PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا لومیا 920 ؟ چیزهایی که از لومیا 920 نمیدانیم ؟

Amir
2013-01-29, 01:36 PM
دوستان سلام و وقت بخیر

امروز قصد دارم در مورد یکی از بهترین گوشی های حال حاضر دنیا صحبت کنم . گوشی لومیا 920 نوکیا که هم اکنون در دسترس هست به جرات بهترین گوشی فعلی ساخته شده هستش . شما امکان نداره این گوشی رو دست بگیرید و ایرادی از این پیدا کنید . اگر دقت کنید تمام گوشی هایی که به بازار عرضه میشوند معمولا یه سری اشکال دارند اما این گوشی تمام و کمال بدون ایراده از همه چیزش بگیرید و بررسی کنید . حالا اینجا میخوام بگم که چرا باید لومیا 920 بگیریم و چه مواردی از این گوشی رو تا حالا نمیدانستیم :

http://www.ir-tci.org/forum/attachment.php?attachmentid=591054&stc=1&d=1359451125

دلایل خرید گوشی لومیا 920 نوکیا :

1. استفاده از عنصر Zirconium برای دکمه دوربین و دکمه های جانبی
کلا گوشی های نوکیا همیشه دارای بهترین کیفیت ساخت بودند. بنابراین نباید خیلی تعجب کرد که این بار هم به همین صورت باشه . استفاده از ماده بسیار سخت Zirconium که در برابر خش و گرد و غبار بسیار مقاوم است.

http://www.ir-tci.org/forum/attachment.php?attachmentid=591055&stc=1&d=1359451176

2. لنز دوربین شناور با حرکات دوربین
تکنولوژی OIS در لومیا 920 با استفاده از لنز شناور است.در لنزهای DSLR معمولی و در هنگام عکس برداری فقط یک لنز در حال حرکت است اما در لومیا 920 تمامی نور پخش شده با حرکات دوربین گوشی هماهنگ است و این مورد باعث میشود دوربین در هنگام عکس برداری لرزش کمتری داشته باشد .

3. یکپارچگی NFC با شارژ بی سیم ایستاده
اگر شما در حال شارژ کردن لومیا 920 با شارژر ایستاده باشید میتوانید هم زمان برنامه های مورد علاقه خود ادامه دهید در حالی که گوشی در حال شارژ باشد .

http://www.ir-tci.org/forum/attachment.php?attachmentid=591056&stc=1&d=1359451412

4. دارای فلش دوگانه فوق العاده خوب
لومیا 920 دارای دو فلش LED بسیار قوی است که در کمترین گوشی نمونه آن را دیده ایم . شما با استفاده از این فلش قدرتمند در محیط کم نور میتوانید حتی فضای دورتر از مکانی که قصد عکس برداری را دارید ببینید.

http://www.ir-tci.org/forum/attachment.php?attachmentid=591057&stc=1&d=1359451483

5. دارای اکولایزر موسیقی با امکان شخصی سازی
هنگام تماشای ویدیو یا پخش موزیک و استفاده از اکولایزر صدا تجربه خوبی به شما دست میدهد . در تنظیمات اکولایزر شما 18 نوع صدای از پیش تنظیم شده دارید که البته میتوانید این تعداد را نیز به صورت شخصی اضافه کنید . فوق العاده هست نه ؟

6. آپلود خودکار تصاویر
شاید برای شما آزار دهنده باشد که یک عکس با اندازه بزگتر را از دست بدهید ! ولی با استفاده از لومیا 920 شما میتوانید به صورت خودکار تمامی تصاویر را در SkyDrive داشته باشید . این ویژگی باعث میشود که شما این تصاویر را بر روی هر وب سایت بگذارید و حتی با تبلت , لب تاپ یا حتی کامپیوتر شخصی خود ببینید . و جالب تر این است که شما میتوانید با استفاده از WiFi تصاویر را با رزولیشن کامل آپلود کنید .

http://www.ir-tci.org/forum/attachment.php?attachmentid=591058&stc=1&d=1359451727

7.فضایی بهتر از فیسبـوک شخصی
دانلود برنامه های فیسبـوک به عنوان مثال شما با فعال کردن یک گزینه در تنظیمات میتوانید تصاویری دلخواه یا تصادفی را به صورت random به عنوان تصویر قفل صفحه خود انتخاب کنید .

http://www.ir-tci.org/forum/attachment.php?attachmentid=591059&stc=1&d=1359451859

8. امکان ساخت ROOM شخصی
در لومیا 920 شما نیتوانید با ساخت یک ROOM شخصی تقویم، عکس ها و یادداشت های دوستان و یا خانواده خود را به اشتراک بگذارید. در بالای همین صفحه شما میتوانید با همدیگر چت گروهی داشته باشید .

