

من اطلاعات خاصی درباره برنامه نویسی ندارم !! ممکنه این کار باعث dead شدن گوشی بشه ؟

.

Mr.zeus WM
2010-09-03, 05:50 PM
سلام و خسته نباشید.....
من یه امنیا 2 دارم و می خوام رام اصلی خود گوشی رو روش نصب کنم .... فقط می خوام یکسری برنامه ها حذف بشن .... یعنی برنامه های اضافه رو پاک کنم و رام رو تبدیل به یه رام لایت کنم .....!!
امکانش هست با اون آموزشی که داش مرصاد گذاشته این کار رو انجام داد !!؟؟؟ (آخه تو اون لیست اسم گوشی من نبود )
من اطلاعات خاصی درباره برنامه نویسی ندارم !! ممکنه این کار باعث dead شدن گوشی بشه ؟.

علیک سلام
راستش اگه اونجا نباشه بعید میدونم که رام شما رو بشه ویرایش کرد. مگه اینکه تو xda برای امنیا 2 source های این گوشی رو گذاشته باشن. یه نگاه میندازم
در مورد برنامه نویسی هم اطلاعات نمیخواد. اگه فقط بخوایید برنامه هارو حذف کنید کار خیلی آسو نی هست. گوشی هم dead نمیشه. چون تو تغییرات خاصی انجام ندادید

eder
2010-09-03, 09:54 PM
علیک سلام
راستش اگه اونجا نباشه بعید میدونم که رام شما رو بشه ویرایش کرد. مگه اینکه تو xda برای امنیا 2 source های این گوشی رو گذاشته باشن. یه نگاه میندازم
در مورد برنامه نویسی هم اطلاعات نمیخواد. اگه فقط بخوایید برنامه هارو حذف کنید کار خیلی آسو نی هست. گوشی هم dead نمیشه. چون تو تغییرات خاصی انجام ندادید

:flower::flower::flower:

ای ول ... خوشحالم کردی .... الان یه هفتس می خوام یه رام لایت رو که فقط برنامه هاش رو کم کردن دانلود کنم ولی چون سایتش فـیـالتره ، نمیشه !!!

اگه اینجوری باشه دیگه خودم درستش میکنم :wow:

ممنون میشم اگه خبر xda رو هم بدی :beel::flower::flower::flower:

Mersad WM
2010-09-05, 02:13 PM
علیک سلام

سلام و خسته نباشید.....

من اطلاعات خاصی درباره برنامه نویسی ندارم !! ممکنه این کار باعث dead شدن گوشی بشه ؟

.

:flower::flower::flower:

ای ول ... خوشحالم کردی .... الان یه هفتس می خوام یه رام لایت رو که فقط برنامه هاش رو کم کردن دانلود کنم ولی چون سایتش فـیـالتره ، نمیشه !!!

اگه اینجوری باشه دیگه خودم درستش میکنم :wow:

ممنون میشم اگه خبر xda رو هم بدی :beel::flower::flower::flower:

گوشی هایی که در لیست نیستند احتمال کار کردنشون کم است
کمی صبر کنید بخش رو کامل تر کنیم بعد به امنبا2 هم می رسیم

mohsen-uni
2010-09-05, 05:24 PM
گوشی هایی که رام ارجینال اونا 6.1 هست چطور براشون 6.5 کوک می کنن؟
با خود برنامه ی osKitchen وقتی یه گوشی که رام 6.1 داره رو باز می کنیم و یه هسته ی 6.5 براش انتخاب می کنیم آیا نیاز داره که تغییری توی فایل nk.exe داده بشه یا خود برنامه این تغییر رو می ده ؟
من تست نکردم آخه گوشیی ندارم که رام اصلی اون 6.1 باشه

Mersad WM
2010-09-05, 05:51 PM
با خود برنامه ی osKitchen وقتی یه گوشی که رام 6.1 داره رو باز می کنیم و یه هسته ی 6.5 براش انتخاب می کنیم آیا نیاز داره که تغییری توی فایل nk.exe داده بشه یا خود برنامه این تغییر رو می ده ؟

رام 6.5 آماه برای گوشی ها هست که کوک روی اون ها از روش های دیگه خیلی بهتره اما با sys و sip پکیج ها هم می شه تاحدوده زیادی 6.5 کردش
osKitchen هم بیشتر تنظیمات رو اتوماتیک بر حسب گوشی ایی که انتخاب می کنید فایل ها رو فیکس می کنه و نیازی به تغییر فایلی نیست
اگه موقع بیلد رام ارور نده یعنی 90 درصد مشکلی نیست

TAEL
2010-09-11, 08:57 PM
اگه Native Kernel برای اون دستگاه وجود داشته باشه ، باید جایگزین کرنل 6.1 بشه تا به خوبی بتونه هسته سیستم عامل جدید (6.5) رو ساپورت کنه . اگه وجود نداشته باشه ، روی همون کرنل 6.1 هم میشه کار کرد منتهی چون Module های کمتری رو ساپورت می کنه ، مجبورید خیلی از Module های سیستم عامل و حتی نرم افزارهای لازمه رو تبدیل به فایل کنید (Recmod) تا کرنل بتونه همه ی پروسه ها رو پردازش کنه . که خب ، هر چه تعداد Module ها بیشتر باشه ، مستقیما روی پرفورمنس دستگاه از هر لحاظ تاثیر داره.

Mr.zeus WM
2010-09-11, 09:26 PM
دو تا سوال: توی 6.1 برای مانیلا 2 (ویوا) از چه نسخه ی HTC Scroll استفاده کنم؟ نسخهی روی رام مگا جواب نمیده
اسم پکیج weather برای مانیلا2

Mr.zeus WM
2010-09-22, 08:08 PM
1-آخرین بیلد برای آخرین ویندوز چیه؟ 6.5.5 هست که : 23563 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544445)
جدید تر هم هست؟
2- #47 (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=718316&postcount=47) از کجا میتونم بیارم؟ (اگه کرنل وجود داشته باشه که برای ویوا هست)

Mersad WM
2010-09-22, 10:05 PM
1-آخرین بیلد برای آخرین ویندوز چیه؟ 6.5.5 هست که : 23563 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544445)
جدید تر هم هست؟
2- #47 (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=718316&postcount=47) از کجا میتونم بیارم؟ (اگه کرنل وجود داشته باشه که برای ویوا هست)
جالبه..اصلا از کی من سوال پرسیدم......

