PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خداحافظ تالیا.....؟!؟!

Nova view
2009-01-03, 11:53 PM
با درود خدمت دوستان عزیز

حتما خبر اخیر مبنی بر ورشکستگی تالیا را شنیده اید!
من شخصا از این خبر بسیار ناراحت شدم، براستی چرا بنیان گذار سیمکارت اعتباری در کشور باید به این وضعیت دچار شود؟!
تالیا یک پیمانکار دولتی است، اما با عدم حمایت دولت مواجه شد و تنها پشتوانه خود را از دست داد،
ثابت ماندن و حتی نزول تعداد مشترکان تالیا، عدم توانایی گسترش شبکه به دلیل مشکلات مالی و قراردادی، عدم تعمیر دستگاههای این شرکت، کمبود شدید کارت شارژ که شریان اصلی هر اپراتور است،
همه و همه باعث شده که دیگر این شرکت قادر به رقابت نباشد و همین جایگاهی را که در اختیار دارد از دست بدهد!!
به امید آنکه دوباره شاهد رشد این پیمانکار و تبدیل آن به اپراتور باشیم.

SHaHRoKH
2009-01-04, 03:40 AM
اين ايرانسل همه رو بيچاره كرد

dada_mehdi
2009-01-04, 09:01 AM
هنوزم كه هنوزه كيفيتش از ايرانسل بهتره

JuPiTeR Pluvius
2009-01-04, 10:37 AM
خسته نباشي...!
فكر ميكنم ايرانسل الان نزديك 6 ميليون مشترك فعال داره اونم تو چه سطحي...
كاربراي تاليا اصلاً به ميليون ميرسن؟!Smile (50) اونم فقط تو چند تا شهر...
حالا خودت يه حساب سر انگشتي بكني، ميفهمي منظورمو...:student:

OXCIGEN
2009-01-04, 10:57 AM
معلوم بود با اومدن ایرانسل تالیا نابود میشه! این چند سال هم به زور زنده بود!

lionell
2009-01-04, 11:25 AM
اگه فراگير در سطح كشور ميشد شايد اين بلا سرش نميومد

..::OMIDMCI::..
2009-01-04, 01:51 PM
ببخشید میتونم بپرسم این سیم کارت تالیا تو چه استانهایی فعالیت داشت

Nova view
2009-01-04, 02:03 PM
تعداد مشترکان تالیا حدود 400 هزار نفر هست،
در مورد شهرها هم تقریبا توی همه مراکز استان حضور دارد، برای اطلاعات دقیقتر به سایت تالیا مراجعه کنید.
اما تا آنجایی که من اطلاع دارم در شهرهای تهران، كرج، مشهد، تبريز،‌ اصفهان، شيراز، قم، سمنان،‌ زنجان،‌ قزوين، زاهدان، همدان، بندر عباس، بابل، رشت، اهواز، كرمان، اراك و يزد پوشش دارد.

adi912
2009-01-04, 07:58 PM
خسته نباشي...!
فكر ميكنم ايرانسل الان نزديك 6 ميليون مشترك فعال داره اونم تو چه سطحي...
كاربراي تاليا اصلاً به ميليون ميرسن؟!Smile (50) اونم فقط تو چند تا شهر...
حالا خودت يه حساب سر انگشتي بكني، ميفهمي منظورمو...:student:

دوست عزیز یه سیم کارت 10 هزاری با یه دونه مجانی خوب معلومه 6 میلیون مشترک پیدا میکنه از نظر خدمات هم که اوضاش معلومه gprs یا قطعه یا باهاش یه آهنگ نمیشه دانلود کرد...
mms تو 10 باری که میفرستی 1 بار شاید به مقصد برسه ...
فرضیه یکی بخر یکی ببر !!! 6 میلیون که سهله 60 میلیون مشترک پیدا میکنه ...
به عقیده من و خیلی از دوستان خرید ایرانسل یعنی ریختن پول در سطل آشغال چه اعتباری چه دائمی جوفتش به درد نمیخوره ...
ولی تالیا در عوض با اولین زنگ میگیره و تا خودت قطع نکنی قطع نمیشه که به نظر من خیلی مهمه ..

شاید اگر ایرانسل هرسیم کارت رو 5 هزار تومان نمی فروخت الان 500 هزار مشترک هم نداشت!!!!
خیلی جالبه :::: چون این سیم کارت فقط به در بچه های 5 الی 10 سال میخوره اونم فقط برای سرگرمی و نه بیشتر

bobo_0_6
2009-01-05, 11:32 AM
حالا اگه تالیا خداحافظی کنه تکلیف همون چند دهم ملیون نفر مشترکش چی میشه؟

JuPiTeR Pluvius
2009-01-05, 12:46 PM
دوست عزیز یه سیم کارت 10 هزاری با یه دونه مجانی خوب معلومه 6 میلیون مشترک پیدا میکنه از نظر خدمات هم که اوضاش معلومه gprs یا قطعه یا باهاش یه آهنگ نمیشه دانلود کرد...
به عقیده من و خیلی از دوستان خرید ایرانسل یعنی ریختن پول در سطل آشغال چه اعتباری چه دائمی جوفتش به درد نمیخوره ...
ولی تالیا در عوض با اولین زنگ میگیره و تا خودت قطع نکنی قطع نمیشه که به نظر من خیلی مهمه ..

شاید اگر ایرانسل هرسیم کارت رو 5 هزار تومان نمی فروخت الان 500 هزار مشترک هم نداشت!!!!
خیلی جالبه :::: چون این سیم کارت فقط به در بچه های 5 الی 10 سال میخوره اونم فقط برای سرگرمی و نه بیشتر

عزيز جان اگه دقت كرده باشي گفتم "مشترك فعال"
اگه بخوام سيم كارتهايي كه فروخته شده و استفاده نميشه و سيم كارتهاي هديه رو حساب كنم كه ميشه 16-17:glass:
ميليون مشترك

جايي كه ما هستيم GPRS هميشه وصله و قابل توجه شما اون آلبومه ريميكسه سياوش قميشي كه چند وقت پيش داده بود رو من كلاً با GPRS دانلود كردم، قضيه مال اون موقعيه كه تازه GPRS را افتاده بود و مجاني بود وگرنه الان كه اين كار به صرفه نيست.اصولاً GPRS اصلاً مال اين كارا نيست؛ هر موقع 3G اومد آهنگ كه هيچي فيلمم باهاش دانلود ميكنيم:student:
MMS هام هم تا حالا نشده نرسه (خودمونيما ايرانسل چقدر هواي مارو داره:)3)
در ضمن اينم حتماً ميدوني كه همه جاي دنيا سيم كارت مجاني ميدن و فقط از خدماتش پول در ميارن، تا همينجاشم ما كلي عقبيم، اشتباهه ما اينه كه به همه چي به چشم كالاي سرمايه اي نگاه ميكنيم، نه كالاي مصرفي، اگه يه سيم كارتو 800 هزار تومن خريده باشيم چون شايد يه روزي بشه گرونتر يا به همون قيمت فروختش پس چيز خوبي خريديم، خدمات كيلو چنده؟!:rolleyes:
و در مورد حرف آخرت، اصلاً قصد تمسخر، توهين و جسارت ندارم ولي حالا كه تاليا داره ورشكست ميشه، كي پولشو تو سطل آشغال ريخته؟:Smile (32):

M.R.S.$y$TEM
2009-01-05, 02:38 PM
من هم قصد تمسخر ندارم ولی پولشنو که نریختن تو سطل آشغال باید سیم کارتشون رو بندازن سطل آشغال :)3

Nova view
2009-01-05, 09:33 PM
دوست عزیز جناب bobo_0_6 سوالی فرمودند،
در صورت ورشکستگی تالیا(البته فکر نمی کنم که بذارن ورشکست بشه ولی خب)حدود یک میلیون مشترک آن با توافق یا به ایرانسل می رسد یا به همراه اول با همان شماره ها.

در مورد رایگان واگذار کردن سیمکارتها صحبت شد، اگر ایرانسل خیلی بجنبد از همین بهمن وگرنه سال دیگر شاهد رایگان واگذار کردن سیمکارتهای ایرانسل خواهیم بود! این اقدام ایرانسل بیشتر برای دفع صدمات ناشی از حضور اپراتور سوم است، باید دید موثر واقع می شود یا خیر.
موفق باشید

SHaHRoKH
2009-01-05, 09:53 PM
من هم موافقم با نظر Adi
بچه هاي فاميل ما كه 5-6 سالشونه همشون از دم ايرانسل دارند .
ما خودمون تو خونمون (4 نفريم) ، نزديك 8 تا خط ارينسل داريم.
يكي بخر يكي هم جايزه.
در جواب يكي از كاربران بايد عرض كنم كه همه ي كاربران ايرانسل فعال نيستند...و نصفشون خاموش هستند...
GprS هم كه قربونش برم تا بخواد گوگل بالا بياره خوابت گرفته.