9. امکانات بسیار جالب بلوتوث
هنگامی که شما در حال استفاده از هدست بلوتوث یا متصل به سیستم ماشین باشید و در همان زمان پیام یا شخصی داشته باشد میتوانید با استفاده از این فرمان صوتی پیام را خونده یا از دیدن آن چشم پوشی و یا sms را ذخیره کنید که بعدا بخوانید .

http://www.ir-tci.org/forum/attachment.php?attachmentid=591060&stc=1&d=1359451923

10. عکاسی و ذخیره تصاویر وب
در لومیا 920 برای سهولت در استفاده از اینترنت و ذخیره اطلاعات گزینه ای برای ذخیره کردن تصاویر قرار داده شده است . برای این کار باید همزمان کلید power و Windows همزمان فشار دهید تا عکس روی صفحه نمایش شما در گالری ذخیره شود .

Amir
2013-01-29, 01:44 PM
نوکیا بعد از اینکه از بازارهای بزرگ عقب افتاد و به دلیل اشتباه خود در ادامه سیستم عامل سیمبین فروش بزرگ خود رو به سامسونگ و اپل واگذار کرد این بار با وفاداری خود به مایکروسافت و سیستم عامل ویندوز فون میخواهد بازار از دست رفته خودش رو برگردونه و طبق آماری که خود شرکت ارائه داده در 3 ماهه آخر سال 2012 فروش اسن شرکت بخصوص در سری لومیا افزایش بسیار خوبی داشته بطوری که فراتر از انتظارات خودشون بوده و فروش بالای لومیا 920 در کشورهایی مانند فرانسه ، انگلستان ، آلمان و ..... که بالاتر از گوشیهایی مانند آیفون و گلکسی بوده انگیزه کار رو برای نوکیا و طرفدارانش بیشتر کرده و امید رو به این شرکت برگردونده . حالا چرا باید بهترین گوشی حال حاضر دنیا یعنی لومیا 920 رو بخریم ؟ به جز عواملی که در پست اول گفتیم اینجا هم در ادامه مواردی رو خواهیم گفت :

مزایای مهم گوشی نوکیا لومیا 920
پردازنده دو هسته ای قدرتمند به همراه یک گیگا بایت رم
صفحه نمایش بزرگ 4.5 اینچی
تراکم پیکسلی 332ppi صفحه نمایش
دوربین 8 مگاپیکسلی بسیار با کیفیت
باتری با شارژدهی مناسب
پشتیبانی از 4G
قابلیت NFC
سیستم عامل ویندوز فون 8
وجود کیت داخلی شارژ بی سیم بعنوان لوازم جانبی

۱- ویندوز فون 8
لومیای جدید یکی از نخستین مدل‌هایی است که با ویندوز فون ۸ به بازار عرضه خواهد شد. افزوده شدن امکانات جدید و تطبیق بالا با ویندوز دسکتاپ، از خصوصیات این گوشی است.

۲- شارژ بی سیم
لومیا ۹۲۰ را بر روی شارژر وایرلس بنشانید و شاهد شارژ شدن باتری ۲۰۰۰ میلی‌آمپری بدون هیچ‌گونه اتصال سیمی باشید.

۳- پردازش کردن با آسایش
پردازنده دو هسته‌ای Snapdragon S4 با فرکانس 1.5 گیگاهرتز برای هر هسته، به راحتی کار می‌کند.

۴- دوربین استثنایی
فناوری PureView با لنز 8.7 مگاپیکسلی، بهترین عملکرد را برای شما دارد.

۵- چشمان روشن
نمایشگر 4.5 اینچ اچ‌دی +PureMotion HD با استفاده از فناوری ClearBlack تصاویری درخشان را ارایه می‌دهد.

۶- اچ‌دی قهرمان
ضبط تصاویر فول اچ‌دی با دوربین پشتی و اچ‌دی با دوربین جلویی، شما را یک فیلم‌بردار حرفه‌ای می‌کند!

۷- قابلیت شناسایی
لنز دوربین را به سمت خیابان بگردانید و گوشی اطلاعات هتل‌ها و فروشگاه‌ها را به شما می‌دهد.

۸- راه خود را پیدا کنید
نقشه نوکیا به صورت آفلاین هم برای شما کار می‌کند.

۹- همه چیز را ذخیره کنید
با حافظه ۳۲ گیگابایتی داخلی، فضای ۷ گیگابایتی ابری و با وجود عدم پشتیبانی از کارت حافظه جانبی، مکان کافی برای ذخیره همه چیز دارید.