آخرین بیلد 28xx است
2. بله کرنل ها برای تمام رزلوشن ها موجود است

Mr.zeus WM
2010-09-23, 03:51 PM
آخرین بیلد 28xx است
2. بله کرنل ها برای تمام رزلوشن ها موجود است

خودت هم گفتی که اونا به درد بخور نیست....
2.خوب این nk.exe برای 6.1 و 6.5 یکی هست؟ اگه نه چجوری بسازم؟

Mr.zeus WM
2010-09-24, 05:51 PM
اگه کسی کیچن ساخت NK.EXE رو جایی دید به ما هم بگه

toh!d
2010-10-17, 11:11 PM
سلام
ممنون از تاپيك خوبتون من ميخواستم براي htc snap رام پروفشنال كوك كنم ميخواستم ببينم با پيگيري و ياد گيري اين آموزشهايي كه گذاشتين ميتونم موفق بشم يا نه؟ ممنون

Mersad WM
2010-10-18, 12:31 AM
سلام
ممنون از تاپيك خوبتون من ميخواستم براي htc snap رام پروفشنال كوك كنم ميخواستم ببينم با پيگيري و ياد گيري اين آموزشهايي كه گذاشتين ميتونم موفق بشم يا نه؟ ممنون

خیر امکان پذیر نیست

toh!d
2010-10-18, 02:39 PM
سلام
جوابتون خلاصه ،صريح وغير مفيد بود!!!!!منظورتون اينه كه اصلا امكانش نيست يا اينكه آموزشها وبرنامه هاي خاص خودشو داره؟؟؟ لطفا اگه ميشه يكم بيشتر توضيح بديد
خيلي ممنون

Mersad WM
2010-10-18, 11:03 PM
سلام
جوابتون خلاصه ،صريح وغير مفيد بود!!!!!منظورتون اينه كه اصلا امكانش نيست يا اينكه آموزشها وبرنامه هاي خاص خودشو داره؟؟؟ لطفا اگه ميشه يكم بيشتر توضيح بديد
خيلي ممنون

به صورت کامل و با هیچ برنامه و آموزشی امکان پذیر نیست
اسنپ ویندوز استاندارد دارد و تاچ نیست که ویندوز پروفشنال روی آن نصب شود

toh!d
2010-10-18, 11:53 PM
به صورت کامل و با هیچ برنامه و آموزشی امکان پذیر نیست
اسنپ ویندوز استاندارد دارد و تاچ نیست که ویندوز پروفشنال روی آن نصب شود
جسارتا بايد خدمتتون عرض كنم بنده تواين مورد زياد گشتم ومطلب خوندم واز راهنماييهايي كه از اساتيد ديگه گرفتم اينطور نشون ميداد كه هيچگونه مشكلي از لحاظ سخت افزاري وجود نداره وبا كوك كردن رام پروفشنال براي ديوايس مورد نظر اين امر امكان پذير هستش حتي يكي از اساتيد براي اسمارت فونش دو تا رام داشت هم استاندارد و هم پروفشنال . خواهشنا اگه اطلاعاتتون كافي نيست قاطعانه جواب نديد :flower:
بازم ممنون از پاسخوتون

Mersad WM
2010-10-19, 12:04 AM
جسارتا بايد خدمتتون عرض كنم بنده تواين مورد زياد گشتم ومطلب خوندم واز راهنماييهايي كه از اساتيد ديگه گرفتم اينطور نشون ميداد كه هيچگونه مشكلي از لحاظ سخت افزاري وجود نداره وبا كوك كردن رام پروفشنال براي ديوايس مورد نظر اين امر امكان پذير هستش حتي يكي از اساتيد براي اسمارت فونش دو تا رام داشت هم استاندارد و هم پروفشنال . خواهشنا اگه اطلاعاتتون كافي نيست قاطعانه جواب نديد :flower:
بازم ممنون از پاسخوتون

امکان داره این اساتید رو هم معرفی کنید ؟
برای کوک شما به یک رام آفیشال همان دیوایس رو دارید . در ضمن رام پروفشنال تنها برای گوشی های لمسی است .
اگر کسی به شما راهنمایی اشتباه کرده به ایشون بیان کنید مطالب رو

toh!d
2010-10-19, 03:19 PM
امکان داره این اساتید رو هم معرفی کنید ؟
برای کوک شما به یک رام آفیشال همان دیوایس رو دارید . در ضمن رام پروفشنال تنها برای گوشی های لمسی است .
اگر کسی به شما راهنمایی اشتباه کرده به ایشون بیان کنید مطالب رو
با سلام
استادي كه از طرف ايشون نقل قول كردم مدير ارشد يك فروم ديگه است كه دادن آدرس صفحه با قوانين اين فروم مغايرت داره
وقتي هم ميگم اطلاعاتتون دقيق نيست به من حق بديد...

http://www.gsmarena.com/samsung_b7350_omnia_pro_4-3401.php

جسارتا 0.0001 % هم احتمال نداره كه شما داريد اشتباه راهنمايي مي فرماييد

Saeed WM
2010-10-20, 12:08 AM
با سلام
استادي كه از طرف ايشون نقل قول كردم مدير ارشد يك فروم ديگه است كه دادن آدرس صفحه با قوانين اين فروم مغايرت داره

می تونید پیام خصوصی کنید
در ضمن این گوشی که لینک دادید صفحش لمسی هست و ویندوزش هم پروفشنال که عادی هست
متوجه نشدم چرا این لینک را گذاشتید ؟

در ضمن هر کسی حتی با اطلاعات ناقص و محدود می تونه مدیر ارشد
، مدیر کل و ... خیلی از فروم های دیگه به راحتی بشه
وضعیت اینجا فرق می کنه ...

