PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش روت کردن (پایدار) Xperia T2 Ultra اندروید 5 - بدون نیاز به باز کردن بوتلودر

™HAMED
2015-06-07, 01:47 AM
آموزش روت کردن (پایدار) Xperia T2 Ultra اندروید 5 - بدون نیاز به باز کردن بوتلودر

باز نکردن بوتلودر برای اون سری از گوشی های سونی که دارای موتور براویا هستن واقعاً اهمیت زیادی داره. طبق این آموزش برای روت کردن گوشی خوشبختانه هیچ احتیاجی به باز کردن بوتلودر ندارین.

آموزش از 2مرحله ی ساده تشکیل شده:

1- روت کردن گوشی با KingRoot

ورژن 4.1 این برنامه که اولین نسخه انگلیسی اون هست رو از این لینک (http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=12586&task=get) دانلود کنین. سپس جهت تغییر IP، ف ی ل ت ر شکن خود رو فعال نمائید. (من از V#P#N Master استفاده کردم)
برنامه وضعیت گوشی رو چک میکنه و با زدن دکمه ی Start Root فرایند روت شدن گوشی بطور خودکار شروع میشه. سپس ریستارت...

نکته: اگر پس از چک کردن اولیه، برنامه پیغام Root access is unavailable رو داد، مجدداً امتحان کنین، ترجیحاً موقعی که سرعت اینترنت بهتر باشه و یا با یه ف ی ل ت ر شکن دیگه.

2- جایگزین کردن Kinguser با S.u.p.e.r.SU

از اونجایی که خیلی ها به این برنامه چینی اعتماد ندارن و از طرف دیگه، به بعضی برنامه ها مث Clean Master به درستی دسترسی روت نمیده، ما اون رو با بهترین برنامه ی موجود برای این کار یعنی S.u.p.e.r.SU جایگزین می کنیم.

ابتدا برنامه Terminal Emulator (https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm&hl=en) رو دانلود کنین. سپس این فایل فشرده (http://www.mediafire.com/download/cq6k28us166oapc/Replace_Kinguser_with_S u p e rSU-v1.8.zip) رو دانلود و فولدر درون اونو یعنی mrw رو در حافظه ی داخلی گوشی کپی کنین.

حال Terminal Emulator رو باز کنین و عبارت SU رو تایپ و اینتر رو بزنین. ازتون برای دسترسی روت پرسیده میشه. و باید این مجوز رو بهش بدین. بعد عبارت sh /sdcard/mrw/root.sh رو تایپ و اینتر کنین. چند ثانیه صبر کنین. اگه بصورت خودکار برنامه S.u.p.e.r.SU نصب نشد از پوشه mrw اونو بصورت دستی نصب کنین و واردش بشین و در پاسخ به سوال برای آپدیت باینریش، Continue رو بزنین و سپس Normal. حتی اگه fail هم شد آخرش، ریستارت کنین گوشی رو و بعد که بالا اومد خواهید دید که جایگزینی با موفقیت انجام شده.

نکته: برای رفع مشکل Read Only بودن SDCard برای برنامه ها (عدم اجازه ی Writing)، پس از روت کردن گوشی، از برنامه SDFix کمک بگیرین. بعد از یه ریستارت، مشکل حل میشه.

* این آموزش روی Xperia T2 Ultra / D5322 با اندروید 5.0.2 بیلد 472 تست شده است.

parsa002
2015-08-04, 12:11 AM
سلام و خته نباشید.
من xperia T2 Ultra D532 دارم که به 5.0.2 آپشردم
میشه واسم آموزش برگردوندن رام 4.4.3 رو برام بزارین ؟
این آپ 5.0.2 اصلا مال نیست
ممنون

™HAMED
2015-08-09, 12:48 PM
سلام و خته نباشید.
من xperia T2 Ultra D532 دارم که به 5.0.2 آپشردم
میشه واسم آموزش برگردوندن رام 4.4.3 رو برام بزارین ؟
این آپ 5.0.2 اصلا مال نیست
ممنون

سلام. دوست عزیز من این آموزش رو بعد از اینکه خودم انجام دادم نوشتم و الان مدت هاست رام 5.0.2 رو با همین روش روت کردم. آموزش رو ب دقت بخونین. احتمالاً شما پیام Root access is unavailable رو گرفتین که توضیح دادم چیکار باید کرد.
الان ورژن 4.5شم اومده که از این لینک (http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/one-click-root-tool-android-2-x-5-0-t3107461) میتونین دانلود کنین و توضیحات و شرایط جدید رو بخونین.
اگرهم بخواین برگردین به رام پائین تر کافیه رام راسمی اون رو فلش بزنین.

parsrayane
2015-09-27, 06:01 PM
سلام
من این عملیت و انجام دادم و گوشیم روت شد خیلی ممنون
بعد یه اپدیت از سوی سرور سونی اومد و اپدیت کردم، البته قبلش بگم اکثر مشکلات که در اندروید 5 به وجود اومده بود برطرف شد، بعد اپدیت گوشیم دیگه روت نبود برای همین، خواستم روت کنم ولی با پیغام خطایی که شما گفتید اگه برخورد کردید دوباره انجام بدید مواجه شدم هزار بار این مراحل و انجام دادم ولی روت نمیشه، ممنون میشم یه برنامه دیگه معرفی کنید یا بگید مشکل کجاست،خیلی ممنون