۱۰- شخصیت رنگارنگ
بدنه پلی کربناتی گوشی، با رنگ‌های جذاب و متنوعی به بازار عرضه خواهد شد. پس برای هر سلیقه‌ای، رنگی کنار گذاشته شده است!

این مطالب از چندین منبع ایرانی و خارجی گرفته شده که از ایشان تشکر میکنم .
- سایت دیجی اسکای
- آقای محمد علی باقری

تهیه و تنظیم از امیر در انجمن موبایل اول
یاعلی

fredpitt11
2013-01-31, 01:31 PM
دوست عزیز گوشی لومیا 920 که امکان اضافه کردن کارت حافظه نداره درسته که از OTG پشتیبانی میکنه ولی شکاف کارت حافظه نداره

Amir
2013-01-31, 03:53 PM
دوست عزیز گوشی لومیا 920 که امکان اضافه کردن کارت حافظه نداره درسته که از OTG پشتیبانی میکنه ولی شکاف کارت حافظه نداره

بله تایید میشه ... فکر کنم دیگه کافی باشه مقدار حافظه + 7 گیگ اسکای درایو ...

fredpitt11
2013-01-31, 06:31 PM
۹- همه چیز را ذخیره کنید
با حافظه ۳۲ گیگابایتی داخلی، فضای ۷ گیگابایتی ابری و پشتیبانی از کارت حافظه جانبی، مکان کافی برای ذخیره همه چیز دارید.

برای من هنوز 2 گیگ از 8 گیگ مموری گوشیم خالیه حالا ببین 32 دیگه چقدره پس واقعاً نیازی به شکاف کارت حافظه نیست ولی کلاً گفتم که دوستان در جریان باشند و همچین مطلب خوب و جامعی رو که زحمتش رو کشیدید گذاشتید رو بعداً به خاطر همین مسئله کوچیک زیر سوال نبرند :flower:

Amir
2013-02-02, 03:13 AM
برای من هنوز 2 گیگ از 8 گیگ مموری گوشیم خالیه حالا ببین 32 دیگه چقدره پس واقعاً نیازی به شکاف کارت حافظه نیست ولی کلاً گفتم که دوستان در جریان باشند و همچین مطلب خوب و جامعی رو که زحمتش رو کشیدید گذاشتید رو بعداً به خاطر همین مسئله کوچیک زیر سوال نبرند :flower:

ممنون عزیز
ویرایش و اصلاح شد.

reza_jolie
2013-02-18, 12:12 AM
همه ی این خوبی ها یه طرف، در طرف مقابل عدم وجود جیلبریک واسه لومیا 920 تا به امروز یه طرف که باعث میشه به این گوشی نه بگوییم!

ngame
2013-02-18, 12:15 AM
همه ی این خوبی ها یه طرف، در طرف مقابل عدم وجود جیلبریک واسه لومیا 920 تا به امروز یه طرف که باعث میشه به این گوشی نه بگوییم!
جلبریک الآن در حال تست هست من روی 8X دیدم که جلبریک صورت گرفته و امکان نصب برنامه از طریق PC وجود داره ظرف مدت کوتاهی جلبریک هم ارائه میشه جای نگرانی نیست

alecko
2013-02-18, 12:49 AM

دوست عزیز جیلبریک هیچ گوشی ای از روز اول وجود ندارد، مگه جیلبریک ios 6 از روز اول بوده؟

reza_jolie
2013-02-18, 10:20 AM
دوست عزیز جیلبریک هیچ گوشی ای از روز اول وجود ندارد، مگه جیلبریک ios 6 از روز اول بوده؟
درسته نبوده ولی با این که مدتی از عرضه این گوشی میگذره حتی هنوز خبری مبنی بر امیدواری به جیل (جتی ناپایدارش) هم نیست.
اصلا مگه جیل واسه همه دستگاه های وینفون 7 اومد!؟
ظاهرا علاقه ای به جیل این دستگاه از سوی هکرها و دولوپرها وجود نداره.

ngame
2013-02-18, 10:45 AM
درسته نبوده ولی با این که مدتی از عرضه این گوشی میگذره حتی هنوز خبری مبنی بر امیدواری به جیل (جتی ناپایدارش) هم نیست.
ظاهرا علاقه ای به جیل این دستگاه از سوی هکرها و دولوپرها وجود نداره.
داداش جان من میگم نره تو میگه بدوش !
بالا گفتم که در حال تسته جلبریکش روی HTC 8X هم تست شده جلبریک و مشکلی هم نداشته .
احتمالا تا عید میاد جلبریکش .