SamaN92
2009-01-06, 03:14 AM
سلام به همگي
من با نظر دوست عزيزمون JuPiTer Pluvius موافقم ايرانسل هر چقدر بعد باشه كه نيست از تاليا خيلي بهتره

همراه اول هم از همشون بهتره

aref_k
2009-01-06, 12:18 PM
تالیا به ناخن ایرانسل هم نمی تونه برسه

ramen_sh
2009-03-04, 01:13 AM
شایعه این روززا چه میکنه؟
نه آقا این هرفا نیست و تازه مردم دارن قدر تالیا رو میدونن و ورشکستگی هم شایعه اس.

.::H.A.M.E.D::.
2009-03-04, 12:26 PM
بدترين سيم كارت تاليا مگه چي داره؟

Ahmad
2009-03-04, 12:31 PM
این وضوع مربوط میشه به سیاستهای غلط مسؤولان
موقعی که ایران سل شروع به کار کرد قرار بود که به عنوان سیمکارت اعتباری دولتی واگذار بشه
اما بعد از اومدن ایرانسل، همراه اول هم شروع کرد به واگذاری سیمکارت اعتباری
این موضوع بود که به تالیا ضربه زد و اعتبارش رو کم کرد
ضمناً من چند وقت پیش یه مطلب خوندم در مورد تالیا
ظاهراً قرارداد تالیا طوریه که بعد از 5 یا 10 سال (دقیق یادم نیست متأسفانه) خود بخود به دولت واگذار می شه یعنی می شه جزئی از همراه اول
اگه این حقیقت داشته باشه مشترکانش مشکلی پیدا نخواهند کرد
من خودم با تالیا کار نکردم اما از بعضیا شنیدم که آنتن دهیش خیلی بهتر از ایرانسله
البته می گن بخاطر کمی مشترکانشه
من از ایرانسل هم فقط برای SMS زدن استفاده کردم تاحالا که همین هم خیلی اوقات مشکل داره
فکر نکی کنم به درد چیزی بیشتر از اینم بخوره:glass:
یه چیز جالبم بگم بامزه است
من یه سیم کارت ایرانسل خریدم یکی هم جایزه گرفتم بعد چند وقت دوباره یه جایزه اومد واسمd:
تازه واسه این آخریه هم ثبت نام کردم قراره یکی دیگه هم بیاد
اگه اون بیاد با 11 تومن که دادم 4 تا سیمکارت گرفتم:wow:
البته نمی دونم اشتباه شده یا اینکه همینطوری آمار مشترکانشون رو می برن بالا
قضاوت با خودتون
موفق باشید

Nova view
2009-03-04, 03:06 PM
با درود خدمت دوستان
یک توضیحی در رابطه با تالیا و وضعیتش بدم تا همه چیز روشن شود.
ببینید،
تالیا زمانی کار خودش را آغاز کرد که اصلا حتی بحث اپراتور دوم مطرح نشده بود!!

قضیه به قبل تر بر می گردد،
در آن زمان ما یک اپراتور اول داشتیم به نامهای مختلف که رایج ترین آن ارتباطات سیار بود و تحت نظارت و پشتیبانی مستقیم مخابرات بود و هست!
در آن زمان، موضوع پیشرفت صنعت اپراتور ها در کشور توسط مخابرات مطرح شد و برای اینکار تصمیم به واگذاری سیمکارت های اعتباری برای اولین بار گرفته شد!
اما باز خبری از اپراتور دوم نبود!!!
بنابراین با برگزاری مزایده، تعاونی رفسنجان برنده شد و عهده دار همکاری و فعالیت تالیا شد!
اساس پروانه تالیا زیر مجموعه مخابرات تعریف شد!!!! نه اپراتور!!!
یعنی به نوعی یک پیمانکار دولتی است!
تالیا اینقدر از نظر امکانات و وضعیت شبیه ارتباطات سیار(همراه اول الان) بود که حتی تعداد کل مشترکین تالیا از ارتباطات سیار جدا نشد و همه روی هم مشترکین ارتباطات سیار را تشکیل می دادند!!

به خاطر این وضعیت، تالیا مثل همراه اول اجازه فعالیت در کل کشور را گرفت و با همان هزینه همراه اول که دولت می داد، کار خود را شروع کرد و شبکه خودش را گسترش داد،

خب، در قرار داد تالیا هم مثل قرار داد فعلی ایرانسل مشخص شده بود که پوشش شبکه با تعداد مشترکین متناسب باشد!
یعنی مثلا به فرض باید به یک میلیون مشترک برسد تا بتواند مثلا در 10 شهر فعالیت کند!!

خب، تالیا نه پشتیبان قوی داشت و تازه رقیبش هم بیخ گوشش بود!
بعلاوه اینکه مدیریت منسجم و قوی هم نداشت!
به دلیل سوء مدیریت نتوانست پای خودش را در کشور محکم کند و آنقدر ضعیف بود که با یک ضربه کوچک فرو می ریخت!
کمی گذشت و با جذب مشترک توانست در چند شهر فعالیت خودش را گسترش دهد!
روند خیلی کندی داشت،

تا اینکه برای افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور و رسیدن به استاندارد های جهانی بحث اپراتور دوم مطرح شد!
توجه کنید!!!!
اپراتور دوم!!! نه پیمانکار!!! یعنی شرکت مخابراتی کاملا مستقل!!!!

مزایده برگزار شد و بعد از کش و قوس های فراوان و قضیه ترکسل که همه می دانید mtn آفریقا با بالاترین پیشنهاد برنده اعلام شد و فعالیت خودش را با نام تجاری ایرانسل آغاز کرد!

اینبار قضیه فرق می کرد، ایرانسل هم پشتیبان مالی و فنی قدرتمندی مثل mtn داشت و هم دو سال ایزوله بود!
ابتدا ایرانسل کار خودش را با سیمکارت های دائمی 150 هزار تومانی شروع کرد!
خیلی خوب پیشرفت کرد و از ابزار تبلیغاتی هم خیلی خوب استفاده کرد! ابزاری که تالیا اصلا استفاده نکرد!
ایرانسل با بررسی وضعیت جهان و کشور، به این نتیجه رسید که به دلیل حضور همراه اول، نمی تواند آنطور که می خواهد در بازار سیمکارت های دائمی رقابت کند!!

به همین دلیل بعد از دو ماه از افتتاح سیمکارت های اعتباری را با بهای باور نکردنی ارائه کرد! سیمکارت هایی که اشکالات سیمکارت های تالیا مثل محدودیت زمان شارژ و قیمت و ... را نداشت!!! بعلاوه اینکه دارای تکنولوژی روز بود
ایرانسل از نقطه ضعف ما ایرانیها هم خیلی خوب استفاده کرد!!!!!!!
خدمات رایگان!!!
از همان ابتدا با ارائه خدمات رایگان مخصوصا GPRS به قول معروف بازار رو ترکوند!!!!!
در عرض دو ماه یک میلیون و دویست هزار سیمکارت واگذار کرد!!!! رقم باور نکردنی!!!

حالا شما قضاوت کنید، در این وضعیت اگر همراه اول اقدامی نمی کرد، به زودی ورشکست می شد!!!
این بود که ابتدا نام تجاری همراه اول و شعار هیچکس تنها نیست را برگزید و پا به عرصه رقابت گذاشت!!
برای رقابت باید تالیا را له می کرد!
چرا که برای رقابت با ایرنسل باید وارد بازار سیمکارت اعتباری می شد!!
بنابراین با نامردی تمام، تالیا و قراردادش را نادیده گرفت و اقدام به فروش سیمکارت اعتباری کرد! طرحی که همان ابتدا شکست خورد!

به این ترتیب بود که تالیا به وضع فعلی رسید!!!

وضعی که حتی روند توزیع کارت شارژ یعنی شریان اصلی هر اپراتور به خاطر عدم سرمایه گذاری مختل شد!!
اینجوری شد که بعضی ها خبر ورشکستگی تالیا را منتشر کردند!

به هر حال تالیا یک طرح شکست خوردست و مثل یک بار اضافی روی سر مخابرات سنگینی می کند!
میان زمین و هوا گیر افتاده! باید تصمیمی برایش گرفته شود تا از این بلاتکلیفی در بیاید.

ببخشید کمی طولانی شد!
تازه من خیلی از موارد را نگفتم، سعی کردم خلاصه بگم.

موفق باشید

..:: DJ LEO ::..
2009-03-04, 07:07 PM

در مركز همه‌ي 30تا استان.

Mms تو 10 باری که میفرستی 1 بار شاید به مقصد برسه ...

آقا دمت گرم.معلومه(مثل من)از ايرانسل متنفري!

تالیا به ناخن ایرانسل هم نمی تونه برسه

متاسفم.ولي بايد بگم نظرتون(با ابنكه محترمه)ولي اشتباهه!من كه دوتا سيمكارت دارم(919 و تاليا)توي زيرزمين خونمون هم ميتونستم با تاليا صحبت كنم.درحالي كه 919 اصلا آنتن نداشت.اين نشون ميده كه تاليا بعضي وقتا از همراه اول(كه برتر بودنش غيرفابل انكاره)بالاتره.اونوقت شما ميگيد ايرانسل بهتر از تالياست؟فكر كنم نظرتون رو از روي تعصب گفتيد.!