Mersad WM
2010-10-20, 12:29 AM
با سلام

دوست عزیز من هم مدیر ارشد که چیزی نیست ، در کنار ادمین انجمن های دیگه خودم ادمین بودم پس مدیر ارشد بودن هم دلیل صحیح بودن اظهارات ایشان نیست . ایشون اگر اطلاعاتشون کامل است بگید کخ اگه می تونه مدیر یا حتی فعال انجمن پاکت پی سی این فروم شود

همون طور که گفتم شما منبع و فرد معتبر داشتید که خلاف حرف بنده رو می گفت من خودم رسما از شما و سایر دوستان عذر خواهی خواهم کرد

toh!d
2010-10-20, 10:22 PM
می تونید پیام خصوصی کنید
در ضمن این گوشی که لینک دادید صفحش لمسی هست و ویندوزش هم پروفشنال که عادی هست
متوجه نشدم چرا این لینک را گذاشتید ؟

در ضمن هر کسی حتی با اطلاعات ناقص و محدود می تونه مدیر ارشد
، مدیر کل و ... خیلی از فروم های دیگه به راحتی بشه
وضعیت اینجا فرق می کنه ...
سلام
لينك را پيام خصوصي كردم براتون اينجا هم منتظر جوابتون هستم...
در ضمن در مورد لينك گوشي حق با شماست من با توجه به ظاهر گوشي فكر نمي كردم تاچ هم باشه ...
شايد تو پستهايي كه دادم قضاوتم كمي عجولانه بوده باشه ولي اصلا قصد و قرضي در ميان نبود ... كسي هم معلوماتش در چه حدي هست خودش ميدونه و خداي خودش من هم خداي نكرده قصد تخريب كسي يا جايي را ندارم هدفم رسيدن به يك جواب قطعي است فقط همين
موفق باشيد :flower:

Saeed WM
2010-10-22, 04:45 PM
سلام
لينك را پيام خصوصي كردم براتون اينجا هم منتظر جوابتون هستم...
در ضمن در مورد لينك گوشي حق با شماست من با توجه به ظاهر گوشي فكر نمي كردم تاچ هم باشه ...
شايد تو پستهايي كه دادم قضاوتم كمي عجولانه بوده باشه ولي اصلا قصد و قرضي در ميان نبود ... كسي هم معلوماتش در چه حدي هست خودش ميدونه و خداي خودش من هم خداي نكرده قصد تخريب كسي يا جايي را ندارم هدفم رسيدن به يك جواب قطعي است فقط همين
موفق باشيد :flower:

چي شد پس
هنوز منتظرم Smile (50)

هند هلد یوزر مورد اعتماده و حد اقل من تاییدش می کنم .

همون جا جوابتون را دادم ولی اینجا هم می گم

ویندوز پروفشنال و استاندارد اصلا بر مبنای تاچ بودن یا نبودنشون به این دو اسم تمایز پیدا کردند و اگر کسی هم پروفشنال کوک کنه براش قطعا مشکلات زیادی همراه خواهد بود خیلی از برنامه هایی که نصب کنید نیاز به تاچ دارند تا باهاشون کار کنید ...
بله گفتند که روی گوشیشون به صورت کوک داشتند و گفتند از لحاظ سخت افزاری مشکلی نداره

درسته ولی مشکل بزرگ اینه که گوشی تاچ نیست ( کمبود سخت افزاری ) همین خیلی می تونه اذیت کنه ...

رسمی که هیچ وقت برای گوشی های اسمارت فون نمیاد ولی کوک که دوستمون توی اون سایت گفتند میشه که اونم برای گوشی شما کوک نشده ... می تونید توی xda درخواست بدید شاید کسی قبول کرد این کار رو انجام بده شاید هم با دریافت مبلغی این کار انجام شد ...

toh!d
2010-10-22, 09:58 PM
هند هلد یوزر مورد اعتماده و حد اقل من تاییدش می کنم .

همون جا جوابتون را دادم ولی اینجا هم می گم

ویندوز پروفشنال و استاندارد اصلا بر مبنای تاچ بودن یا نبودنشون به این دو اسم تمایز پیدا کردند و اگر کسی هم پروفشنال کوک کنه براش قطعا مشکلات زیادی همراه خواهد بود خیلی از برنامه هایی که نصب کنید نیاز به تاچ دارند تا باهاشون کار کنید ...
بله گفتند که روی گوشیشون به صورت کوک داشتند و گفتند از لحاظ سخت افزاری مشکلی نداره

درسته ولی مشکل بزرگ اینه که گوشی تاچ نیست ( کمبود سخت افزاری ) همین خیلی می تونه اذیت کنه ...

رسمی که هیچ وقت برای گوشی های اسمارت فون نمیاد ولی کوک که دوستمون توی اون سایت گفتند میشه که اونم برای گوشی شما کوک نشده ... می تونید توی xda درخواست بدید شاید کسی قبول کرد این کار رو انجام بده شاید هم با دریافت مبلغی این کار انجام شد ...
سلام
اينكه رام پروفشنال بايد براي ديوايس مورد نظر كوك بشه را ميدونم و نميشه رام يك گوشي ديگه را رو گوشي ديگه نصب كرد فقط در اون مورد ميخواستم مطمن بشم كه شدم.ممنون :glass:

*emperor*
2010-10-23, 10:21 PM
ببخشید
این داستان کار نکردن موزیک پلیر سنس در رام های کوک شده تا کی ادامه داره و راهی نداره؟
چند ثانیه اجرا میکنه و همونجا توقف میکنه به صورتی که انگار باز داره لایبرری آپدیت میشه!

Mersad WM
2010-10-24, 01:27 AM
ببخشید
این داستان کار نکردن موزیک پلیر سنس در رام های کوک شده تا کی ادامه داره و راهی نداره؟
چند ثانیه اجرا میکنه و همونجا توقف میکنه به صورتی که انگار باز داره لایبرری آپدیت میشه!