یعنی واقعا فکر میکنی جلبریک برای وین فون 7 نیومد؟
پس خوابی برادر. علاوه بر جلبریک اینتراپ آنلاک و فوق آنلاک و... هم اومده الآن وقتی یه رام فول آنلاک میزنی همزمان هم دستگاه جلبریک میشه هم اینتراپ آنلاک و ... چطور میگی جیل واسه وین فون 7ی ها نیومده !
در ضمن همین الانش هم برای برنامه نویسا امکان جلبریک کردن گوشی های وین فون 8 وجود داره ولی اگر اشتباه نکنم فقط 10 تا نرم افزار میشه باهاش نصب کرد

reza_jolie
2013-02-18, 11:47 AM
دوست عزیز من گفتم واسه همه وینفون 7 ها. مثلا واسه سری لومیا در شرایط خاص که مثلا بوتلودر گوشی باز باشه میشه، ولی اگه باز نباشه...

ngame
2013-02-18, 12:20 PM
دوست عزیز من گفتم واسه همه وینفون 7 ها. مثلا واسه سری لومیا در شرایط خاص که مثلا بوتلودر گوشی باز باشه میشه، ولی اگه باز نباشه...

خوب توی وین فون 7 ها بحث یکم فرق داشت . توی گوشی های وین فون 7 اکثر کاربرا HTC داشتن واسه همین هم بیشتر پیشرفت کرد گوشی های HTC نسبت به نوکیا ولی الآن 80 درصد بازار وین فون 8 دست نوکیاست !

zaerivahid
2013-04-11, 02:13 PM
با عرض سلام
می خواستم از بچه هایی که لومیا 920 دارن بپرسم که این گوشی آیا usb on the go رو ساپورت می کنه و میشه فلش مموری بهش وصل کرد یا نه؟
چون توی سایت gsmarena این قابلیتو که قبلا توی مشخصات گوشی بود رو حذف کرده و یه عده هم میگن که WP8 این قابلیتو هنوز نداره.
با تشکر از همگی شما..

alecko
2013-04-14, 03:23 PM
با عرض سلام
می خواستم از بچه هایی که لومیا 920 دارن بپرسم که این گوشی آیا usb on the go رو ساپورت می کنه و میشه فلش مموری بهش وصل کرد یا نه؟
چون توی سایت gsmarena این قابلیتو که قبلا توی مشخصات گوشی بود رو حذف کرده و یه عده هم میگن که WP8 این قابلیتو هنوز نداره.
با تشکر از همگی شما..

سلام، من امتحان کردم جواب نداد. فکر کنم بخاطر اینکه فایل منیجر نداره.

Amir
2013-04-15, 11:02 PM
سلام، من امتحان کردم جواب نداد. فکر کنم بخاطر اینکه فایل منیجر نداره.

منتظر آپدیتهای بعدی باشید

endwaiterr
2013-06-15, 05:36 PM
شما مطمئنید که در آپدیتهای بعدی UTG اضافه میشه؟
wifi direct چی؟ میشه با آپدیت این قابلیت رو اضافه کرد؟

pedram555
2013-07-27, 12:50 PM
این قابلیت NFC چیه ؟

gosbe
2013-07-27, 06:43 PM
شما مطمئنید که در آپدیتهای بعدی UTG اضافه میشه؟
wifi direct چی؟ میشه با آپدیت این قابلیت رو اضافه کرد؟

سلام
otg احتمالا خیر.
wifi direct اگر اشتراک گزاری اینترنت باشه الان هست.

gosbe
2013-07-27, 06:45 PM
این قابلیت NFC چیه ؟

سلام دوست عزیز
یه جستجو کنید مقالات زیادی پیدا می کنید.
اما به طور کلی اشتراک گزاری یه سری از اطلاعات هست.با اتصال دو گوشی به هم. مثل مادون قرمز!

nasser219
2013-08-31, 01:46 PM
سلام
چه جوری میشه از استور در لومیا ۹۲۰ برنامه وبازی گرفت ؟
با تشکر.

alil
2013-09-05, 01:52 AM
حالا من که میخوام 920 بگیرم تکلیف آپدیت گوشیهای لومیا چی میشه؟ یعنی از این به بعد مایکروسافت لومیاها رو آپدیت میکنه ؟؟؟

اگر میشه سریع جواب بدید چون وقتم کمه. باتشر

Amir
2013-09-05, 07:02 PM
سلام
چه جوری میشه از استور در لومیا ۹۲۰ برنامه وبازی گرفت ؟
با تشکر.