یه چیز جالبم بگم بامزه است
من یه سیم کارت ایرانسل خریدم یکی هم جایزه گرفتم بعد چند وقت دوباره یه جایزه اومد واسمd:
تازه واسه این آخریه هم ثبت نام کردم قراره یکی دیگه هم بیاد
اگه اون بیاد با 11 تومن که دادم 4 تا سیمکارت گرفتم:wow:
البته نمی دونم اشتباه شده یا اینکه همینطوری آمار مشترکانشون رو می برن بالا
قضاوت با خودتون
موفق باشید

همين كارا رو ميكنن كه تعداد مشتركينشون بره بالا.اگه هر سيمكارت اعتباري ايرانسل به قيمت دائميهاش بود،و قضيه‌ي يكي بخر شونصدهزارتا ببر(!)نبود،الآن كه الآنه،كل مشتركين ايرانسل خيلي كمتر از تاليا ميشد.

نظر خودم :

من از تاريخ خرداد 86(كه موبايل دار شدم)تاليا داشتم.و من كه اكثرا توي تهران بودم هيچوقت ناراضي نبودم.(اونموقع تاليا فقط توي تهران بود)
از تابستون 87 هم كه 919 گرفتم،ديدم آنتن دهيش توي تهران يه خورده كمتر از تالياست.ولي مهم اينه كه هر جاي ايران باشم 919 يار و ياور منه!

Nova view
2009-03-04, 09:36 PM
با درود خدمت دوست عزیز جناب dj leo

ببخشید، اشتباه نشه، تالیا به دلیل نرسیدن به سقف مور نظر تعداد مشترک اجازه فعالیت در همه استان ها را ندارد!! چون اصلا اپراتور نیست.

اما پایدار ترین شبکه تلفن همراه در کشور را اسپادان و تالیا و کیش دارند!
به خاطر مشترکین کم و نسل پایین.

واقعا روش افزایش تعداد مشترکین ایرانسل بسیار زننده شده!
تمدید های متوالی سیمکارت هدیه و...!
که هر روز از جذابیت این طرح ها می کاهد!

تمامی این کارها هم به خاطر این است تا قبل از ورود اپراتور سوم، به سقف تعداد مشترک طبق قرارداد برسد!
با این کار است که می تواند در حضور اپراتور سوم، خودش را حفظ کند و مجوز ها را راحتتر بگیرد!!

بگذارید مثالی بزنم،
بحث پوشش تالیا در مترو خیلی قبل تر از ایرانسل مطرح شد!
اما به تالیا اجازه نداند!
چرا؟
چون پشتوانه مشترکانش کم است! مسئولین مترو گفتند که صرف ندارد!
مطمئن باشید که اگر یکی بخر و شونصدتا ببر ایرانسل نبود، هرگز به این سطح نمی رسید و ما امروزه پوشش ایرانسل را در مترو و خیلی جاهای شبیه این نداشتیم!

بعلاوه اینکه تالیا هیچ تفاوتی از نظر تکنولوژی با همراه اول نداشت!
و حالا هم عقب افتاده!
من اصلا روی هیچ چیز هیچ تعصبی ندارم!
اما قضاوت غیر منصفانه را به هیچ عنوان نمی پذیرم!!!
تنفر شما از ایرانسل یک عقیده شخصی است و برای همه دوستان کاملا محترم است.
اما اگر شواهد را بررسی کنیم، به نتیجه دیگری می رسیم.

برای اثبات موضوع، به شما یک پیشنهاد می کنم!!
در ایام عید، شبکه ایرانسل را در تهران تست کنید!!!
مطمئن باشید از گفته خود پشیمان می شوید.
در آن زمان کیفیت و پایداری شبکه ایرانسل از هر شبکه ای در تهران بهتر است!
چراکه در آن زمان با کمتر شدن تعداد مشترکان در تهران، پوشش شبکه به حد طراحی شده خواهد رسید!!

در حال حاضر خیلی از مناطق تهران هست که نه تالیا پوشش دارد و نه همراه اول!! ولی ایرانسل پوشش دارد
با یک مثال نمی توان چیزی را رد یا تایید کرد.
شما یک مثال بزنید، من صد مثال دیگر می آورم و ....
این ملاک نیست.

همانطور که می دانید با افزایش تعداد مشترکین یک منطقه، پوشش سایت ها به کمتر از نصف کاهش پیدا می کند!!
آیا می دانستید که تراکم مشترکین ایرانسل در تهران از همراه اول هم بیشتر است ولی تعداد آنتن ها کمتر از نصف همراه اول است؟!؟

بحث پوشش، همواره در 5 سال اول تاسیس هر اپراتور مشکل ساز بوده و هست!

شما سه چهار سال آینده بیایید، ببینم دیگر از مشکل آنتن دهی ایرانسل صحبت می کنید؟!؟
طبق مفاد قرار داد، ایرانسل ملزم است تا 5 سال پوشش شبکه اش را در کل کشور چه از نظر جاده ای و چه از نظر شهرها به همراه اول 15 ساله برساند و می رساند!

آن موقع شما خواهید گفت 0935 در کل کشور که هیچ، در کل دنیا با من همراهه!!!!!
آیا می دانستید که ایرانسل از طریق mtn با تمامی اپراتور های جهان رومینگ دارد؟!!
یعنی شما ایرانسل را بردار و بعد از تعویض سیمکارت به هر نقطه از دنیا با خیال راحت سفر کن!
حتی احتیاجی نیست که بپرسید آیا با فلان کشور رومینگ هست!؟!

در صورتیکه همراه اول تنها با حدود 200 اپراتور قرار داد دارد!!!
تازه نسل همراه اول هم 2.5 است! ولی ایرانسل 2.75 و در آینده نزدیک 3.75!!!

پس می بینید که برتر بودن همراه اول اتفاقا کاملا قابل انکار است!

در انتها مقایسه تالیا با ایرانسل و یا همراه اول بدون مفهوم است!
چراکه تالیا هرگز اپراتور نبوده که بتواند رقابت کند.

سقف تالیا یک میلیون و سقف ایرانسل 16 میلیون و سقف همراه اول 38 میلیون مشترک و سقف اتصالات هم 16 میلیون مشترک است

مطمئنا تالیای 900 هزار مشترکه، پایداری و کیفیتش از ایرانسل 16 میلیون مشترکه در حال حاضر بهتر است! در این شکی نیست!
اما عملکرد ایرانسل در این مدت کم با این همه مشکل پیش رو کاملا قابل تحسین است.

اگر شما دلیل و صحبتی داشتید، با تمام وجود آماده ام و می توانیم اگر بخواهید با هم در این زمینه بیشتر گفت و گو کنیم.
موفق باشید

Bull
2009-03-04, 10:56 PM
به نظر من ایرانسل دو تا کار بزرگ کرد.اول اینکه GPRS رو برای بار تو ایران آورد.دوم اینکه شرایطی فراهم کرد که همه اقشار بتونند از Mobile استفاد کنند.

Ahmad
2009-03-05, 05:35 PM
به نظر من ایرانسل دو تا کار بزرگ کرد.اول اینکه gprs رو برای بار تو ایران آورد.دوم اینکه شرایطی فراهم کرد که همه اقشار بتونند از mobile استفاد کنند.

مورد اول جزو سیاستهاست
اگه اخبار رو خونده باشید با ورود اپراتور سوم، اجازه ارایه خدمات نسل سوم موبایل برای مدت مشخص (سه یا پنج سال اگه اشتباه نکنم) به صورت انحصاری در اختیارش قرار می گیره، یعنی تو این مدت همراه اول و لیرانسل اجازه این کار رو ندارند
gprs هم فکر می کنم به همین صورت بوده که اول ایرانسل ارایه کرده
در مورد دوم هم من شنیدم که این سیاست ایرانسله که تو یه مقطع تا می تونه تعداد مشترکانش رو افزایش بده، یعنی ممکنه الان قیمت سیمکارتی که ارایه می کنه کمتر از هزینه ای باشه که براش می کنه که برای رسیدن به هدف اصلیش لازمه این کارو بکنه
بعد از اون می ره سراغ کیفیت خدمات
موفق باشید

Nova view
2009-03-05, 08:03 PM
مدت زمان ایزوله بودن برای تمامی اپراتور های جدید در قانون کشور مدت 2 سال از تاریخ صدور پروانه است!! هم ایرانسل و اتصالات!!

اما مورد دوم را کاملا تایید می کنم،
کلا اپراتور های دنیا هیچ هزینه ای برای سیمکارت دریافت نمی کنند!
ام تی ان هم از این قاعده مستثنی نیست، و از همان اول اعلام کرد که ما به هیچ عنوان قصد بدست آوردن درآمد از طریق فروش سیمکارت ندارد.

احتمال زیاد سال آینده شاهد ورود سیمکارت های رایگان به بازار کشور خواهیم بود!
توسط ایرانسل و اتصالات!