مشکل در تمام رام ها است نه تنها کوک
مشکل از تگ های غیر مجاز است ، تگ ها رو ادیت کنید و یا از طریق اکتیو ساینک موزیک را در گوشی بریزید

*emperor*
2010-10-24, 02:46 PM
مشکل در تمام رام ها است نه تنها کوک
مشکل از تگ های غیر مجاز است ، تگ ها رو ادیت کنید و یا از طریق اکتیو ساینک موزیک را در گوشی بریزید

نمی دونم چطور میتونم تگ رو ادیت کنم اما از طریق اکتیو سینک امتحان می کنم
ممنونم مرصاد جان

Mr.zeus WM
2010-10-24, 08:39 PM
نمی دونم چطور میتونم تگ رو ادیت کنم اما از طریق اکتیو سینک امتحان می کنم
ممنونم مرصاد جان

http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=72123

راستی کسی میدونه OEMXIPKERNEL برای یک سری از رام های رسمی, (مثلا WM 6.1 WWE 1.26 و WWE 1.35) فرق دارند یا نه؟

mehryoomad
2010-11-07, 10:39 AM
سلام
چه جوری میشه رام موجود در گوشی را خارج کرد که وقتی بعد از تعویض رام نظرمون عوض شد بتونیم همون رام قبلی رو جایگزین رام تازه کنیم؟

Mersad WM
2010-11-07, 12:54 PM
سلام
چه جوری میشه رام موجود در گوشی را خارج کرد که وقتی بعد از تعویض رام نظرمون عوض شد بتونیم همون رام قبلی رو جایگزین رام تازه کنیم؟

امکان بذیر نیست
می تونید ورژن رامتون رو از سایت سازنده دان کنید

*Hitler*
2010-11-14, 01:46 PM
سلام كسي از دوستان مي دونه با كدوم كيچن ميشه واسه امنيا لايت رام كوك كرد؟
ممنون ميشم جواب بديد

Mr.zeus WM
2010-11-14, 05:39 PM
سلام كسي از دوستان مي دونه با كدوم كيچن ميشه واسه امنيا لايت رام كوك كرد؟
ممنون ميشم جواب بديد

ٍEvirus (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=71097)رو امتحان کن

*Hitler*
2010-11-18, 07:47 PM
ببخشيد اما پسوند فايل اقيشال رام nb0 هست اما اين نرم افزار فقط nbh رو شناسايي ميكنه
واسه حل اين مشكل چكار بايد كرد ؟

Mersad WM
2010-11-19, 01:00 AM
ببخشيد اما پسوند فايل اقيشال رام nb0 هست اما اين نرم افزار فقط nbh رو شناسايي ميكنه
واسه حل اين مشكل چكار بايد كرد ؟

از nb02nb و سپس از nb2nbh استفاده کنید

*Hitler*
2010-11-21, 12:15 PM
دوست عزيز ميشه لينك اين نرم افزار رو بدي
متشكرم

Mersad WM
2010-11-21, 11:42 PM
دوست عزيز ميشه لينك اين نرم افزار رو بدي
متشكرم

.
.
.
.
.

*Hitler*
2010-11-26, 12:18 PM
لطفا nb02nb رو هم اگه داريد بذاريد .

MajidjanHD
2010-11-26, 06:07 PM
امکان بذیر نیست
می تونید ورژن رامتون رو از سایت سازنده دان کنید
من برای HTC HD2 نیاز به رام فعلی روی گوشی دارم ( برای روز مبادا ) . از کجا و به چه صورت میتونم رام فعلی رو دانلود کنم ؟

ROM Version : 1.48.720.2 (71294) WWE
ROM Date : 11/25/09

و ظاهرا گوشی من متعلق به کشور هند ( باتوجه به شماره سریالش ) است. الان تو سایت HTC ورژن 3.14.720.3 رو قرار داده.

Mr.zeus WM
2010-11-26, 06:11 PM
لطفا nb02nb رو هم اگه داريد بذاريد .

اگر سایت اینقدر محدودیت در قسمت رام کوکینگ نداشت براتون OSKitchen 1.35 رو قرار میدادم که تمام این موارد رو شامل میشد

من برای HTC HD2 نیاز به رام فعلی روی گوشی دارم ( برای روز مبادا ) . از کجا و به چه صورت میتونم رام فعلی رو دانلود کنم ؟

و ظاهرا گوشی من متعلق به کشور هند ( باتوجه به شماره سریالش ) است. الان تو سایت HTC ورژن 3.14.720.3 رو قرار داده.
ببینید اگه میتونید به Htc.com برید و با توجه به انتخاب کشور هند, رام رو دریافت کنید

Mersad WM
2010-11-27, 12:41 AM
اگر سایت اینقدر محدودیت در قسمت رام کوکینگ نداشت براتون OSKitchen 1.35 رو قرار میدادم که تمام این موارد رو شامل میشد

شما اگر مطلب مهمی دارید تاپیک بزنید و بعد از بررسی نمایش خواهد داده شد و محدودیت غیر منطقی ایی نیز نیست

ببینید اگه میتونید به Htc.com برید و با توجه به انتخاب کشور هند, رام رو دریافت کنید

ایشون رام آخر رو نمی خواهند و نیز کامل توضح دهید

از لینک زیر دریافت کنید
RUU_Leo_hTC_Asia_India_1.48.720.2_Radio_15.28.50.0 7U_2.05.51.05_2_Signed_LEO_Ship.exe (http://shipped-roms.com/download.php?category=windows%20mobile&model=Leo&file=RUU_Leo_hTC_Asia_India_1.48.720.2_Radio_15.28 .50.07U_2.05.51.05_2_Signed_LEO_Ship.exe)

mamsana
2010-11-28, 01:20 PM
سلام

من دنبال این برنامه هستم واسه کوک کردن رام برای امنیا لایت لازمه:

OSBuilderSetupLE

کسی داردش؟

خیلی خوب میشه یکی یه لینکی ازش بده؟!!:cry::lol:

Mersad WM
2010-11-29, 12:25 AM
سلام

من دنبال این برنامه هستم واسه کوک کردن رام برای امنیا لایت لازمه:

OSBuilderSetupLE

کسی داردش؟

خیلی خوب میشه یکی یه لینکی ازش بده؟!!:cry::lol:

ضمیمه شد

پسورد

www.ir-tci.org

Mr.zeus WM
2010-12-12, 04:47 PM
باسلام وتشکر:flower:.ببخشید شما میگید حرفه ای نیست.ولی Mersad WM (http://www.ir-tci.org/forum/member.php?u=159814) میگن حرفه ای هست.کدوم یکیه؟
MSTF:flower:

حرفه ای بودم به نظرتون چیه؟ به نظر من کامل بودن و دارای امکانات زیاد....هرچند که میشه با OSKitchen هم خوب کوک کرد اما اگه حرفه ای باشید مجبورید برنامه های زیادی خودتون برید تهیه کنید و از اونا استفاده کنید
خوبی کیچن هایی مثل Ervius که نسخه ی جدید رو هم قرار میدم اینه که کلی برنامه همراهش داره (DSM Editor, Manila Editor,...) و کلی امکانات دیگر که باید حتما تست کنید

milad8114
2011-02-03, 10:24 PM
دوستان لطف کنند تمامی سوالات خود در مورد آموزش ها و غیره رو در این تاپیک بیان کنند که از بینظمی جلوگیری بشه و بتونیم جمع بندی داشته باشم.

در صورت رعایت نکردن پست های اضافی بدون اطلاع قبلی پاک خواهند شد.

با سلام خدمت استاد محترم
من گوشی دیاموند2 دارم تا حالا رام رسمی 6.1 روش بوده امروز برای اولین بار رام 6.5 روش نصب کردم
ولی یه مشکل هست وقتی توی برنامه ای میرم یا تماس میگیرم بعد از برگشت به صفحه ی اصلی ساعت گوشیم
از 2 ساعت عقب تر شروع میکنه به شماره انداختن تا به زمان اصلی برسه می خواستم ببینم این مشکل از رام گوشیه
یا کلا رامهای 6.5 همینطوره

Mr.zeus WM
2011-02-04, 02:55 PM
با سلام خدمت استاد محترم
من گوشی دیاموند2 دارم تا حالا رام رسمی 6.1 روش بوده امروز برای اولین بار رام 6.5 روش نصب کردم
ولی یه مشکل هست وقتی توی برنامه ای میرم یا تماس میگیرم بعد از برگشت به صفحه ی اصلی ساعت گوشیم
از 2 ساعت عقب تر شروع میکنه به شماره انداختن تا به زمان اصلی برسه می خواستم ببینم این مشکل از رام گوشیه
یا کلا رامهای 6.5 همینطوره

سلام...سوالتون جاش اینجا نیست
مشکل مانیلا هست که توی بیشتر رام های کوک شده هست...

vision89
2011-02-06, 05:48 AM
سلام
دوستان من با executor رام امنیا لایت رو باز كردم و سه تا پوشه (sys و rom و oem و...)
به من داده در مرحله بعد با osbuilder كوكش كردم و ویندوزش رو ارتقا دادم
و خلاصه همه كارها رو انجام دادم!

ولی در اخرین بخش یعنی اسمبل رام با executor گیر میكنه و میگه فایل os.nb.new (كه خودش قراره بسازه) پیدا نشد!
الان نمیدونم مشكل از كجاست!
همه فایلها رو هم ساختم فقط اینو نمیسازه

دیگه واقعا كلافه شدم لطفا یكی كمك كنه!
آیا كیچن بهتری هم هست؟ اگه هست لطفا لینك بدین!!

amirber
2011-03-01, 04:42 PM
سلام
من وقتی میخوام رام بسازم همش ارور میده که radio اشتباه است
لطفا منو راهنمایی کنید گوشیم viva است
مرسی

Mr.zeus WM
2011-03-01, 05:17 PM
سلام
من وقتی میخوام رام بسازم همش ارور میده که radio اشتباه است
لطفا منو راهنمایی کنید گوشیم viva است
مرسی

سلام... این گوشی رادیو مجزا نداره پس هیچ رادیویی رو بهش اضافه نکنید
فقط از یک رام رسمی استفاده کنید ودر بیلد و sys تغییرات خودتون رو انجام بدید
موفق باشید

amirber
2011-03-02, 05:11 PM
من یه رام درست کردم ریختم دیگه گوشیم روشن نمیشه

Mersad WM
2011-03-04, 10:44 PM
من یه رام درست کردم ریختم دیگه گوشیم روشن نمیشه

اگر به بوت لودر می رود اونجا رام بریزید
اگر نمی ره باید بفرستید یا جایی پیدا کنید که براتون از اول بوت بزنند

amirber
2011-03-05, 01:56 AM
به بوت لودر نمیره تو شارزم میزنم چراقشم روشن نمیشه
دیروز بردم نشونش دادام گفتتش شاید بردش سوخته باید بازش کنیم
درست میگن؟؟؟

Mersad WM
2011-03-07, 12:47 AM
به بوت لودر نمیره تو شارزم میزنم چراقشم روشن نمیشه
دیروز بردم نشونش دادام گفتتش شاید بردش سوخته باید بازش کنیم
درست میگن؟؟؟

گوشی رو باید بفرستید تا بوت بخوره
به خرید یا تعویض برد هم نیازی ندارید

Nima_Cool
2011-03-24, 05:43 PM
سلام آقا رضای مهندس
من یکی دوتا سوال داشتم اونم اینکه میشه رام های ایکس 1 رو واسه ایکس 2 کوک کنید خسته شدم از این رام مسخره افیشال خودش.....
یا اگه زحمتی نیست یه راهنمای کنید که ایا میشه رام های مثل والکیرای یا انرژی رو خودم کوک کنم واسه ایکس2؟

Mersad WM
2011-03-26, 03:21 PM
سلام آقا رضای مهندس
من یکی دوتا سوال داشتم اونم اینکه میشه رام های ایکس 1 رو واسه ایکس 2 کوک کنید خسته شدم از این رام مسخره افیشال خودش.....
یا اگه زحمتی نیست یه راهنمای کنید که ایا میشه رام های مثل والکیرای یا انرژی رو خودم کوک کنم واسه ایکس2؟