کافیه یه اکانت live درست کنید مثل amir@live.com بعدش توی گوشی و قسمت setting>email & Accounts اون رو رجیستر کنید و بعدش برید توی Store رو برنامه بگیرید.

حالا من که میخوام 920 بگیرم تکلیف آپدیت گوشیهای لومیا چی میشه؟ یعنی از این به بعد مایکروسافت لومیاها رو آپدیت میکنه ؟؟؟

اگر میشه سریع جواب بدید چون وقتم کمه. باتشر

روال آپدیتها و برنامه های مایکروسافت کماکان ادامه داره . به همون برنامه قبلی . الان نسخه Amber اومده چند وقت دیگه هم نسخه های GDR3 به بعد میاد

alil
2013-09-06, 03:04 AM
کافیه یه اکانت live درست کنید مثل amir@live.com بعدش توی گوشی و قسمت setting>email & Accounts اون رو رجیستر کنید و بعدش برید توی Store رو برنامه بگیرید.

روال آپدیتها و برنامه های مایکروسافت کماکان ادامه داره . به همون برنامه قبلی . الان نسخه Amber اومده چند وقت دیگه هم نسخه های GDR3 به بعد میاد

داداش پس خیالم راحت باشه بابت خرید و دریافت آپدیت؟

Amir
2013-09-06, 11:48 AM
داداش پس خیالم راحت باشه بابت خرید و دریافت آپدیت؟

شما داري از مايكروسافت اپديت ميگيري حالا چه گوشيت نوكيا باشه چه htc
دوتا آپديت داريم يكي آپديتي هست كه شركتها بصورت اختصاصي ميدن كه بهش آپديت oem ميگن مثل برنامه ها و ويژگيهايي خاصي كه يك رام داره
يه آپديت هم هست كه آپديت اساسي و هسته اي سيستم عامل هست كه شركت سازنده سيستم عامل اراىه ميده مثل بيلدهاي ويندوزفون و مثلا آپديت gdr2

حالا با اين اوصاف شما هردو آپديت رو از يك شركت خواهيد گرفت

e_fathi
2013-11-04, 11:12 PM
شما داري از مايكروسافت اپديت ميگيري حالا چه گوشيت نوكيا باشه چه htc
دوتا آپديت داريم يكي آپديتي هست كه شركتها بصورت اختصاصي ميدن كه بهش آپديت oem ميگن مثل برنامه ها و ويژگيهايي خاصي كه يك رام داره
يه آپديت هم هست كه آپديت اساسي و هسته اي سيستم عامل هست كه شركت سازنده سيستم عامل اراىه ميده مثل بيلدهاي ويندوزفون و مثلا آپديت gdr2

حالا با اين اوصاف شما هردو آپديت رو از يك شركت خواهيد گرفت

یعنی با این حساب بعد از اینکه حتی نوکیا به مایکروسافت واگذار شد اون آپدیت نوع دوم که فرمودید ارائه میشود مثلا به همین گوشی lumia 920?

ببخشید یه سوال هم داشتم چون فکر کنم دچار سوء تفاهم شدم. نوکیا چه زمانی واگذار میشه؟ بعد از اون تاریخ دیگه نوکیا یی وجود نداره؟ و یعنی بهتر نیست کسی که میخواد WP داشته باشه تا اون زمان صبر کنه تا گوشی خود برند Microsoft رو تهیه کنه؟

khayam1378
2014-03-31, 06:27 PM
سلام به همه
من هیچ اشنایی با وین فون ندارم و میخوام یه 920 بخرم
خواستم یکم منو راهنمایی کنین
مثلا همین جیلبیریک چیه ؟با هاش چیکار میکنن ؟
شنیدم وین فون محدودیت نصب اپلیکشن داره یععنی نمی تونی تعداد زیادی بنامه و بازی نصب کنی ؟
اصلا رام چیه ؟چه فرقی با رم داره ؟:riz273::riz273::riz273:

gimiamir
2014-03-31, 06:36 PM
سلام به همه
من هیچ اشنایی با وین فون ندارم و میخوام یه 920 بخرم
خواستم یکم منو راهنمایی کنین
مثلا همین جیلبیریک چیه ؟با هاش چیکار میکنن ؟
شنیدم وین فون محدودیت نصب اپلیکشن داره یععنی نمی تونی تعداد زیادی بنامه و بازی نصب کنی ؟
اصلا رام چیه ؟چه فرقی با رم داره ؟:riz273::riz273::riz273:

نصب بازی ها و برنامه های کرک شده جیلبریک نام داره
فعلا فقط 10 تا کرک شده و 100000000000 تا اورجینال
رام یعنی سیستم عامل