در حقیقت این همراه اول بود که با پایه گذاری فروش سیمکارت کلی درآمد بدست آورد! وگرنه عرف رایگان بودن است.

حیف که اینجا مربوط به بحث های تالیاست، وگرنه تمام دلایل این سیاستهای ایرانسل را برای دوستان شرح می دادم.

پس خواهشا موضوع تاپیک را رعایت فرمایید.
اینگونه بحث ها می تواند در تاپیک جداگانه ای در قسمت ایرانسل مطرح شود.

موفق باشید

..:: DJ LEO ::..
2009-03-05, 09:54 PM
با درود خدمت دوست عزیز جناب dj leo

ببخشید، اشتباه نشه، تالیا به دلیل نرسیدن به سقف مور نظر تعداد مشترک اجازه فعالیت در همه استان ها را ندارد!! چون اصلا اپراتور نیست.

اما پایدار ترین شبکه تلفن همراه در کشور را اسپادان و تالیا و کیش دارند!
به خاطر مشترکین کم و نسل پایین.

واقعا روش افزایش تعداد مشترکین ایرانسل بسیار زننده شده!
تمدید های متوالی سیمکارت هدیه و...!
که هر روز از جذابیت این طرح ها می کاهد!

تمامی این کارها هم به خاطر این است تا قبل از ورود اپراتور سوم، به سقف تعداد مشترک طبق قرارداد برسد!
با این کار است که می تواند در حضور اپراتور سوم، خودش را حفظ کند و مجوز ها را راحتتر بگیرد!!

بگذارید مثالی بزنم،
بحث پوشش تالیا در مترو خیلی قبل تر از ایرانسل مطرح شد!
اما به تالیا اجازه نداند!
چرا؟
چون پشتوانه مشترکانش کم است! مسئولین مترو گفتند که صرف ندارد!
مطمئن باشید که اگر یکی بخر و شونصدتا ببر ایرانسل نبود، هرگز به این سطح نمی رسید و ما امروزه پوشش ایرانسل را در مترو و خیلی جاهای شبیه این نداشتیم!

بعلاوه اینکه تالیا هیچ تفاوتی از نظر تکنولوژی با همراه اول نداشت!
و حالا هم عقب افتاده!
من اصلا روی هیچ چیز هیچ تعصبی ندارم!
اما قضاوت غیر منصفانه را به هیچ عنوان نمی پذیرم!!!
تنفر شما از ایرانسل یک عقیده شخصی است و برای همه دوستان کاملا محترم است.
اما اگر شواهد را بررسی کنیم، به نتیجه دیگری می رسیم.

چراکه در آن زمان با کمتر شدن تعداد مشترکان در تهران، پوشش شبکه به حد طراحی شده خواهد رسید!!

در حال حاضر خیلی از مناطق تهران هست که نه تالیا پوشش دارد و نه همراه اول!! ولی ایرانسل پوشش دارد
با یک مثال نمی توان چیزی را رد یا تایید کرد.
شما یک مثال بزنید، من صد مثال دیگر می آورم و ....
این ملاک نیست.

همانطور که می دانید با افزایش تعداد مشترکین یک منطقه، پوشش سایت ها به کمتر از نصف کاهش پیدا می کند!!
آیا می دانستید که تراکم مشترکین ایرانسل در تهران از همراه اول هم بیشتر است ولی تعداد آنتن ها کمتر از نصف همراه اول است؟!؟

بحث پوشش، همواره در 5 سال اول تاسیس هر اپراتور مشکل ساز بوده و هست!

شما سه چهار سال آینده بیایید، ببینم دیگر از مشکل آنتن دهی ایرانسل صحبت می کنید؟!؟
طبق مفاد قرار داد، ایرانسل ملزم است تا 5 سال پوشش شبکه اش را در کل کشور چه از نظر جاده ای و چه از نظر شهرها به همراه اول 15 ساله برساند و می رساند!

آن موقع شما خواهید گفت 0935 در کل کشور که هیچ، در کل دنیا با من همراهه!!!!!
آیا می دانستید که ایرانسل از طریق mtn با تمامی اپراتور های جهان رومینگ دارد؟!!
یعنی شما ایرانسل را بردار و بعد از تعویض سیمکارت به هر نقطه از دنیا با خیال راحت سفر کن!
حتی احتیاجی نیست که بپرسید آیا با فلان کشور رومینگ هست!؟!

در صورتیکه همراه اول تنها با حدود 200 اپراتور قرار داد دارد!!!
تازه نسل همراه اول هم 2.5 است! ولی ایرانسل 2.75 و در آینده نزدیک 3.75!!!

پس می بینید که برتر بودن همراه اول اتفاقا کاملا قابل انکار است!

در انتها مقایسه تالیا با ایرانسل و یا همراه اول بدون مفهوم است!
چراکه تالیا هرگز اپراتور نبوده که بتواند رقابت کند.

سقف تالیا یک میلیون و سقف ایرانسل 16 میلیون و سقف همراه اول 38 میلیون مشترک و سقف اتصالات هم 16 میلیون مشترک است

مطمئنا تالیای 900 هزار مشترکه، پایداری و کیفیتش از ایرانسل 16 میلیون مشترکه در حال حاضر بهتر است! در این شکی نیست!
اما عملکرد ایرانسل در این مدت کم با این همه مشکل پیش رو کاملا قابل تحسین است.

اگر شما دلیل و صحبتی داشتید، با تمام وجود آماده ام و می توانیم اگر بخواهید با هم در این زمینه بیشتر گفت و گو کنیم.
موفق باشید

شما درست ميگيد.من به خيلي از اين نكته ها دقت نكرده بودم.
ممنونم از روشن كردن من!
حتما به پيشنهادتونم عمل ميكنم(خريد ارانسل در ايام عيد).

و يه سوال ديگه هم دارم.تاليا كه يك اپراتور مستقل نيست،پس چيه؟يعني مربوط به چيه؟به همراه اول؟

Nova view
2009-03-06, 09:08 AM
همانطور که گفتم تالیا بین زمین و هوا مانده!
اپراتور نیست!!
لغت پیمانکار کاملا مناسب است!

تالیا پیمانکار مخابرات است!
به طور واضحتر، همراه اول و تالیا روی هم، زیر مجموعه و تحت نظر مخابرات دولتی هستند.
هر امکانی که همراه اول دارد، تالیا هم دارد.
منتها مسئولین به این نتیجه رسیدند که سرمایه گذاری روی همراه اول پر سود تر از تالیا است.
به همین دلیل کلا تالیا را نادیده گرفتند و مجوز سیمکارت اعتباری را به همراه اول هم دادند.

SaeedAri
2009-04-13, 12:46 AM
به نظر من ایرانسل باید از همان اول باید 3g را گسترش می داد حالا اگر بخواهد 3g را گسترش دهد تاریخ مصرف 3g گذشته و 4g وارد شده! ! !

Nova view
2009-04-13, 11:45 AM
ببینید، اصلا مسئله سر این حرفها نیست!
نسل سوم و چهارم برای اپراتوری مثل ایرانسل کاری ندارد!

مشکل اصلی یک خلا فرهنگی در میان جامعه است که ما این مورد را بر سر MMS دیدیم،

مطمئن باشید داستان ها بر سر اینترنت نسل سوم و مکالمه تصویری خواهیم داشت.
این مورد هم به هیچ وجه حل نمی شود جز با فرهنگ سازی.

به طور مثال با اقداماتی که انجام شده ما شاهد ایجاد یک فرهنگ مناسب در استفاده از پیامک هستیم!

فقط لطفا در موضوع تاپیک بحث کنید.

faridbahal
2009-04-13, 10:21 PM
البته من ایام عید رو کاملا در تهران بودم و از خرابی SMS حتی حاضر بودم برم دیگه به بیت ****ی هم شکایت کنم!!!

Nova view
2009-04-14, 08:22 AM
البته من ایام عید رو کاملا در تهران بودم و از خرابی SMS حتی حاضر بودم برم دیگه به بیت ****ی هم شکایت کنم!!!

منظور من از نظر پوشش و آنتن دهی بود.

