PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش کامل روت تبلت Asus fonepad FE375CG

BlackSoul
2016-04-16, 02:47 PM
درود به همگی
امروز آموزش روت و دانگرید تبلت Asus fonepad 7 - FE375CG رو براتون آماده کردم.بیشترش رو از XDA ترجمه کردم و مقداری رو هم از تجربه خودم اضافه میکنم بهش.
بریم سر اصل داستان

* با انجام روت و دانگرید گارانتی باطل میشه
* تمام اطلاعاتتون پاک میشه پس بکاپ بگیرید

قبل از هر چیز پیش نیاز ها رو میگم:
1 - حالت USB Debugging رو فعال کنید. (توی Setting----------->About Device------------>Build Number روی BuildNumber هفت بار Tap "لمس" کنید)
2 - کاستوم ریکاوری نصب کنید.CWM یا TWRP.این کار برای اینه که اگه یه وقت به مشکل خوردیم بتونیم برگردیم به حالت قبلیمون.
3 - تبلت رو فول شارژ کنید.

حالا مراحل انجام روت:

A - برای نسخه های بالاتر از 11.10.1.41 فعلا روشی کشف نشده،پس شما باید تبلت رو دانگرید کنید به این ورژن.اگه نسخه ی رامتون 41 باشه نیازی به انجام این مرحله نیست.برای این که بدونیم نسخه راممون چیه توی setting و قسمت About Device و Software Information و بعدش Build Number
نکته:فقط و فقط رام مربوط به منظقه ی خود تبلت رو دانلود و نصب کنید.در غیر این صورت بریک میشه تبلتتون.یعنی WW یا CN یا TW فقط همون نسخه رو دانلود و نصب کنید.WW : World Wide ---- CN : China --- TW : Taiwan
آدرس سایت Asus برای دانلود رام رسمی از اینجا (http://www.asus.com/Tablets/ASUS_Fonepad_7_FE375CG/HelpDesk_Download/)
پس ورژن 41 رو دانلود کنید.
دوستانی که رامشون نسخه 41 هست نیازی به مراحل دانگرید ندارن و مستقیما میتونن برن سراغ مرحله روت کردن
نکته:هیچ رام کاستومی برای این تبلت وجود نداره

B - فایلی که دانلود کردید پسوند Zip داره که دقیقا یه فایل دیگه با همین نام و با پسوند Zip توش هست.این فایل رو اکسترکت کنید و تغییر نام بدید به MOFD_SDUPDATE.zip و فایل رو توی ریشه رمتون کپی کنید.(حالا اگخ رم ندارید یا اسلات رمتون مشکل داره از یه راه دیگه میشه انجام داد که توضیح میدم)
C - تبلت رو خاموش کنید و با نگه داشتن دکمه های Power و دکمه ی Volume Up تبلت رو روشن کنید و وقتی لوگوی Asus رو دیدید دکمه ها رو رها کنید
حالا وارد یه محیط خیلی ساده شدیم که بهش میگن FastBoot.توی این حالت با دکمه های ولوم بالا و پایین برید روی گزینه Recovery.
اگه تا اینجا درست اومده باشید تبلت خودش شروع میکنه به Update یا در واقع برای ما دانگرید کردن.
D - بعد از اینکه دانگرید شد با دو روش میتونید تبلت رو روت کنید.با نرم افزار Root Zenfone و با نرم افزار iRoot
نرم افزرا iRoot هم نسخه اندروید داره و هم نسخه پی سی.در هر دو نسخه باید به اینترنت دسرسی داشته باشین تا نرم افزار بتونه درایور ها و فایل های مورد نیازشو دانلود کنه.
برای استفاده از نرم افزار RootZenfone هم وقتی روی تبلت نصبش کردید تبلت رو روی Airplane Mode بذارید و بعد روی Root تپ کنید.
اگه از RootZenfone استفاده کردید بعد از روت کردن مطمعن بشید نرم افزار RootZenfone روی حالت Survival Mode Activated باشه.اگه نبود فعالش کنید.
E - فقط و فقط به صورت OTA آپدیت کنید. OTA : On The Air -آفلاین آپدیت نکنید وگرنه مجبورین تمام مراحل رو از اول انجام بدید.
F - اگر تبلت فایل Update رو از روی رمتون پیدا نکرد رمتون خارج کنید و یک بار Wipe All Data بزنید و دوباره امتحان کنید.

حالا میریم سراغ داستان بعدی یعنی داستان مشکل با رم و ...