دوست عزیز پورت رام به گونه ایی که بیان می کنید امکان پذیر نیست در ضمن ایکس 2 قابلیت رام های کوک رو ندارد

mohmadmals
2011-03-30, 08:06 PM
سلام !!!
اساتيد من يه مشكلي دارم با يه رامي كه گفتم شايد راه حل مشكل منو شماها بدونين !!!
من رام Touch IT رو رو x1 نصب كردم حالا هرچي ميخام برنامه XT9 رو غير فعال كنم همون كه كلمات پيشنهاديو وقت تايپ پيشنهاد ميده اما نميشه !!! هركار ميكنم نميشه انگاري اشكال از خوده رامه !!!
چطور ميشه از كار انداختش اينو ؟؟؟ حالا دستكاري تو ريچستري يا نصب يه برنامه جانبي چيزي ؟؟؟
ممنونتونم !!!:blush::x:flower:

TAEL
2011-03-31, 10:14 PM
سلام !!!
اساتيد من يه مشكلي دارم با يه رامي كه گفتم شايد راه حل مشكل منو شماها بدونين !!!
من رام Touch IT رو رو x1 نصب كردم حالا هرچي ميخام برنامه XT9 رو غير فعال كنم همون كه كلمات پيشنهاديو وقت تايپ پيشنهاد ميده اما نميشه !!! هركار ميكنم نميشه انگاري اشكال از خوده رامه !!!
چطور ميشه از كار انداختش اينو ؟؟؟ حالا دستكاري تو ريچستري يا نصب يه برنامه جانبي چيزي ؟؟؟
ممنونتونم !!!:blush::x:flower:
این رو امتحان کنید :

به HKLM\Software\Tegic\eT9 بروید و مقدار CarrierDefaultTextMode را روی 0 قرار داده و ریست کنید.

ngame
2011-04-14, 05:41 PM
سلام خدمت همگی.
چندتا سؤال :
آیا من برای گوشی خودم سامسونگ امنیا لایت راحت میتونم رام کوک کنم؟
چه نرم افزار یا نرم افزار هایی پیشنهاد میکنید؟
مشکلی حین کوک رام برام پیش نمیاد؟
اگه یه آموزش کلی هم بذارید یا یک لینک آموزش بذارید خیلی خوبه.
ممنون.

Mersad WM
2011-04-14, 10:24 PM
سلام خدمت همگی.
چندتا سؤال :
آیا من برای گوشی خودم سامسونگ امنیا لایت راحت میتونم رام کوک کنم؟
چه نرم افزار یا نرم افزار هایی پیشنهاد میکنید؟
مشکلی حین کوک رام برام پیش نمیاد؟
اگه یه آموزش کلی هم بذارید یا یک لینک آموزش بذارید خیلی خوبه.
ممنون.

اگر تا حالا کوک نکرده باشید حدودا نمی تونید کاری کنید مخصوصا روی سامسونگ
برای سامسونگ برنامه ی کاملی ندیدم
ممکنه گوشی دد بشه و یا ... مشکل دیگه

pink00
2011-04-17, 10:22 AM
سلام خدمت دوستان گلم تو انجمن فعال پی پی سی
بچه ها کسی می تونه عوض کردن رام گوشی رو قدم به قدم برام آموزش بده ؟

Mersad WM
2011-04-17, 11:11 AM

اینجا تاپیک رام کوکینگ است در کلوب گوشی خودتون جستجو و بیان کنید

payamd
2011-05-18, 03:20 PM
سلام. میشه اول یکی بگه این کوک رام یعنی چی؟ مثل کوک ساعته؟:blush:

MajidjanHD
2011-05-23, 12:03 AM
سلام. میشه اول یکی بگه این کوک رام یعنی چی؟ مثل کوک ساعته؟:blush:
خیر.
به رام فابریک گوشی - یعنی همون رامی که وقتی گوشی رو میخری روی اون نصب هست میگن استاک رام یا Stock ROM و به رامهایی که دیگران با سلیقه و دانش و تجربه خودشون درست میکنند میگویند رام کوک شده .

adel1363
2011-08-06, 04:58 PM
سلام دوستان من میخواهم رمی مثل انرژی رو کوک کنم از چه برنامه باید استفاده کنم

Amir
2011-08-22, 07:32 PM

آموزش نصب رام برای هر مدل و هر سیستم عاملی توی انجمن تاپیک داره

به اونجا مراجعه کن

ahora76
2011-08-23, 01:08 PM
سلام دوستان . من تازه وارد این بحث شدم . حتی نمیدونم دارم از جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه.
2 سوال دارم
1- dump یعنی چی ؟ لطفا یه مقدار برام توضیح بدبد.
2 ایا راهی هست که بشه کل رام یا بخشهای از رامو از روی خود گوشی استخراج کرد و بعد از اعمال تغیرات دوباره اونو رو گوشی فلش کرد.
پیشاپیش ممنون از جوابتون

Mersad WM
2011-08-23, 11:17 PM
سلام دوستان . من تازه وارد این بحث شدم . حتی نمیدونم دارم از جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه.
2 سوال دارم
1- dump یعنی چی ؟ لطفا یه مقدار برام توضیح بدبد.
2 ایا راهی هست که بشه کل رام یا بخشهای از رامو از روی خود گوشی استخراج کرد و بعد از اعمال تغیرات دوباره اونو رو گوشی فلش کرد.
پیشاپیش ممنون از جوابتون

به باز کردن و استخراج فایل های رام دامپ می گویند
در ضمن اگر تازه وارد بحث شدید پیشنهاد می کنم احتیاط کنید چون احتمال بریک کردن گوشیتون زیاده

ahora76
2011-08-28, 03:24 PM
جناب مرصاد ممنون از جواب و پیشنهادتون . ولی جواب سوال دوم منو ندادین . اگه بخوام واضحتر بگم . باید بگم رامو دانلود نکنم و از روی خود گوشی بدست بیارم .

Mersad WM
2011-08-28, 11:30 PM
جناب مرصاد ممنون از جواب و پیشنهادتون . ولی جواب سوال دوم منو ندادین . اگه بخوام واضحتر بگم . باید بگم رامو دانلود نکنم و از روی خود گوشی بدست بیارم .