_XpResS_
2009-04-24, 05:50 PM
تالیا یک زمانی خوب بود الا آمار کسانی هم که ازش اسفتاده می کنن به یک سوم ایرانسل یا همراه اول هم نمی رسه!

adi912
2009-04-26, 12:39 AM
عزيز جان اگه دقت كرده باشي گفتم "مشترك فعال"
اگه بخوام سيم كارتهايي كه فروخته شده و استفاده نميشه و سيم كارتهاي هديه رو حساب كنم كه ميشه 16-17:glass:
ميليون مشترك

جايي كه ما هستيم GPRS هميشه وصله و قابل توجه شما اون آلبومه ريميكسه سياوش قميشي كه چند وقت پيش داده بود رو من كلاً با GPRS دانلود كردم، قضيه مال اون موقعيه كه تازه GPRS را افتاده بود و مجاني بود وگرنه الان كه اين كار به صرفه نيست.اصولاً GPRS اصلاً مال اين كارا نيست؛ هر موقع 3G اومد آهنگ كه هيچي فيلمم باهاش دانلود ميكنيم:student:
MMS هام هم تا حالا نشده نرسه (خودمونيما ايرانسل چقدر هواي مارو داره:)3)
در ضمن اينم حتماً ميدوني كه همه جاي دنيا سيم كارت مجاني ميدن و فقط از خدماتش پول در ميارن، تا همينجاشم ما كلي عقبيم، اشتباهه ما اينه كه به همه چي به چشم كالاي سرمايه اي نگاه ميكنيم، نه كالاي مصرفي، اگه يه سيم كارتو 800 هزار تومن خريده باشيم چون شايد يه روزي بشه گرونتر يا به همون قيمت فروختش پس چيز خوبي خريديم، خدمات كيلو چنده؟!:rolleyes:
و در مورد حرف آخرت، اصلاً قصد تمسخر، توهين و جسارت ندارم ولي حالا كه تاليا داره ورشكست ميشه، كي پولشو تو سطل آشغال ريخته؟:Smile (32):

سلام ذوست من
بهتر این است که موضوع رو از روی تعصب دنبال نکنیم ...
خوده بنده 2 تا خط همراه اول بشماره 091948869.. و 091217604..
و چند تا خط ایرانسل بشماره های 09358747499 و 09352686349 و 09354317170 و ..................
دارم و تنها یک خط تالیا
کمی عاقلانه فکر کنیم فقط و فقط همین
ایرانسل از لحاظ کیفیت و کمیت هیچگونه وچه تشابهی با تالیا و همراه اول ندارد
در ضمن من در فکر اینم که شما دوست گلم چطوری یک آلبوم دانلود کردی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
واقعا برام عجیبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون چه در زمان مجانی بودن این سرویس و چه در زمان پولی بودنش من نتونستم یه ایمیلم رو بخونم .......
راستی فقط و فقط یک MMS به یکی از این خطهای ایرانسل من بدید من تا ابد بنده ایرانسل و جماعت ایرانسلی خواهم بود...

توضیحاً : تالیا همچنان سرپاست و این اپراتور (ببخشید پیمانکار ) هنوز هم بهترین سرویس تماس رو به مشترکینش اراِِئه میده

راستی در زمان عید که SMS های همراه اول به مشترکینش نمیرسید (چه برسه به اپراتور 3G یا همان حضرت ایرانسل) بنده تمامی پیام های خودم رو با تالیا میفرستادم (با تشکر از پیمانکار مربوطه)

کمی با فکر تر عمل کنیم

amir_8460
2009-09-16, 10:44 AM
آقا بالاخره سرنوشت این تالیا چی میشه ؟؟؟؟ آیا میخواد همنجوری بمونه ؟؟؟ گسترش پیدا نمیکنه ؟؟؟؟ سرمایه گزار جدید نمیاد واسش ؟؟؟؟ الان تو شیراز آنتن دهیش مثله سالای اول مخابراته یه جا آنتن میده ... دو قدم اونطرف تر آنتن نمیده ... چرا نمیزارن پیشرفت کنه ؟؟؟؟ ورشکستگیش آیا صحت داشت ؟؟؟؟؟ بابا یکم هم به تالیا اهمیت بدین .... همش شده ایرانسل .... خب این بنده خدا هم مثله اینکه وجود داره ها ....

Nova view
2009-09-16, 02:04 PM
آقا بالاخره سرنوشت این تالیا چی میشه ؟؟؟؟ آیا میخواد همنجوری بمونه ؟؟؟ گسترش پیدا نمیکنه ؟؟؟؟ سرمایه گزار جدید نمیاد واسش ؟؟؟؟ الان تو شیراز آنتن دهیش مثله سالای اول مخابراته یه جا آنتن میده ... دو قدم اونطرف تر آنتن نمیده ... چرا نمیزارن پیشرفت کنه ؟؟؟؟ ورشکستگیش آیا صحت داشت ؟؟؟؟؟ بابا یکم هم به تالیا اهمیت بدین .... همش شده ایرانسل .... خب این بنده خدا هم مثله اینکه وجود داره ها ....

متاسفانه خیر، ظاهرا با این روند، کم کم به اتمام پروانه خود نزدیک می شود و بعد از آن تمامی تجهیزاتش به همراه اول و مخابرات واگذار می گردد.

تالیا طبق پروانه اش یک پیمانکار است و قدرت آنچنانی ندارد. تنها نور امید سرمایه گذار خارجی بود که فعلا خبری نیست.
تا جایی که امکان داشته تالیا سرویس ها ارزش افزوده را ارائه داده.
اما به دلیل نبود پشتیبان فعلا وضعیت شبکه اش به همین صورت خواهد بود.

amir_8460
2009-09-16, 07:43 PM
متاسفانه خیر، ظاهرا با این روند، کم کم به اتمام پروانه خود نزدیک می شود و بعد از آن تمامی تجهیزاتش به همراه اول و مخابرات واگذار می گردد.

تالیا طبق پروانه اش یک پیمانکار است و قدرت آنچنانی ندارد. تنها نور امید سرمایه گذار خارجی بود که فعلا خبری نیست.
تا جایی که امکان داشته تالیا سرویس ها ارزش افزوده را ارائه داده.
اما به دلیل نبود پشتیبان فعلا وضعیت شبکه اش به همین صورت خواهد بود.

تا چه سالی قراردادش اعتبار داره ؟؟؟؟ خب چرا کمک نمیکنن اینم برا خودش یه اپراتور بشه ... حالا حداقل اپراتور منطقه ایی مثل کیش یا اسپادان .... حتی اسپادان هم از مالزی شریک خارجی داره ولی این بنده خدا که سیم اعتباری رو برای اولین بار با تکیه بر قدرت داخلی بیرون داد اینجوری باهاش برخورد میشه .... من که واقعا از کیفیتش راضی بودم

Nova view
2009-09-16, 08:17 PM
تا چه سالی قراردادش اعتبار داره ؟؟؟؟ خب چرا کمک نمیکنن اینم برا خودش یه اپراتور بشه ... حالا حداقل اپراتور منطقه ایی مثل کیش یا اسپادان .... حتی اسپادان هم از مالزی شریک خارجی داره ولی این بنده خدا که سیم اعتباری رو برای اولین بار با تکیه بر قدرت داخلی بیرون داد اینجوری باهاش برخورد میشه .... من که واقعا از کیفیتش راضی بودم

اگر اشتباه نکنم، پروانه تالیا 10 سال از تاسیسش می باشد.
به سبب سودجویی همراه اول سرنوشت این پیمانکار اینطور رقم خورده.
زمانی که همراه اول اقدام به توزیع سیمکارت اعتباری کرد چنین اتفاقی افتاد.
ایرانسل با پشتیبانی بسیار قوی توانست رقابت کند. اما تالیا حتی در توزیع کارت شارژ ناتوان شد.

به هر حال برگ برنده مخابرات همراه اول است و از هر نظر امکانات در اختیار این اپراتور قرار می گیرد.
باز باید منتظر ماند که چه پیش می آید.

amir_8460
2009-09-16, 09:04 PM
اگر اشتباه نکنم، پروانه تالیا 10 سال از تاسیسش می باشد.
به سبب سودجویی همراه اول سرنوشت این پیمانکار اینطور رقم خورده.
زمانی که همراه اول اقدام به توزیع سیمکارت اعتباری کرد چنین اتفاقی افتاد.
ایرانسل با پشتیبانی بسیار قوی توانست رقابت کند. اما تالیا حتی در توزیع کارت شارژ ناتوان شد.

به هر حال برگ برنده مخابرات همراه اول است و از هر نظر امکانات در اختیار این اپراتور قرار می گیرد.
باز باید منتظر ماند که چه پیش می آید.

نوا جان یه مطلبی که الان در این رابطه دیدم ... تو سایتی بود که مدیر عامل مخابرات گفته تا زمانی که مخابرات دولتی هست نمیتونیم قرارداد تالیا برای جذب سرمایه گزار خارجی رو اصلاح کنیم .... گفته به محض خصوصی شدن مخابرات قرارداد تالیا هم اصلاح میشه .... اینم لینک و عین خبر تو روزنامه ....

مديرعامل شركت مخابرات ايران :
قرارداد تاليا به منظور جذب سرمايه گذار اصلاح مي شود
(((قرارداد پیمانکار تالیا پس از عرضه سهام این شرکت در بورس، به منظور جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی اصلاح می‌شود. به گزارش شبکه خبر، صابر فیضی - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران - به اصلاح بندهایی از قرارداد تالیا پس از خصوصی‌سازی شرکت مخابرات اشاره کرد و گفت: این اقدام با هدف ایجاد شرایط لازم برای این پیمانکار (تالیا) در جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی صورت می‌گیرد.
فیضی با اشاره به اینکه بندهایی از پروانه تالیا به گونه‌ای است که امکان جذب سرمایه‌گذار را با مشکل مواجه کرده است افزود: باید این قرارداد اصلاح و به شرکت تعاونی مجتمع صنعتی رفسنجان این امکان داده شود تا بتواند برای جذب سرمایه‌گذار در طرح تالیا اقدام کند.
وی گفت: تا زمانی که شرکت مخابرات ایران دولتی است این تغییرات ایجاد نخواهد شد اما زمانی که سهام مخابرات در بورس عرضه شود این قرارداد نیز اصلاح خواهد شد.)))