اگر به هر دلیلی نتونستین با کارت حافظه دانگرید کنید باید از این روش هایی که توضیح میدم استفاده کنید.
توی این قسمت ما با دو حالت مواجه هستیم.حالت Fastboot و حالت ADB
یادتونه که گفتم USB Debugging رو فعال کنید برای حالت ADB بود چون بدون اون این حالت اصلا تو کامپیوتر شناسایی نمیشه.
اول Fast boot رو توضیح میدم بعد میریم سراغ حالت ADB
FastBoot
1 - تبلت رو روی حالت FastBoot ببرید.با دکمه های Power و Volume Up
2 - درایور های تبلت رو از سایت Asus دانلود کنید از Asus intel USB drivers (http://dlcdnet.asudlcdnet.asus.com/pub/ASUS/EeePAD/FE375CG/ASUS_Android_USB_drivers_for_Windows_20150212.zip? _ga=1.170562789.497383627.1459266204) و نصبش کنید.(هم درایور های ADB و هم Fastboot رو شامل میشه)
3 - فایل های ADB و Fastboot توی انجمن هست با این حال از اینجا (http://///up_new_key////0f47jyshz98g/Android_PlatForm_Tool.rar.html)هم میتونید دانلود کنید.
4 - بعد از دانلود ADB و Fastboot فایل رو اکسترکت کنید و به درایو C انتقال بدید و پوشه رو به adb تغییر نام بدید.
5 - فایل رامی که دانلود کردید رو اکسترکت کنید و فایل داخلش رو به این پوشه انتفال بدید.
6 - سه تا فایل رو از داخل فایل رام باید کپی کنیم تو پوشه ADB چون بهشون نیاز داریم برای فلش زدن کرنل رام.
7 - فایل های :
boot.img
fastboot.img
splashscreen.img
رو کپی میکنیم و با گرفتن دکمه شیفت و زدن کلیک راست گزینه Open Command Window Here رو انتخاب میکنیم.
9 - دستور fastboot devices وارد میکنیم برای اینکه مطمعن بشیم تبلت رو شناسایی کرده.
10 - حالا باید بوت لودر رو با دستور fastboot oem unlock آنلاک کنیم.
11 -بعد از آنلاک بوت لودر دستورات زیر رو به ترتیب اجرا میکنیم.
fastboot erase boot
fastboot erase system
fastboot erase recovey
میتونید از این دستور هم به جای سه دستور بالا استفاده کنید : fastboot -w all
fastboot flash fastboot fastboot.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash splashscreen splashscreen.img
fasrboot reboot bootloader

12 - در پایان هم برای فلش زدن رام از دستور fastboot update rom rom.zip یا fastboot flash zip rom.zip استفاده میکنیم،تقریبا 15 دقیقه طول میکشه تا رام کامل نصب بشه و بالا بیاد.
حالت ADB
1 - گوشی رو روی حالت fastboot بیارید و با انتخاب گزینه Recovey به حالت ADB برید.
2 - با اجرای دستور adb sideload rom.zip فایل رام روی تبلت کپی میشه و نصب میشه.

کاستوم ریکاوری TWRP ورژن 2.8.6.0
(https://dl.twrp.me/bacon/twrp-2.8.6.0-bacon.img)
دانلود (http://rapidgator.net/file/e7e5ce74eb9f2e1c10bee749b1783171/AsusFlashToolInstaller1.14.exe.html)Asus Flash Installer 1.14

alirezaidi
2017-09-29, 01:54 AM
سلام
تبلت من مموپد 7 هست هست اندروید 5.0.1
با بیلد نامبر 12.14.1.23
پایینترین بیلد از اون چیزی ک گفتین این هست Version WW_V11.8.3.26
ولی من دست دوم خریدم نمیدونم قبلا ورژن پایینتر بوده یا نه؟ مشکل پیش نمیاد دانگرید کنم؟
cwm نصب کنم یه موقع بریک بشه صدرصد میشه برگردوندش؟
ممنون

BlackSoul
2017-10-01, 05:43 PM
سلام
تبلت من مموپد 7 هست هست اندروید 5.0.1
با بیلد نامبر 12.14.1.23
پایینترین بیلد از اون چیزی ک گفتین این هست Version WW_V11.8.3.26
ولی من دست دوم خریدم نمیدونم قبلا ورژن پایینتر بوده یا نه؟ مشکل پیش نمیاد دانگرید کنم؟
cwm نصب کنم یه موقع بریک بشه صدرصد میشه برگردوندش؟
ممنون

سلام،این روش برای سری فونپد Fe با بیلد نامبریه که بالا گفتم،برای روت مموپد روشش مشابهه ولی روش های آسونتری هم هست،اگه فرصت شد آموزشش رو میفرستم