امکانش هست اما کار کردن با تولز ها مشکل هست و کسی استفاده نمی کنه از این روش

ahora76
2011-08-30, 05:55 PM
جناب مرصاد 2 سوال جدید :
1- منم رام جدید با ورژن I8000NXXJH2 6.5.3 نصب کردم و براش فارسی ساز شما ورژن 1.5 را نصب کردم و ولی اس ام اس ها لغاتش درهم دیده میشه . فایل scs مایکروتل هم نصب کردم مشکل داره . راهنمائی کنید چیکار کنم.
2- کجا میتونم آموزش رام کوکینگ امنیا2 رو پپیدا کنم . oskitchen جواب میده؟

mcvandi
2011-08-30, 08:00 PM
با درود خدمت اساتید محترم
من گوشی htc touch دارم یه 3سال و اندی میشه ! و می خوام بدونم چطور می تونم ویندوز اونو از 6 به 6.5 یا 7 تبدیل کنم اصلا میشه اینکارو کرد یا گوشی توانیی نداره ؟
ممنون میشم یه راهنمایی کامل بکنید
خدایی می دونم خیلی تو این موضوع شوتم !اما یه کمکی کنید ممنون میشم !

ahora76
2011-09-07, 10:05 AM
سلام به اساتید محترم . من دو هفته پیش یه رام امنیا2 (6.5.3) دانلود کردم و بدون هیچ مشکلی روی گوشیم ریختم . از همون روز دارم سعی میکنم این رامو برای خودم کوک کنم و انواع oskitchen امتحان کردم حتی دیروز از موداکو نسخه امنیا2 را دانلود کردم ولی اونم مثل قبلیا بعد از کانورت mst به nb0 تو مرحله unpack کردن ارور میده . لطفا راهنمایم کنین مشکل از چیه از رام با برنامه . من میتونم یه رام لایت دانلود کنم . ولی دوست دارم خودم یه رام مطابق سلیقم کوک کنم. تو ویندوز xp و seven امتحان کردم جواب نداده. ممنون میشم راهنمایی کنید
مشخصات رامی که دانلود کردم wm 6.5.3
pda = I8000NXXJH2
csc = I8000XEEJH2
phone = I8000XXJF1
eboot = I8000NXXJH2

Amir
2011-11-11, 02:34 PM
با درود خدمت اساتید محترم
من گوشی htc touch دارم یه 3سال و اندی میشه ! و می خوام بدونم چطور می تونم ویندوز اونو از 6 به 6.5 یا 7 تبدیل کنم اصلا میشه اینکارو کرد یا گوشی توانیی نداره ؟
ممنون میشم یه راهنمایی کامل بکنید
خدایی می دونم خیلی تو این موضوع شوتم !اما یه کمکی کنید ممنون میشم !

بطور کلی به جز گوشی HTC HD2 بقیه گوشی ها امکان نصب ویندوز فون 7 رو ندارند

چون سخت افزار مورد نیازش رو ندارن

از قبیل CPU و RAM و ROM
موفق باشید

hojje
2012-01-01, 01:49 AM
سلام دوستان من i9100g دارم و رام های کوک شده کم داره آیا راهی هست که رام کاستوم های i9100 رو با یکم دستکاری رو گوشیم اجرا کنم؟؟؟

mustafaa
2012-01-01, 08:05 PM
سلام
خواهشا یه نفر برنامه که بشه باهاش رام های کوک شده i8910 رو ویراشک کرد معرفی کنه
مردم از بس گشتمو هیچی پیدا نکردم

Amir
2012-01-01, 08:29 PM
سلام دوستان من i9100g دارم و رام های کوک شده کم داره آیا راهی هست که رام کاستوم های i9100 رو با یکم دستکاری رو گوشیم اجرا کنم؟؟؟

دوست من مگه میتونی دستکاری کنی رام کوک شده رو ؟
اگه اینطوره رام های خود گوشیت رو دستکاری کن و مثل اون رامی کن که میخوای

Ramin_LEO
2012-01-01, 08:32 PM
سلام
خواهشا یه نفر برنامه که بشه باهاش رام های کوک شده i8910 رو ویراشک کرد معرفی کنه
مردم از بس گشتمو هیچی پیدا نکردم

i8910 فکرکنم سیمبین هست و اینجا انجمن پاکت پی سی

تو انجمن سیمبین ویرایش 5 دنبالش بگرد

cheater
2012-01-05, 05:55 PM
سلام
دوستان کسی رام اورجینال wm6.5 دست کاری نشده برای کوک سراغ نداره؟

Carbuncle
2012-01-05, 08:31 PM
سلام
دوستان کسی رام اورجینال wm6.5 دست کاری نشده برای کوک سراغ نداره؟
رام رسمی که زیاد هست
برای چه گوشی ای میخوای؟
از لینک زیر دانلود کن
http://shipped-roms.com/index.php?category=windows%20mobile

teznade
2012-02-12, 12:05 AM
سلام
من یه سوالی داشتم
من رام اروجینال رو کوک کردم و اون صفحه کالبیر اسکرین رو برداشتم جلوش یه دیتک داشت زدم و یه سری عدد بهم داد رام با موفقیعت کوک و نصب شد و اون صفحه کالبیر اسکرین و خوش امد گویی نیومد بعد از نصب رام تاچ قاطی کرده بود وهر ایکونی رو میزدم تنظیم صدا میومد من کوشیم ایکس پریا ایکس وان هست و صفحه نمایشم یه ضربه کوچیک خورده میخواستم کمکم کنید من بتونم صفحه تاچ رو میزون تنظیم کنم اصلا میشه ممنون میشم یه راهنمایی کنید