نوا جان به نظرت این حقیقت داره یا اینم باز مثله وعده و وعید های دیگه مخابرات هست ؟؟؟؟ آخه اگر این خبر صحت داشته باشه باید به همین زودی شروع بشه چون مخابرات امروز و فردا سهامش عرضه میشه ... نظر شما چیه ؟؟؟؟ الان تالیا هم داره فعالیت هاشو بیشتر میکنه منظور خدمات ارزش افزوده هستش .... شاید میدونه که ممکنه سرمایه گزار جدید جذب کنه ؟؟؟؟

Nova view
2009-09-18, 07:28 PM
نوا جان یه مطلبی که الان در این رابطه دیدم ... تو سایتی بود که مدیر عامل مخابرات گفته تا زمانی که مخابرات دولتی هست نمیتونیم قرارداد تالیا برای جذب سرمایه گزار خارجی رو اصلاح کنیم .... گفته به محض خصوصی شدن مخابرات قرارداد تالیا هم اصلاح میشه .... اینم لینک و عین خبر تو روزنامه ....

مديرعامل شركت مخابرات ايران :
قرارداد تاليا به منظور جذب سرمايه گذار اصلاح مي شود
(((قرارداد پیمانکار تالیا پس از عرضه سهام این شرکت در بورس، به منظور جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی اصلاح می‌شود. به گزارش شبکه خبر، صابر فیضی - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران - به اصلاح بندهایی از قرارداد تالیا پس از خصوصی‌سازی شرکت مخابرات اشاره کرد و گفت: این اقدام با هدف ایجاد شرایط لازم برای این پیمانکار (تالیا) در جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی صورت می‌گیرد.
فیضی با اشاره به اینکه بندهایی از پروانه تالیا به گونه‌ای است که امکان جذب سرمایه‌گذار را با مشکل مواجه کرده است افزود: باید این قرارداد اصلاح و به شرکت تعاونی مجتمع صنعتی رفسنجان این امکان داده شود تا بتواند برای جذب سرمایه‌گذار در طرح تالیا اقدام کند.
وی گفت: تا زمانی که شرکت مخابرات ایران دولتی است این تغییرات ایجاد نخواهد شد اما زمانی که سهام مخابرات در بورس عرضه شود این قرارداد نیز اصلاح خواهد شد.)))

نوا جان به نظرت این حقیقت داره یا اینم باز مثله وعده و وعید های دیگه مخابرات هست ؟؟؟؟ آخه اگر این خبر صحت داشته باشه باید به همین زودی شروع بشه چون مخابرات امروز و فردا سهامش عرضه میشه ... نظر شما چیه ؟؟؟؟ الان تالیا هم داره فعالیت هاشو بیشتر میکنه منظور خدمات ارزش افزوده هستش .... شاید میدونه که ممکنه سرمایه گزار جدید جذب کنه ؟؟؟؟

البته بحث سهام مخابرات یکم مسائل پشت پرده دارد.
این مورد درست است.
اما به تعداد مشترکان تالیا و وضعیت بازار هم باید توجه داشت.
در شرایطی که قرار است اپراتور سوم با خدمات نوین نسل سوم وارد عرصه رقابت شود و بعد از دوسال اپراتور اول و دوم، مسلما حتی اگر تالیا جذب سرمایه کند هرگز آن فرصت استثنایی قبل را نخواهد داشت.
باید با سه غول بزرگ رقابت کند.

amir_8460
2009-09-21, 07:19 PM
البته بحث سهام مخابرات یکم مسائل پشت پرده دارد.
این مورد درست است.
اما به تعداد مشترکان تالیا و وضعیت بازار هم باید توجه داشت.
در شرایطی که قرار است اپراتور سوم با خدمات نوین نسل سوم وارد عرصه رقابت شود و بعد از دوسال اپراتور اول و دوم، مسلما حتی اگر تالیا جذب سرمایه کند هرگز آن فرصت استثنایی قبل را نخواهد داشت.
باید با سه غول بزرگ رقابت کند.

حرف شما کاملا درسته ... ولی حداقل میتونه کاری کنه که لااقل همین 800 هزار مشترکشو حفظ کنه که .... نه 500 هزار .... اگه پوشش رو درست کنه .... الان تو شیراز یه قسمت آنتن میده دو قدم اونطرف تر آنتن نمیده .... حالا اینم نمیتونه حداقل میتونه تو استان تهران با این وسعتش تمام شهر های استان تهران و جاده هاشو پوشش بده مترو و..... ... و خیلی ها به خاطر اینکه کیفیت مکالمش هم از همراه اول و هم از ایرانسل بالاتره میرن طرفش .... بعد کارت شارژ انبوه وارد بازار کنه .... الان اسپادان با این وسعت پوشش (کل استان اصفهان تقریبا ) 30 هزار تا مشترک داره تالیا نمیتونه 800 هزار مشترک ثابت داشته باشه ؟؟؟؟

Nova view
2009-09-21, 10:26 PM
حرف شما کاملا درسته ... ولی حداقل میتونه کاری کنه که لااقل همین 800 هزار مشترکشو حفظ کنه که .... نه 500 هزار .... اگه پوشش رو درست کنه .... الان تو شیراز یه قسمت آنتن میده دو قدم اونطرف تر آنتن نمیده .... حالا اینم نمیتونه حداقل میتونه تو استان تهران با این وسعتش تمام شهر های استان تهران و جاده هاشو پوشش بده مترو و..... ... و خیلی ها به خاطر اینکه کیفیت مکالمش هم از همراه اول و هم از ایرانسل بالاتره میرن طرفش .... بعد کارت شارژ انبوه وارد بازار کنه .... الان اسپادان با این وسعت پوشش (کل استان اصفهان تقریبا ) 30 هزار تا مشترک داره تالیا نمیتونه 800 هزار مشترک ثابت داشته باشه ؟؟؟؟

گسترش شبکه هزینه و سرمایه می خواهد که تالیا در اختیار نداردو
تنها حامی فنی تالیا مخابرات است که فعلا همراه اول در اولویت اول می باشد و به تالیا توجهی نمی شود.
اسپادان به صورت متمرکز فعالیت می کند،
بعلاوه اینکه بالاترین کیفیت و پوشش را در شهر اصفهان داراست، طبیعی است که مردم شهر اصفهان استقبال کنند.
در حال حاضر بخاطر سازمان میراث فرهنگی و شهرداری اصفهان، به طور مثال اپراتور دوم به هیچ عنوان پوشش قابل قبولی نتوانسته ایجاد کند ، همین طور همراه اول به کیفیت اسپادان نیست.

تالیا نمی تواند چنین امتیازی داشته باشد. در تهران فعلا نه تجهیزات دارد نه سرمایه که بخواهد پوشش را تقویت کند.
در حال حاضر شبکه ایرانسل نسل 2.75 است آمادگی دارد در عرض دوماه به نسل سوم تبدیل شود.
همراه اول شبکه خود را به نسل 2.5 ارتقا داده.
تالیا هیچ سرویس ارزش افزوده ای ندارد و همه چیزش با پیامک کار می کند و فاقد بستر GPRS است.
مسلما شخصی مثلا در تهران هیچگاه تمایلی به استفاده از تالیا با این وضع آنتن دهی و خدمات ندارد.

در مورد مترو اشاره فرمودید، تجهیزات اولیه بر روی یکی از ایستگاههای خط 1 مترو توسط تالیا نصب شده. اما تا به امروز دیگر هیچ اقدامی صورت نگرفته.
فقط همراه اول توانسته به راحتی همکاری مسئولین مترو را دریافت کند.
اپراتور دوم با این همه فعالیت هنوز بعد از چندین ماه منتظر دریافت خط فیبر نوری برای تغذیه خط 2 است. در حالیکه تمامی تجهیزات در تمامی ایستگاهها و مسیر ها نصب شده.

به همین دلیل در این رقابت شدید اپراتور ها نباید زیاد از تالیا بعنوان یک پیمانکار انتظاری داشت.

amir_8460
2009-09-22, 07:52 AM
گسترش شبکه هزینه و سرمایه می خواهد که تالیا در اختیار نداردو
تنها حامی فنی تالیا مخابرات است که فعلا همراه اول در اولویت اول می باشد و به تالیا توجهی نمی شود.
اسپادان به صورت متمرکز فعالیت می کند،
بعلاوه اینکه بالاترین کیفیت و پوشش را در شهر اصفهان داراست، طبیعی است که مردم شهر اصفهان استقبال کنند.
در حال حاضر بخاطر سازمان میراث فرهنگی و شهرداری اصفهان، به طور مثال اپراتور دوم به هیچ عنوان پوشش قابل قبولی نتوانسته ایجاد کند ، همین طور همراه اول به کیفیت اسپادان نیست.