™HAMED
2015-09-27, 08:41 PM
سلام
من این عملیت و انجام دادم و گوشیم روت شد خیلی ممنون
بعد یه اپدیت از سوی سرور سونی اومد و اپدیت کردم، البته قبلش بگم اکثر مشکلات که در اندروید 5 به وجود اومده بود برطرف شد، بعد اپدیت گوشیم دیگه روت نبود برای همین، خواستم روت کنم ولی با پیغام خطایی که شما گفتید اگه برخورد کردید دوباره انجام بدید مواجه شدم هزار بار این مراحل و انجام دادم ولی روت نمیشه، ممنون میشم یه برنامه دیگه معرفی کنید یا بگید مشکل کجاست،خیلی ممنون
سلام. اینکه بعد از آپدیت، روت بپره کاملاً طبیعیه. و اینکه بیلدنامبر جدید با روش قبلی روت نشه هم دور از ذهن نیست. برای همین خودمم هنو آپدیت نکردم. و اتفاقا در حال حاضر روشی برای روت مستقیم این بیلد 182 نیس و شما هم باید برگردی به رام قبلی و (بدون باز کردن بوتلودر و پروندن موتور بروایا) روتش کنی و ریکاوری نصب کنی و یه رام 5.1.1 از پیش روت شده از ریکاوری نصب کنی.
یا اینکه صبر کنی ابزارهایی که برای روت کردن هستن، این بیلد جدید رو ساپورت کنن در آینده ای نزدیک!

parsrayane
2015-09-27, 10:59 PM
نمیخوام برگردم،چون خیلی از مشکلات اندروید 5 حل شده،سریعتر شده،یه چند تا قابلیتم اضافه کرده، درست روت پریده پلی پیشنهاد میکنن حتما اپ کنید.
اگه نرم افزار جدید اومد که بیلد جدید و ساپورت میکنه اطلاع بدی ممنون میشم.
یا حق

Sent from my D5322 using Tapatalk

™HAMED
2015-09-28, 01:25 AM
نمیخوام برگردم،چون خیلی از مشکلات اندروید 5 حل شده،سریعتر شده،یه چند تا قابلیتم اضافه کرده، درست روت پریده پلی پیشنهاد میکنن حتما اپ کنید.
اگه نرم افزار جدید اومد که بیلد جدید و ساپورت میکنه اطلاع بدی ممنون میشم.
یا حق

همونطور که توضیح دادم فقط واس 1ساعت یا کمتر برمیگردین و بعد دوباره همون 5.1.1 رو نصب میکنین. ولی خب اگه عجله ندارین فعلاً صبر کنین. سعی میکنم هر وقت امکان روت مستقیم و راحت این بیلد فراهم بشه آموزششو بذارم.

parsrayane
2015-09-28, 09:00 AM
ممنونم لطف میکنید

soghra2000
2015-11-07, 05:03 PM
با سلام اندروید من 5.1.1 هستش آیا روت میشود با این نرم افزار؟؟

™HAMED
2015-11-07, 08:19 PM
با سلام اندروید من 5.1.1 هستش آیا روت میشود با این نرم افزار؟؟
سلام خیر. برای توضیحات بیشتر میتونین چند پست قبلی رو مطالعه بفرماین. من خودم رام 5.1.1 رو بصورت از پیش روت شده نصب کردم.

sarisarir
2015-11-07, 09:03 PM
دوستان بالاخره امروز گوشیم رو روت کردم با کینگ روت ولی نکته مهم اینه که با یه هیلتر شکن مثل سایفون کل گوشی رو تونل کنی بعد نرم افزار کینگ روت رو اجرا کنید

فرستاده شده از D5322ِ من با Tapatalk

™HAMED
2015-11-08, 02:53 AM
دوستان بالاخره امروز گوشیم رو روت کردم با کینگ روت ولی نکته مهم اینه که با یه هیلتر شکن مثل سایفون کل گوشی رو تونل کنی بعد نرم افزار کینگ روت رو اجرا کنید

با چه اندرویدی؟ 5.1.1 مورد بحث با دوستان قبلی بود.
در مورد لزوم تغییر آی پی هم در آموزش به صراحت صحبت شده بود.

sarisarir
2015-11-08, 08:27 AM
بله اندروید5.1.1

sarisarir
2015-11-08, 08:33 AM
پوزش دوست عزیز اره یادم نبود شما در مورد تغییر IP توضیح دادین چون خودم توی فرومهای مختلف برای روت t2 5.1.1خیلی گشتم به محض انجام اون گفتم بقیه دوستان هم اگاه بشن توی چند جا مطلب رو نوشتم

hamedaryan
2015-12-21, 04:13 PM
سلام برا روت گوشی باید دو مرحله انجام بشه يا مرحله اول کافیه

™HAMED
2015-12-22, 06:34 PM
سلام برا روت گوشی باید دو مرحله انجام بشه يا مرحله اول کافیه

سلام. بعد از مرحله اول، گوشی روت میشه ولی بهتره مرحله دوم هم انجام بشه.

mikado
2016-05-30, 02:01 AM
منم تونستم روت کنم
اندروید 5.1.1
T2 Ultra