Carbuncle
2012-02-12, 12:00 PM
سلام
من یه سوالی داشتم
من رام اروجینال رو کوک کردم و اون صفحه کالبیر اسکرین رو برداشتم جلوش یه دیتک داشت زدم و یه سری عدد بهم داد رام با موفقیعت کوک و نصب شد و اون صفحه کالبیر اسکرین و خوش امد گویی نیومد بعد از نصب رام تاچ قاطی کرده بود وهر ایکونی رو میزدم تنظیم صدا میومد من کوشیم ایکس پریا ایکس وان هست و صفحه نمایشم یه ضربه کوچیک خورده میخواستم کمکم کنید من بتونم صفحه تاچ رو میزون تنظیم کنم اصلا میشه ممنون میشم یه راهنمایی کنید
با توجه به ضربه ای که میگید خورده ممکنه درست نشه و نیاز به تعویض باشه
رام های دیگه این مشکل رو ندارن؟

teznade
2012-02-12, 10:39 PM
سلام ممنون که رسیدگی کردید
باید بگم من دوتا 826 ورژن 29007 و ورژن بعدی این رامو نصب کردم هیچ مشکلی نداشتم حتی ورژن جدید این رام کالبیر اسکرین خواست دو سه بار زدم رد شد ولی ورژن 29007 نمیخواد و صفحه تاچ هم خیلی بهتر رام اورجینال کار میکنه فقط یکی دو میل محل ضربه کار نمیکنه که هیچ مشکلی ندارم به نظر شما مشکل کار کجاست میشه از هارد اسپلیت باشه یا اینکه من رم و سیم کارتو در نمیارم ؟ اینم بگم موقعه کوک کردن رام قسمت کالبیر اسکرین من یکبار دیتک زدم یه سری عدد داد ولی دیکه گوشی رو باز نکردم منظورم حالتی هست که کیبرد و می تونی ببینی و دکمه دیتک نزدم به نظر شما در دو حالت باید انجام بدم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

H4med-LN
2012-02-29, 05:05 PM
دوستان یه سوال داشتم.من میخوام واسه omnia lite رام کوک کنم.احتمال داره رام بزنه گوشی رو بترکونه.منظورم اینه که گوشی رو بریک یا دد میکنه؟؟؟؟؟؟؟
کار خاصی هم نمیخوام انجام بدم احتمالا یه چنتا نرم افزار اضافه یا حذف کنم.

ngame
2012-03-16, 10:50 PM
دوستان یه سوال داشتم.من میخوام واسه omnia lite رام کوک کنم.احتمال داره رام بزنه گوشی رو بترکونه.منظورم اینه که گوشی رو بریک یا دد میکنه؟؟؟؟؟؟؟
کار خاصی هم نمیخوام انجام بدم احتمالا یه چنتا نرم افزار اضافه یا حذف کنم.
بریک به هیچ عنوان دد شدن هم در امنیا لایت امکان پذیر نیست تقریبا مگر اینکه EBoot رو بخوای فلش کنی.

36744
2013-01-19, 09:24 PM
با سلام من گوشی اچ تی سی تاچ پرو دارم لطفا راهنمایی کنید که چه رمی میتوانم روی گوشیم نصب کنم

SAEID
2013-01-19, 10:04 PM
با سلام من گوشی اچ تی سی تاچ پرو دارم لطفا راهنمایی کنید که چه رمی میتوانم روی گوشیم نصب کنم

درود
ار لینک زیر استفاده کن و تاپیک ها رو با دقت مطالعه کن ...

touch pro (http://www.ir-tci.org/forum/forumdisplay.php?f=625)

amirnavidi
2013-05-29, 10:34 PM
تو رو خدا یکی کمکی چیزی بابا ما که هر چی تو انجمن و تو سایتای دیگه گشتیم چیز دندون گیری پیدا نکردیم چون یا لینک ها مشکل دارن یا اموزش ساده و قابل درک نیست اولین بارم که میخوام رام کوک کنم یه گوشی HD2 دارم میخوام براش یه راه کوک کنم ولی هرچی جستجو میکنم بی فایدست درضمن نمی خوام زیادی دستکاریش کنم در حدی که نرم افزار های اضافی و به درد نخور رو پاک کنم یه چند تا هم اضافه کنم و... حلا هرکی نرم افزار خوبی داره لینک بده و در مورد کارش کمی هم توضیح بده بازم میگم اولین بارمه ها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:g rrr::grrr::grrr::grrr::grrr::grrr::grrr::grrr::grr r::grrr::grrr::grrr::grrr::grrr::grrr::grrr::grrr:

fiterspeed
2013-12-28, 09:12 PM
سلام بر استاید
دستان من گوشیم htc hd mini و روش رام Phonerty CyanogenMod 9.1 (Android ICS 4.0.4) for HTC HD Mini Photon
رفتم تو این سایته یکی از این رام ها رو دانلود کردم
CyanogenMod Downloads (http://download.cyanogenmod.org/?device=xt897c)
Browse Files for Motorola Photon Q (CDMA) - xt897ccm-11-20131210-NIGHTLY-xt897c.zip (http://download.cyanogenmod.org/get/jenkins/50741/cm-11-20131210-NIGHTLY-xt897c.zip) این رو دنلود کردم

مگه ان های که photon باشن رو htc hd mini جواب نمیده
من یه چیزای میدونم
این boot.img رو باید کوک کرد
آیا؟؟

bayern_
2014-03-27, 12:52 PM
دوستان یه سوال چطور میشه والپیپرهای اورجینال دستگاه رو با عکس دیگه ای عوض کرد؟
ورژن اندروید 4.0.4

amin437877
2016-05-31, 03:31 PM
سلام خسته نباشید
من سیانوژ ریختم هیچ مشکلی نداره فقط موقعی که گوشیمو قفل میکنم ینی دکمه پاورشو میزنم 3 ثانیه بعد به طور خودکار ریستارت میشه و این رام تنها نسخه ای که برای گوشیم اومده و من مطمعنم که مشکل از رامه نه تنظیمات گوشی گوشیم j7 هست لطفا کمک کنید اگر بلدین دریغ نکنید مرسی

H4med-LN
2016-06-01, 06:15 PM
سلام خسته نباشید
من سیانوژ ریختم هیچ مشکلی نداره فقط موقعی که گوشیمو قفل میکنم ینی دکمه پاورشو میزنم 3 ثانیه بعد به طور خودکار ریستارت میشه و این رام تنها نسخه ای که برای گوشیم اومده و من مطمعنم که مشکل از رامه نه تنظیمات گوشی گوشیم j7 هست لطفا کمک کنید اگر بلدین دریغ نکنید مرسی
سلام
دوست عزیز لطفا به عنوان تاپیک دقت کنید. این مربوط به ویندوزموبایل هست نه اندروید.