تالیا نمی تواند چنین امتیازی داشته باشد. در تهران فعلا نه تجهیزات دارد نه سرمایه که بخواهد پوشش را تقویت کند.
در حال حاضر شبکه ایرانسل نسل 2.75 است آمادگی دارد در عرض دوماه به نسل سوم تبدیل شود.
همراه اول شبکه خود را به نسل 2.5 ارتقا داده.
تالیا هیچ سرویس ارزش افزوده ای ندارد و همه چیزش با پیامک کار می کند و فاقد بستر GPRS است.
مسلما شخصی مثلا در تهران هیچگاه تمایلی به استفاده از تالیا با این وضع آنتن دهی و خدمات ندارد.

در مورد مترو اشاره فرمودید، تجهیزات اولیه بر روی یکی از ایستگاههای خط 1 مترو توسط تالیا نصب شده. اما تا به امروز دیگر هیچ اقدامی صورت نگرفته.
فقط همراه اول توانسته به راحتی همکاری مسئولین مترو را دریافت کند.
اپراتور دوم با این همه فعالیت هنوز بعد از چندین ماه منتظر دریافت خط فیبر نوری برای تغذیه خط 2 است. در حالیکه تمامی تجهیزات در تمامی ایستگاهها و مسیر ها نصب شده.

به همین دلیل در این رقابت شدید اپراتور ها نباید زیاد از تالیا بعنوان یک پیمانکار انتظاری داشت.

نوا جان تشکر فراوان بنده رو به خاطر احساس مسئولیتتون در پاسخ گویی بپذیرید ....

اما در مورد مطلب شما .... اولا من نفهمیدم بالاخره با خصوصی سازی مخابرات قرارداد تالیا اصلاح میشود یا خیر ؟؟؟ ....

در ضمن یعنی تالیا تو تهران هم پوشش خوبی نداره ؟؟؟؟ آخه نشد جایی برم تو تهران که تالیا پوشش نداشته باشه .... نظر شما چیه ؟؟؟؟

از لحاظ کیفیت مکالمه که تایید میفرمایید که اونجا که تالیا پوشش داره از ایرانسل و همراه اول بهتره ..... بله ؟؟؟؟

آخه میدونید خیلی از مردم هنوز سنتی کار میکنن یعنی از تلفن همراه فقط انتظار مکالمه دارند و حتی اس ام اس هم استفاده نمیکنن ... نمونش تو دوستان و آشنایان ما فراوونه .... و چون کیفیت مکالمه تالیا بالاست فکر کنم تالیا میتونه از این مزیتش استفاده کنه البته با جذب سرمایه گذار جدید ........... نظر شما چیه ؟؟؟

Nova view
2009-09-22, 04:47 PM
نوا جان تشکر فراوان بنده رو به خاطر احساس مسئولیتتون در پاسخ گویی بپذیرید ....

اما در مورد مطلب شما .... اولا من نفهمیدم بالاخره با خصوصی سازی مخابرات قرارداد تالیا اصلاح میشود یا خیر ؟؟؟ ....

در ضمن یعنی تالیا تو تهران هم پوشش خوبی نداره ؟؟؟؟ آخه نشد جایی برم تو تهران که تالیا پوشش نداشته باشه .... نظر شما چیه ؟؟؟؟

از لحاظ کیفیت مکالمه که تایید میفرمایید که اونجا که تالیا پوشش داره از ایرانسل و همراه اول بهتره ..... بله ؟؟؟؟

آخه میدونید خیلی از مردم هنوز سنتی کار میکنن یعنی از تلفن همراه فقط انتظار مکالمه دارند و حتی اس ام اس هم استفاده نمیکنن ... نمونش تو دوستان و آشنایان ما فراوونه .... و چون کیفیت مکالمه تالیا بالاست فکر کنم تالیا میتونه از این مزیتش استفاده کنه البته با جذب سرمایه گذار جدید ........... نظر شما چیه ؟؟؟

بله، با خصوصی سازی مخابرات تقریبا مشکل قراردادی برطرف می شود.
در سطح تهران خیر، به دلیل اینکه BTS های تالیا کم ظرفیت و کم بار هستند، منطقه تحت پوشش آنها بالاست و به همین دلیل در برابر موانع به شدت افت سیگنال ایجاد می شود و در منازل و ساختمان ها مشکل آنتن دهی پیدا می کند.

از لحاظ مکالمه هم باز خیر، در حال حاضر بالاترین پهنای باند مکالمه را ایرانسل ارائه می دهد.
کیفیت تالیا بخاطر کم بار بودن شبکه است. وگرنه از لحاظ کیفیت صدا خیر، بهترین نیست.

به هر حال مزیت تالیا خلوت بودن آن است و بیشتر قضیه سلیقه ای است.
در این دوران فقط سرویس های ارزش افزوده می تواند باعث پیشرفت هر اپراتور شود.

amir_8460
2009-09-22, 05:46 PM
بله، با خصوصی سازی مخابرات تقریبا مشکل قراردادی برطرف می شود.
در سطح تهران خیر، به دلیل اینکه BTS های تالیا کم ظرفیت و کم بار هستند، منطقه تحت پوشش آنها بالاست و به همین دلیل در برابر موانع به شدت افت سیگنال ایجاد می شود و در منازل و ساختمان ها مشکل آنتن دهی پیدا می کند.

از لحاظ مکالمه هم باز خیر، در حال حاضر بالاترین پهنای باند مکالمه را ایرانسل ارائه می دهد.
کیفیت تالیا بخاطر کم بار بودن شبکه است. وگرنه از لحاظ کیفیت صدا خیر، بهترین نیست.

به هر حال مزیت تالیا خلوت بودن آن است و بیشتر قضیه سلیقه ای است.
در این دوران فقط سرویس های ارزش افزوده می تواند باعث پیشرفت هر اپراتور شود.

خب ... پس دلیل اینکه تو تهران کیفیت مکالمه ایرانسل زیاد جالب نیست به خاطر مشترکین زیادش هست ؟؟؟ آیا اگه ما ایرانسل دائمی استفاده کنیم به نسبت اعتباری ها کیفیت مکالمه بهتر میشه ؟؟؟ در مورد همراه اول چی ؟؟؟ دائمی های همراه اول کیفیت مکالمشون از اعتباری ها بهتره ؟؟؟؟

Nova view
2009-09-22, 09:05 PM
خب ... پس دلیل اینکه تو تهران کیفیت مکالمه ایرانسل زیاد جالب نیست به خاطر مشترکین زیادش هست ؟؟؟ آیا اگه ما ایرانسل دائمی استفاده کنیم به نسبت اعتباری ها کیفیت مکالمه بهتر میشه ؟؟؟ در مورد همراه اول چی ؟؟؟ دائمی های همراه اول کیفیت مکالمشون از اعتباری ها بهتره ؟؟؟؟

تفاوتی بین سیمکارت های هر اپراتور در کیفیت نیست، همگی از یک شبکه تغذیه می شوند.
بله، درست است، علاوه بر آن مشکلات مکالمه ایرانسل در تهران مستقیما به خاطر ضعف و عدم تکمیل پوشش در این شهر است. زمانی که جایی مشکل آنتن دهی نباشد کافیست شما با خط ثابت تماس بگیرید و کیفیت مکالمه را بررسی فرمایید.

esnforce
2009-09-23, 11:29 PM

تو اهواز معمولا آنتنش از 3 تا خط بیشتر نمیشه

amir_8460
2009-09-25, 09:29 PM
تو اهواز معمولا آنتنش از 3 تا خط بیشتر نمیشه

شما تو اهواز تالیا داری ؟؟؟؟ کی گرفتی ؟؟؟؟ همون اولا ؟؟؟؟ هنوزم ازش استفاده میکنی ؟؟؟؟ من شنیدم خوبیه تالیا اینه که با یه خط آنتن هم بدون قطع و وصلی رااحت میشه مکالمه کرد ... حالا نمیدونم تا چه حد درسته این قضیه ....

esnforce
2009-10-02, 11:28 PM
شما تو اهواز تالیا داری ؟؟؟؟ کی گرفتی ؟؟؟؟ همون اولا ؟؟؟؟ هنوزم ازش استفاده میکنی ؟؟؟؟ من شنیدم خوبیه تالیا اینه که با یه خط آنتن هم بدون قطع و وصلی رااحت میشه مکالمه کرد ... حالا نمیدونم تا چه حد درسته این قضیه ....

من ندارم ولی یکی از دوستام داشت

h-g2000
2010-08-14, 02:22 PM

خدمتتان عرض کنم که همچنان فعالیت دارد
آنجاهیی که من رفتم و آنتن موجود بوده در خط تالیا شهرهای زیر می باشد
1-مشهد الرضا علیه السلام
2-تهران
3-بندر عباس
4-قم
5-دوستم رفته بود کربلا آنتن داشت (رومینگ بین الملل داره)
6- کرمان اگه اشتباه نکنم.
اینجا ها رو مطمئنم
بقه اش رو شما بگید
:god:

Nova view
2010-08-14, 08:43 PM
خدمتتان عرض کنم که همچنان فعالیت دارد
آنجاهیی که من رفتم و آنتن موجود بوده در خط تالیا شهرهای زیر می باشد
1-مشهد الرضا علیه السلام
2-تهران
3-بندر عباس
4-قم
5-دوستم رفته بود کربلا آنتن داشت (رومینگ بین الملل داره)
6- کرمان اگه اشتباه نکنم.
اینجا ها رو مطمئنم
بقه اش رو شما بگید
:god:

دوست عزیز
تنها سیمکارت اعتباری که دارای رومینگ بین الملل است سیمکارت های اعتباری ایرانسل می باشد.
تالیا فاقد رومینگ است.

h-g2000
2010-08-15, 03:50 PM
دوست عزیز
تنها سیمکارت اعتباری که دارای رومینگ بین الملل است سیمکارت های اعتباری ایرانسل می باشد.
تالیا فاقد رومینگ است.

پس این که رفته بودند کربلا و صحبت کرده بودند یعنی اشتباه کردند این یک دوما ایرانسل اصلا بین المللی نیست از اول گفتند فقط داخل ایران؟؟؟البته اینجوری شنیده بودم و همین طور هم هست خواهرم رفته بودند سوریه ایرانسل جواب نمیداد.

miladsabz
2010-08-15, 04:40 PM
پس این که رفته بودند کربلا و صحبت کرده بودند یعنی اشتباه کردند این یک دوما ایرانسل اصلا بین المللی نیست از اول گفتند فقط داخل ایران؟؟؟البته اینجوری شنیده بودم و همین طور هم هست خواهرم رفته بودند سوریه ایرانسل جواب نمیداد.
این سوال را باید در انجمن ایرانسل مطرح می کردید.
رومینگ ایرانسل با قابلیت ارسال پیام کوتاه برای مشترکین اعتباری و دایمی فراهم شده است
http://irancell.ir/layer2/?id=348

Nova view
2010-08-15, 09:28 PM

با درود مجدد
اتفاقا در سوریه MTN حضور دارد و حتی می توانید از کارت شارژ های موجود در بازار های سوریه خط اعتباری ایرانسل خود را شارژ کنید. کافی است کد فعال سازی رومینگ را وارد کنید تا به رایگان خط شما در حالت رومینگ بین الملل قرار گیرد و بتوانید از سیمکارن خود در سایر کشور ها نیز استفاده فرمایید.
احتمالا دوست شما به اشتباه این موضوع را بیان فرمودند.
حتی اعتباری همراه اول نیز دارای رومینگ نمی باشد و فقط ایرانسل است که خدمات رومینگ بین الملل گسترده ارائه می کند.

behnam62
2010-09-30, 10:10 PM
این قضیه درسته من جایی در تهرانپارس تهران هستم که دو طبقه زیر زمین است یعنی طبقه منفی 2
ایرانسل و همراه اول هیچکدام آنت نمیدن ولی تالیا روبا دو تا خط آنتن راحت میشه ازش استفاده کرد

keyva
2010-10-06, 10:33 PM
تالیا فعالیتشو بیشتر کرده ؟در شیراز و کل استان اصفهان انتن دهی خوبی داره؟
امکاناتی مثل فال و ارسال شارژ هم اضافه کرده ؟

ولی هنوز برای رقابت خیلی کار داره

bigpain
2010-10-17, 02:24 PM

من كه با گوشي فقط اينترنت ميرم خيلي راضيم وقتي همراه اول 300 هزار پول ميگيره اينترنتش به درد خودش و صاحبش ميخوره ايرانسل تو اين محدوديت هاي ايران عالي كار كرده واقعا دوسش دارم حتا اگه 500 هزار باشه

fery_lion
2010-10-22, 08:22 PM
اگه ایرانسل نبود حالا حالاها باید یه 500 هزار تومن پول به حساب واریز میکردیم بعد از چند ماه طی سلسله مراحل کاغذ بازی و اینا یه سیمکارت تحویل میگرفتیم(یه مدت هم یه گوشیه پنتک قالب میشد هه هه) تازه تو بازار آزاد هم میشد یه میلیون. ایرانسل با خودش رقابت و رونق بیشتر بازار رو آورد. اگه ایرانسل نبود و سیمکارتهای ارتباطات سیار هم همون یه میلیون بود الان کاربرای انلاین اینجا نصف هم نبودن

mahsa96
2010-10-26, 04:11 AM
ببخشيد اين سوالو ميپرسم
خط تاليا رومينگ داره؟ با چه کشورهايى؟

Nova view
2010-10-29, 12:31 PM
ببخشيد اين سوالو ميپرسم
خط تاليا رومينگ داره؟ با چه کشورهايى؟

با درود
سیمکارت های تالیا فاقد رومینگ می باشد.

roozbeh61
2010-10-29, 08:30 PM
سلام به همگی من چند ساله که تالیا دارم و ازش خیلی خیلی راضی هستم نه مثل ایرانسل با آنتن دهی بی کیفیت

Aliakbari5
2011-10-30, 09:33 AM
دوست عزيز تاليا شايد تومنطقه شما انتن دهيش خوب باشه ولى سراسرى نيست!مثلا ميخواى برى مسافرت فقط مراكز بعضى از استانها جواب ميده!
ايرانسل كه ميگيد انتن دهيش بى كيفيته توى منطقه شما اينجوريه نميشه بگيم سراسريه!
من خودم3سال ايرانسل دارم
انتن دهيش توى شهر ما فوق العادست و فقط توى شهر ما 1دكل است!
همراه اول هم بدك نيست پوشش روستاهارو هم جواب ميده!حتى براى روستاها كه5نفر نميشينند رفته دكل زده!
تاليا كه انتن نميده!
به هر حال منطقه اى يه منطقه شايد ايرنسل خوب نباشه ولى چند مناطق ديگه خوبه!
ايرانسل در كل بهتر عمل ميكنه در كشور از لحاظ خدمات بعد همراه اول بعد تاليا!
ولى از لحاظ پوشش همراه اول بهترينه!
شما هم منطقتون هر كدوم كه بهتر عمل ميكنند اونو انتخاب كنييد!

jadval
2011-10-30, 09:47 AM
خسته نباشید با این نتیجه گیری

تالیا که سراسری نیست .

sinab1369
2012-01-02, 05:51 PM
جدی؟
ما یه تالیا داشتیم دیروز توی انباریمون پیداش کردم. می خواستم ببسنم می شه فروختش:laughing:

sina2asg
2012-01-17, 08:59 PM
جدی؟
ما یه تالیا داشتیم دیروز توی انباریمون پیداش کردم. می خواستم ببسنم می شه فروختش:laughing:
:laughing::laughing::laughing::laughing::laughing: :laughing: شوخی میکنی:D:D

vahid03
2012-02-24, 08:30 PM
با اومدن ایرانسل همراه اول بدبخت شد چه برسه به تالیا

راستی رایتل هم قیمتهاش خیلی بالاست به خصوص اینترنتش اگه این جور با قیمت نجومی پیش بره اونم ول میشه در این وسط ایرانسل فعلا بهترینه:flower:

خدا خیرش بده کسی رو که ایرانسل رو پایه گزاری کرد:)

Arian ios
2012-02-24, 08:40 PM
من نمیدونم چرا همه ی کشور های دیگه حتی افغانستان موبایلش ماهواریه ای اما ایران هنوز از دکل که ماله دورانه بوقه استفاده میکنه؟؟

Peyman 90
2012-03-27, 09:33 PM
من نمیدونم چرا همه ی کشور های دیگه حتی افغانستان موبایلش ماهواریه ای اما ایران هنوز از دکل که ماله دورانه بوقه استفاده میکنه؟؟
فکر کنم به خاطر تحریم ایران باشه چون ایران نکنولوژی ساخت دکل ماهواره ای رو نداره:laughing:

Kingofuser
2012-03-28, 12:16 AM
دوست عزیز موبایل ماهواره ای کلا بحثش جداست و موبیایلهای معمولی مثل ایفون نوکیا یا سامسونگ همه با bts کار میکنند

Elienra
2013-04-08, 04:55 AM
موبایل تالیا من کلا آنتن نداره در هیچ کجای تهران و کاملا بدون استفاده مونده ولی میشنوم بعضی ها هنوز استفاده میکنند .
کسی میدونه علتش چی هست؟

1mehran1
2013-04-08, 09:30 AM
موبایل تالیا من کلا آنتن نداره در هیچ کجای تهران و کاملا بدون استفاده مونده ولی میشنوم بعضی ها هنوز استفاده میکنند .
کسی میدونه علتش چی هست؟
مراکز تحت پوشش رایتل بسیار اندکن اما نه دیگه تا اون حد که هیچ کجا آنتن نده.
ممکنه گوشی یا سیم کارتت مشکل داشته باشند